rivalo
Connect with us

Etkinlikler

HEFİ, Haziran’da İstanbul’da kapılarını açacak

Yayın Tarihi:

on

İstanbul 21-24 Haziran tarihlerinde HEFİ İstanbul Ev Elektroniği, Beyaz Eşya Ana ve Yan Sanayi Fuarı’na ev sahipliği yapacak. Fuar hakkında Atis Fuarcılık AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Bilgin Aygül detaylı açıklamalarda bulundu.

Bilgin Aygül şunları belirtti:

“Türkiye’nin, beyaz eşya ana ve yan sanayi, kahverengi tüketim eşyaları sektöründe, Avrupa’da birinci dünyada ise Çin’den sonra ikinci önemli aktör oluşundan yola çıkarak, bu avantajımızın daha iyi değerlendirilmesi amacıyla 21-24 Haziran 2018 tarihleri arasında her yıl düzenlemeyi planladığımız 1. İstanbul Ev Elektroniği, Beyaz Eşya Ana ve Yan Sanayi Fuarı HEFİ’yi gerçekleştiriyoruz. HEFİ İstanbul Fuar Merkezi’nin 9 ve 10 numaralı hollerinde düzenlenecek.

Yıllar içinde yaptığımız gözlemler sektörün gelişmesini gözler önüne sermekte ve artık ülkemizde süregelmesini arzu ettiğimiz sektörle ilgili bir ‘marka Fuar’ gereksinimini ortaya çıkarmaktadır.

Arçelik, fuarımızın ana sponsoru oldu. Ekonomi Bakanlığı, TOBB, KOSGEB, TET, TÜRKBESD ve BEYSAD fuarımızı destekliyorlar. Tüm destekleyen paydaşlarımızla birlikte başarılı bir fuar geçireceğiz.

Ayrıca, başta İran, Irak, Suriye, Libya, Mısır ve Sudan olmak üzere 40’ı aşkın ülkede fuarlar yaptık, ticaret heyetleri ve alım heyetleri düzenledik. Çin Guangzhou’da yapılan fuarların 6 yıl temsilciliğini ve İran Tahran’da düzenlenen beyaz eşya fuarının milli katılımlarını gerçekleştirdik.

İstanbul şehrimizin fuar alanları, hava limanları, konaklama altyapıları artık dünya standartlarının da üzerine çıkmakta olup, Avrupa ve okyanus ötesi fuarlara katılımcı ve ziyaretçi olarak gitmekte zorluk çekebilen komşu ve çevre ülkelerimize hitap ve hizmet etme açısından uygun bir platform ortaya çıkmaktadır. Bu ülkelerden sağlanacak alıcı ziyaretçiler ihracatımıza da artı değer katacaktır.

Fuara beyaz eşya, küçük ev aletleri, ısıtma ve soğutma sistemleri ve ev otomasyonu üreticileri, beyaz eşya yan sanayi üreticileri, elektronik ev aletleri malzeme ve yan sanayi, tasarım, Ar-Ge, satış sonrası hizmetler şirketleriyle medya şirketleri katılım göstermektedirler.

Yurt içi ve yurt dışında yürüttüğümüz ‘profesyonel ziyaretçi’ çalışmaları kapsamında ana sanayi için bayiler, komşu ve çevre ülkelerde yeniden yapılanan sistem içindeki sermaye grupları, ithalatçılar, toptancılar ve bayiler davet edilmektedir. Yan sanayi katılımcıları için de başta Güney Amerika, Avrupa, Afrika, Türki Cumhuriyetler, Rusya ve Ortadoğu ülkeleri olmak üzere üretimin geliştiği tüm ülkelerdeki firmalar davet edilmiştir.

Bu çalışmaların yanı sıra TET öncülüğünde ve TC Ekonomi Bakanlığı Desteği ile ‘Alım Heyeti’ organizasyonu çalışmaları başlamıştır. Ayrıca çeşitli katılımcıların önerileri doğrultusunda potansiyel müşteri olan kuruluş ve kişiler davet edilmektedir.

Önümüzdeki yıllarda daha büyük alanda fuarın ‘Uluslararası Sektör Buluşması’ olmasını hedeflemekteyiz.”

Devamını Oku
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com