rivalo
Connect with us

Bakım-Onarım

“Endüstri 4.0 önemli ise bu gelişmeleri de bilmek faydalı”

Yayın Tarihi:

on

Prüftechnik VIBSCANNER 2 cihazı, standart ölçüm sürelerinden 4 kata kadar daha hızlı ve kaliteli ölçüm yapabiliyor. Geliştirilen özel teknolojik yapısıyla ölçüm hızı konusunda dünya standartlarını yeniden belirlemesi beklenirken, özel RFID etiketler ve Prüftechnik VIBCODE gibi aksesuarlara sahip. Bu sayede ölçüm yapılan makineyi ve makine bilgilerini otomatik olarak tanıyabiliyor. VIBSCANNER 2’nin bu özelliği ile kullanıcı hataları en aza indirilmiş olurken cihazın makine bilgilerini otomatik olarak algılaması ile de işlem sayısı azaltılıyor.

Endüstri 4.0 uyumluluğu olan VIBSCANNER 2, tüm bunların yanı sıra ulaşılabilir fiyatı ile bir tesiste çoklu adetlerde kullanılabilme imkânı veriyor. Teknikerlere kolay kullanım sağlayabilen VIBSCANNER 2’de toplanan veriler hızlı bir biçimde server bilgisayara aktarılabiliyor. Titreşim analistleri bu verileri inceleyerek analizlerini hızlıca gerçekleştirebiliyorlar.

VIBSCANNER 2

Sanayi tesislerinde kestirimci bakım konularında proaktif faaliyet gösteren Prüftechnik’in bu yıl hizmete sunduğu yeni nesil titreşim ölçüm cihazı VIBSCANNER 2, dünyaca ünlü dört ayrı uluslararası platformdan birincilik ödülü aldı. Yüksek performansı ile “Red Dot”, “Reliabilityweb”, “Industriepreis” ve “Innovationspreis IT” tarafından birincilikle ödüllendirildi.

1972’de Almanya Münih’te kurulmuş olup bugün tüm dünyada 18 ülkede yetkili şubesi olan ve ayrıca 70 bayisi olan Prüftechnik her yıl cirosunun %10’unu Ar-Ge çalışmalarına ayırmaktadır. Prüftechnik’i kuran Dieter Busch aynı zamanda dünyada “Lazerle şaft hizalamayı en hassas şekilde uygulayan ve bugün dünya pazarının %50’sine sahip ‘Lazerli hizalama’ cihazının da mucidi”dir. Gelişen dünya ihtiyaçları neticesinde “Titreşim analizi” ve “Tahribatsız muayene sistemleri” konusunda da faaliyet gösteren Prüftechnik bu alanlarda dünya çapında uzman ve lider partner olarak kabul görmektedir. Prüftechnik, tesislerde “Güvenilirlik Odaklı Yönetim” hedefiyle konusunda dünya lideri olarak verdiği hizmetler ve son derece özel Ar-Ge ürünleriyle ayrı bir sektör oluşturmuştur.

Devamını Oku
Advertisement
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com