rivalo
Connect with us

Endüstriyel Donanım ve Makine Parçaları

ABB Ability™ Electrical Distribution Control System

Yayın Tarihi:

on

ABB Ability™ Electrical Distribution Control System, alçak gerilim güç dağıtım sistemlerini izlemek, optimize etmek ve kontrol etmek için tasarlanmış olup Emax 2 devre kesicilerinin bağlanabilirlik özelliklerini kullanarak güçlü bulut tabanlı bir çözüm sağlamaktadır.

ABB Ability™ EDCS mimarisi

ABB Ability™ EDCS, bir web uygulaması arayüzü aracılığıyla çalışır; bu nedenle, akıllı telefon, tablet veya kişisel bilgisayar aracılığıyla her zaman ve her yerde kullanılabilir. Çoklu kullanıcı erişimi sağlar ve alçak gerilim güç dağıtım sistemine anında bağlanır.

ABB Ability™ EDCS’in bulut servisleri, kurulu sistemlerin ve önceki ABB devre kesici serilerinin iyileştirilmesi (retrofit) için de kullanılabilir.

Elektrik sistemi Emax 2 veya Ekip E-Hub ile tak&çalıştır kolaylığında veri paylaşarak bulut bilgi işlem platformuna bağlanabilir. Çözüm dahili veya harici olabilir:

Dahili çözüm

Yeni Ekip Com Hub modülü ile donatılmış bir Emax 2, bulut bağlantısı sağlayabilir. Bu kartuş tipi haberleşme modülünün devre kesicinin terminal kutusuna yerleştirilmesi ve internete bağlanması yeterlidir. Emax 2 aşağıdaki haberleşme modüllerinden biriyle donatılmışsa, diğer cihazlar da ölçüm ve verileri Ekip Com Hub ve bulut ile paylaşabilir:

  • Ekip Com Modbus RS-485
  • Ekip Com Modbus TCP
  • Ekip Link.

ABB Ability™ EDCS aynı zamanda çoklu saha seviyesinde erişim sağlar.

ABB Ability™ EDCS, her şeyi olabildiğince kolaylaştırmak için tasarlanmıştır: Ekip Connect yazılımıyla Ekip Com Hub modülüne erişim sağlayarak, kendinden yapılandırmalı bağlantılar sayesinde, birkaç dakika içinde yönlendirmeli devreye alma işlemini gerçekleştirmek mümkündür.

Harici çözüm

Harici donanım, tüm elektrik sisteminden veri toplamaya olanak vermek için bir DIN rayına monte edilebilir. Dahası, analog ve dijital I/O üzerinden sıcaklık, nem ve su tüketimi gibi veriler için sensörler bağlamak da mümkündür. WiFi veya GPRS için isteğe bağlı modüller olası uygulama yelpazesini genişletir.

ABB Ability™ EDCS özellikleri

İzleme işlevleri, ABB Ability™ EDCS Gösterge Tablosunda (Dashboard) önceden yapılandırılmış widget’lar ile kolaylaştırılır. Tekli veya çoklu tesis verileri, enerji tüketimi ve üretim trendlerini göstermek üzere ayarlamalar yapılabilir. Buna ek olarak, kullanıcılar, anlık yük talep bilgileri, tepe güç değerleri, güç faktörü ve güç kalitesi bilgileri yoluyla elektrik sistemi hakkında bilgi edinebilirler. ABB Ability™ EDCS’in araçları, daha düşük kesinti riski ve yüzde 30’a varan oranda azaltılan bakım maliyetleri ile bilgi alışverişini basitleştirir ve günlük bazda daha yüksek bir verimlilik sağlar.

ABB Ability™ EDCS’in güçlü varlık yönetimi özelliği, tesisin benzer bir genel görünümünün düzenlenmesini mümkün kılar. Dahası, kullanıcılar özel tek hat diyagramlarını, fotoğrafları, panoların teknik çizimlerini ve tesisin sinoptik panolarının resimlerini yükleyebilir. Bu görüntüler, etiketler ve sürükle-bırak araçları ile etkileşimli hale getirilebilir. Kullanıcılar, ihtiyaçları olan tüm varlık bilgilerine, herhangi bir anda erişim sağlayabilir. Örneğin:

  • Cihazların durumu.
  • Cihaz tipi, seri numarası ve nominal parametreler gibi genel parametreler.
  • Bakım verileri: örneğin en son bakım işlemleri, kontak aşınması, açma sayısı vs.
  • Yazılım versiyonları ve koruma ünitesi bilgileri gibi elektronik bilgiler.

Kullanıcıya ayrıca ilgili ABB dokümantasyonu ve kılavuzları sağlanır.

