Connect with us

Kaplin ve U-Bağlantıları

Mükemmel çeşitlilik

Yayın Tarihi:

Tüm tahrik takımlarına yönelik boşluksuz ve güvenilir servo kaplinler Mayr® power transmission, geniş bir boşluksuz ve yüksek performanslı servo kaplin yelpazesi sunuyor ve standart modüler sistemini kalıcı olarak genişletiyor. Ayrıca yeni ve modern süreçler uygun fiyat ve kısa teslim süresi sağlıyor. Dahası, firmamız, emniyet frenleri ve aşırı yük kavramaları için çeşitli ve geleceğe yönelik çözümler sunar. Müşteriler için bu tek bir kaynaktan yüksek kaliteli güç aktarım ürünleri sağlanması anlamına geliyor. Servo eksenlerdeki şaft kaplinleri uygulamaya bağlı olarak tamamen farklı gereksinimlere tabidir. Bu nedenle, Mayr® power transmission, ürün yelpazesinde çeşitli çelik körük, elastomer ve disk paketi kaplinleri içeren son derece geniş ve kapsamlı bir ürün portföyü sunuyor. Kısa süre önce şirket standart modüler sistemini yeni göbek tasarımları ve ara kovanlarıyla genişletti. Mayr® power transmission Ürün Yöneticisi Ralf Epple şunları paylaştı; ”Geniş versiyonlarımızla, çeşitli uygulamalara yönelik yüksek derecede esneklik yaratıyoruz. Bu nedenle, bugün servo teknolojisinin tüm tahrik takımları için kolay ve hızlı çözümler sunabilecek bir konumdayız”. Akıllı modüler sistem, standart bileşenler için yüksek düzeyde kullanılabilirlik sağlarken teslim sürelerini de kısaltıyor.

Ayrıca, Mayr® power transmission geleceğe hazırlanıyor ve sürekli artan zorluklara yeni, modern üretim yöntemleri ve optimize edilmiş dahili işleme ile yanıt veriyor. Ralf Epple, ”Müşterilerimiz için, bu, Mauerstetten’de Mayr® power transmission tarafından üretilen, doğal olarak alışılagelmiş kalitedeki servo bağlantıların, kısa teslim sürelerinin ve uygun fiyatların seçeneklerinin sunulması anlamına geliyor” diye belirtiyor.

Teknik bilgi ve donanım
Mayr® , mekanik güç iletimi alanında dünya çapında önde gelen firmalardan biridir. Özellikle zor uygulama koşulları altında uygun teknik bilgi ve onlarca yıllık deneyimlerine başvurur. Bunun bir sonucu olarak ise firma aynı
zamanda ürün yelpazesinde 20.000 rpm üzerinde hızlarda yüksek hızlı servo kaplinlerine sahiptir. Bu yapısal tasarımlarda, parçaların her biri yüksek düzeyde doğruluk ve kısıtlı radyal aşınma toleransı ve eksenel salgı sapması
olacak şekilde imal ediliyor ve tamamen monteli şekilde dengeleniyor. Diğer tüm yapısal tasarımlarda olduğu gibi bu kaplinlerin kesin ve güvenilir çalışması gerektiği gerçeğine dayanarak, Mayr® power transmission, gerçek
uygulamalarda da sıklıkla karşılaşılan koşullar altında modern test standartlarında tüm kaplinleri kapsamlı testlerden geçiriyor. Sonuç olarak ürünlerin daima yüksek kalitede olması garantileniyor. Her ne kadar şaft kaplinleri çoğunlukla basit bir aksesuar parçası olarak kategorize edilse de tüm bir sistem açısından önemli bileşenlerdir. Bu ürünlere ilişkin soruları var ise veya ürünlerle ilgili tavsiyelerinizi sunmak isterse, Mayr® power
transmission yalnızca Almanya ile kalmayıp aynı zamanda dünyanın dört bir yanındaki servis ağıyla teknik açıdan yetkin iletişim ortakları ile birlikte daima müşterilerinin hizmetindedir.

Tüm çözümler tek bir kaynaktan
Şaft kaplinlerine ek olarak, Mayr® power transmission, yıllardır çığır açan, güvenilir emniyet frenleri ve aşırı yük kavramaları geliştirip üretiyor. Ralf Epple; “Müşterilerimiz tek bir kaynaktan alıyor ve böylelikle ek tedarikçilerden
ve maliyetlerden kurtulmuş oluyor”. Bu nedenle pek çok uygulamada şaft kaplinleri ve tork sınırlama emniyet kavramaları birleştiriliyor. Emniyet kavramaları makineleri aşırı yüklerin sebep olduğu maddi hasara karşı
koruyor. Mayr® power transmission, bu komple çözümler için tek bir kaynaktan teknik bilgi ve hizmet sunuyor.

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Dişli Üretim Servisleri

Yerli üretimin gücü REMAS REDÜKTÖR

Yayın Tarihi:

1966 yılında İstanbul-Kartal’da redüktör imalatına başlayan REMAS, ürün yelpazesinde; paralel milli ve ayna mahrutili redüktörler (Nom.800kNm), kaplinler, muhtelif güç aktarma ekipmanları ve her türlü dişli (Ø 7.000 mm; 50 modül) ile komple tahrik üniteleri bulunduruyor.

