Connect with us

Kaplin ve U-Bağlantıları

ABB – DODGE RAPTOR, makinanızı koruyan kaplin

Yayın Tarihi:

on

Mekanik güç aktarım ürünleri pazarında Dodge markası ile çözüm sunmakta olan ABB yeni ürünü Raptor ile kullanıcı beklentilerinin üzerine çıkarak kaplin pazarındaki payını ciddi oranda arttırmayı planlıyor.

Fotoğraf Açıklama: Elastik Kaplin İnovasyonu, Dodge Raptor

 

A.B.D Asheville’de bulunan Dodge tesislerinde üretilmekte olan Raptor kaplinin temeli 1950 yılından bugüne kadar üretilmekte olan Para-Flex kaplin birikimine dayanmaktadır. 65 yılda milyonlarca üretilen Para-Flex Kaplin doğal kauçuk elementin sunduğu olağanüstü özellikler ile kullanıcısına her zaman maksimum fayda sağlamıştır.

 

Raptor ise yine doğal kauçuk malzemenin üstün özelliklerini kullanırken artık kaplin montajı ve demontajı çok daha basit hale getirilmiştir. 2 parçalı esnek element sayesinde kaplinin montajı çok basit ve hızlı bir şekilde 3 adımda yapılmaktadır. Adımlar görseldeki gibidir.

 

 

Raptor Kaplin hemen hemen tüm uygulamalar için en uygun çözümü sunarken kullanıcısına sağladığı faydaları şu şekilde sıralayabiliriz:

– Daha uzun ekipman ömrü ve kaplin ömrü.

– Daha kolay montaj.

– Şok yük ve titreşimleri olağanüstü sönümleme.

– Çok yüksek montaj kaçıklıklarını karşılayabilme.

 

Patentli WINGLOCK teknolojisi her kaplin gövde büyüklüğü için kanat yapılarının sonlu eleman analizi ile optimize edildiği bir mühendislik çalışmasının sonucudur.

 

 

Fotoğraf Açıklama: Sonlu Eleman Analizi ile Optimize Edilen Kanat Yapısı

WingLock dizaynında daha uniform bir bağ basıncı oluşturan ilave elastomerik malzeme bulunmaktadır. Uniform bağ basıncı ile WingLock teknolojisi daha fazla bağ kuvveti, arttırılmış yorulma dayanımı ve daha fazla kaplin ömrü sunar.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Raptor kaplin hemen hemen tüm uygulamalar için en uygun çözümü sunarken kullanıcısına sağladığı faydaları şu şekilde sıralayabiliriz:

– Daha uzun ekipman ömrü ve kaplin ömrü.

– Daha kolay montaj.

– Şok yük ve titreşimleri olağanüstü sönümleme.

– Çok yüksek montaj kaçıklıklarını karşılayabilme.

Fotoğraf Açıklaması: L10 Life’ L10 Ömrü diye değişecektir ve Competition yerine Rakip diye değişecektir. “Tasarımcının Dikkatine”
Raptor çok esnek yapısı sayesinde kaplinin bağlanmış olduğu motor, pompa, kompresör,redüktör gibi ekipmana ait rulmanlara gelen yükleri minimize ederek rulmanların L10 ömründe 16.7 kata kadar artış sağlamaktadır. Bu da makinalarınızın ömrünün Raptor Kaplin ile çok daha uzun olacağını açıkça göstermektedir.

Fotoğraf Açıklaması: Sonuçlar hızlandırılmış ömür testinde katalog değerinden 1,5 kat fazla tork altında,4° açısal kaçıklık ve 4.8 mm paralel kaçıklık şartlarında elde edilmiştir.

Katalog değerlerinin 1,5 kat fazla tork altında yapılan hızlandırılmış ömür testinde Raptor kaplinin muadillerine göre 6 kat daha fazla dayandığı belgelendirilmiştir. Ayrıca sunduğu uzun garanti süresi de ABB-Dodge’un bu ürüne ne kadar güvendiğini ortaya koymaktadır.

 

Patlayıcı ortamlarda bulunan uygulamalarda müşterinin herhangi bir risk üstlenerek bağımsız kuruluş onayı olmayan, sadece üreticinin Atex deklarasyonuna sahip kaplin kullanmaları için bir neden yoktur. Bu nedenle patlayıcı ortamlarda endişe etmeden kullanmanız için Raptor kaplinlere bağımsız kuruluşlarca Atex sertikası verilmiştir. Tüm gerekli ürün işaretlemesi ve dökümanları kaplin ile birlikte ilave ücret istenmeksizin verilmektedir.

 

Bağımsız Kuruluş Atex Sertifikası  

Patlayıcı ortamlarda bulunan uygulamalarda müşterinin herhangi bir risk üstlenerek bağımsız kuruluş onayı olmayan, sadece üreticinin Atex deklarasyonuna sahip kaplin kullanmaları için bir neden yoktur. Bu nedenle Patlayıcı ortamlarda endişe etmeden kullanım için Raptor kaplinlere bağımsız kuruluşlarca Atex sertikası verilmiştir. Tüm gerekli ürün işaretlemesi ve dökümanları kaplin ile birlikte ilave ücret istenmeksizin verilmektedir.

 

 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Advertisement
Advertisement

Trendler