Optimizasyon

İlgili verilere erişim, kullanıcının güvenilirliği ve verimliliği en üst seviyeye çıkarmasını sağlar. ABB Ability™ EDCS, verilerin dijital olarak toplanıp aktarılmasını, raporların derlenmesini ve geçmiş trendlere erişimi mümkün kılar. Kullanıcılar, etkili ölçütleri belirlemek ve en iyi uygulamalar ile karşılaştırmak için elektrik sistemleri hakkında tam bilgi sahibi olabilirler. Ayrıca, kullanıcılar dijital olarak bakım faaliyetlerini dosyalayabilir ve onları raporlar aracılığıyla indirebilir.

ABB Ability™ EDCS’in analiz özelliği, güç faktörünün düzeltilmesi, enerji yönetimi ve maliyet paylaştırma analizlerini basitleştirir ve geliştirir. Kapsamlı bir veri havuzundan, tek veya çoklu tesis seviyesinde, yararlanılarak oluşturulan analizler ile karar vericiler tamamen bilgilendirilebilir.

Kontrol

ABB Ability™ EDCS, müşterilerine sadece iyileştirme ihtiyacını belirleme konusunda destek vermekle kalmaz, aynı zamanda güç tepe noktası kontrolü, enerji yönetimi ve talep-yanıt uygulamaları için etkili bir stratejinin uzaktan uygulamasına destek verir.

ABB Ability™ Electrical Distribution Control System’in kullanıcılar için belki de en büyük değeri, tesislerinde enerji ve varlık yönetimi süreçlerini ve faaliyetlerini basitleştirebilmesidir.

Kontrol özelliği, ABB Ability™ EDCS ve Emax 2 Power Controller fonksiyonu sayesinde yük yönetimini basitleştirir ve işlemleri kesin ölçümlere dayanarak gerçekleştirir. Öncelikli olmayan yükler için bir yük atma/alma rutini ile güç talebini azaltmak, enerji tasarrufuna olanak sağlar.

ABB Ability™ EDCS’in Alarm özelliği, kullanıcılara bir tesis güvenlikçisi sunar. Kullanıcılar, ihtiyaçlarına ve müdahale planına uyacak şekilde uyarı ayarlarını özelleştirebilir ve kısa mesaj ve e-postaları kullanarak herhangi bir anda kilit personeli bilgilendirebilir.

Basitlik

ABB Ability™ EDCS çözümü, geleneksel enerji izleme ve yönetim sisteminin yüksek maliyet ve karmaşık kurulumunu önler: Bulut bağlantısını kurmak için kartuş tipi haberleşme modülünün (yeni Ekip Com Hub) terminal kutusuna takılması yeterlidir. Kendiliğinden yapılandırmalı bağlantıları olan Ekip Connect yazılım sihirbazıyla sistemi devreye alarak,

ABB Ability™ Electrical Distribution Control System bir web uygulaması arabirimi üzerinden çalışır, bu nedenle her zaman ve her yerde akıllı telefon, tablet veya kişisel bilgisayar ile kullanılabilir.

ABB Ability™ EDCS, bir panoyu buluta yaklaşık 10 dakika içinde bağlama imkânı gibi eşsiz avantajlar sağlar.

Bağlantı kurulduktan sonra birkaç tıklamayla platform erişimini diğer kullanıcılara (iş ortakları ve personel gibi) genişletmek mümkündür. İlgili tesisteki rollerine göre her bir kullanıcıya görevler ve yetkiler sağlanabilir.

Kompleks yapılandırmalara, birden fazla DIN-rayı adaptörüne veya ağ geçidi kurulmasına ihtiyaç yoktur. Benzer çözümlerle karşılaştırıldığında, ABB Ability™ EDCS, gereken donanım bileşeni sayısının %60 oranında azaltılmasına olanak tanır. ABB Ability™ EDCS’in entegre mimarisi, sistemdeki cihazların entegrasyonunu basitleştirirken, kablolama ve bağlantı süresinin azaltılmasına da olanak tanır.

IIoT ve ABB Ability™ Electrical Distribution Control System

ABB, kontrol sistemleri, haberleşme çözümleri, sensörleri ve yazılımları ile on yılı aşkın bir süredir IIoT için teknolojiler geliştirmektedir.

ABB Ability™ Electrical Distribution Control System, verilerin dijital olarak toplanıp aktarılmasını, raporların toplanmasını ve geçmiş trendlere erişimi mümkün kılar.

Şimdi IIoT teknolojileri, ABB Ability™ ile operasyonları optimize etmek, üretkenliği artırmak ve esnekliği en üst düzeye çıkarmak üzere verileri zekice kullanmak için daha büyük bir potansiyele sahiptir. Emax 2 ve ABB Ability™ Electrical Distribution Control System, bu alandaki doğal ev sahibi olarak elektrik sistemlerinin izleme, optimizasyon ve kontrolünün çehresini temelden değiştirecektir.

Devamını Oku
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com