 

Ayrıca mümessili bulunduğu Ortlinghaus, Transfluid, Mav ve Esco firmalarının lamelli kavrama, hidrolik kaplin, elastik ve dişli kaplin, sıkma bileziği,eldro açıcılı fren grupları gibi ürünlerini Türkiye Pazarına sunuyor.

 

1986 Yılından beri üretim programında yaş ve kuru sistem bilyalı değirmenler ile muhtelif tip seramik makinaları imalatı bulunan REMAS, gelişen ihtiyaçlara cevap vermek amacıyla tezgah parkına ağır tip plan punta torna tezgahı, döner tablalı bohrwerk, sac kıvırma tezgahları ile tozaltı kaynak makinaları ilave etmiş.

 

Ayrıca 2002 yılında temeli atılan ve 2003 yılında devreye alınan bir başka tesis ile de Çimento, Şeker, Enerji ve Petrokimya gibi sanayi kuruluşlarının ihtiyacı olan ağır tip ekipmanlarında imalatı yapılabilir hale gelmiş. Gerek sac kıvırma (80×3.000 mm) ve gerekse hassas tornalama   (Ø 5.000×17.000 mm, CNC tezgah ve Ø9000mm. dik torna) kapasitesi ile Türkiye’nin en güçlü tezgah parklarından birine sahip bu tesiste Çimento Sanayi için; döner fırın, çimento değirmeni, Şeker Sanayi için; kule tip difüzör, haşlama teknesi, vakum, tephir, kurutma fırınları, Petrokimya Tesisleri için; basınçlı kap, dram, eşanjör gibi büyük boyutlu makina ve ekipmanların imalatını da yapabiliyor. Ayrıca gaz ve buhar türbin rotorlarının (80 tona kadar) hassas olarak işlenebildiği Türkiye’ deki tek torna tezgahına sahip olması büyük fark yaratıyor. REMAS yine yeni devreye alınan Çap.9m. dik torna ile Çap.7m azdırma tezgahları ile üretim imkanlarını oldukça geliştirmiş görünüyor.

 

Üretiminin % 50’sinden fazlasını ihraç eden şirket; bugüne kadar İngiltere, Almanya, İtalya, Polonya, Yunanistan, İran başta olmak üzere Mısır, Tunus, Cezayir, Lübnan, Güney Kore, Vietnam, Tayland, Malezya, Japonya,  Güney Afrika gibi ülkelere de REMAS adı altında ürünlerini göndermiş, servis ve tesis devreye alma hizmetleri vermiş.

 

Müşteri memnuniyetini temel hedef olarak belirleyen şirket 1999 yılında RWTUV’den ISO-9001 belgesini almış. Ayrıca kaynaklı imalat konusunda Avrupa normlarında yeterliliği kanıtlayan EN 729-2 belgesi ise TUV Sudwest tarafından verilmiş. Bunun dışında CE normlarına uygun olarak üretilen ürünlerinden bir kısmı TSE belgesine de sahip.

Devamını Oku

Kaplin ve U-Bağlantıları

OPTIBELT / DESCH Dişli kaplinleri

Yayın Tarihi:

Optibelt / Desch dişli kaplin GC, pozitif torklu aktarımlar için uygun esnek mil bağlantıları sağlamaktadırlar. Radyal, eksenel ve açısal mil kaçıklıklarını ortadan kaldırır. Yüksek tork aktarımı sağlayan bu kaplin çeşidi, çelik malzemeden imal edilmektedir.

 

Optibelt / Desch  GC dişli kaplinler, bütün mekanik alanlarda kullanılırlar. Dişler arasında optimum gres yağlamasına sahip olmasının sonucunda maksimum emniyetle uzun ömür sunarlar. Bu kaplinler genellikle yatay montajlarda kullanmaya uygundur. Dikey yönde montaj uygulamalar için özel tipleri mevcuttur.

 

Uygulamanızın gereksinimlerine göre özel tipteki dişli kaplinler kısa sürede teslim edilebilmektedir.

 

 

Ölçü aralığı 50mm’ den 1000mm’ ye kadar olup, 1.920 Nm’den 8.000.000 Nm’ye kadar güç aktarımı sağlamaktadır. Bu güç aktarımı 20 mm’lik den 1.000 mm’ye  kadar olan mil çaplarında gerçekleşmesi uygundur.

+220oC’ye kadarsıcaklık dayanımına sahiptir.

Açısal ve radyal mil kaçıklıkları durumunda özel diş yapısı sayesinde köşelerdeki kaçıklık diş içine basınç uygular. Diş yapısından dolayı eksenlerde hareket imkanı sağlanır.

Optimum sürtünme koşulları, sürekli gres yağlamasında kaynaklı olarak neredeyse aşınmayan operasyonlar ve uzun servis ömrü sunar.

Güç aktarımın fazla olduğu, dişli kaplinlerin kullanıldığı başlıca uygulama alanları:

  • Kağıt sektörü
  • Metal sektörü
  • Çimento sektörü
  • Kauçuk ve plastik sektörü
  • Maden sektörüdür.

Kaplin seçimlerinizde en doğru ürüne seçebilmek  için “info@optibelt.com.tr” adresinden Optibelt yetkilileri ile iletişime geçip, hem teknik hem de tedarik sürecinde destek alabilirsiniz.

Devamını Oku
Advertisement
Advertisement

Trendler