rivalo
Connect with us

Rulmanlar

Üç dudaklı keçeli rulman üniteleriyle büyük tasarruf

Yayın Tarihi:

-

Bir hayvan yemi üretim tesisindeki bir besleme konveyöründe sürekli meydana gelen rulman arızalarından şikâyet eden şirketin bakım ekibi, sorunun çözülüp çözülmeyeceğini görmek için NSK ile iletişime geçti. NSK’nın deneyimli uzman ekibi tarafından yürütülen araştırmalar, sadece problematik arızaların temel nedenini ortaya çıkarmakla kalmadı, büyük ölçüde makine duruş süresinin düşürülmesi ile tesis için 13.000€’dan fazla maliyet tasarrufu sağladı.

NSK´nın araştırmaları, konveyör rulman arızalarının işlenen malzemelerden giren sert parçacıklardan ve nemden kaynaklandığını belirledi. Sonuç olarak, İngiltere merkezli hayvan yemi tesisinin standart otomatik  yağlama ünitelerini NSK’nın Self-Lube üç dudaklı keçeli üniteleri ile değiştirmesi tavsiye edildi.

Kurulumdan bu yana, rulman üniteleri, standart rulmanların ortalama her dört ayda bir değiştirilmesi gerekli olan önceki durumun aksine, bir yıl boyunca başarıyla çalıştırıldı. Bu arızalar, önemli kesintilere ve yüksek maliyetli üretim kaybına neden olmuştu. Şimdi bu maliyetler ortadan kaldırıldı ve bir yıl boyunca daha az sayıda rulman gerekli olduğu da düşünüldüğünde, tesis için yıllık maliyet tasarrufu 13,309€ olarak hesaplandı. Ayrıca, daha fazla konveyör çalışma süresi sayesinde verimlilik iyileştirilmesi ile dikkate değer bir gelişme oldu.

NSK’nın Self-Lube Keçeli Üniteleri, koruyucu bir preslenmiş çelik kapakla birleştirilmiş nitril kısımda kauçuk üçlü dudağa sahiptir. Sonuç olarak, üstün sızdırmazlık performansı sayesinde daha uzun rulman ömrü elde edilmektedir. Ek olarak, rulman ünitelerinin, bakım masraflarını büyük ölçüde azaltan ve makinenin ve ekipmanın verimliliğini artıran, tekrar- yağlama aralıklarının uzatılmasını sağlamıştır.

Self-Lube Üç Dudaklı Keçeli Üniteleri, basit bir uygulama sunar ve mevcut ünitelerin hazır bir şekilde değiştirilmesine olanak sağlar. Hem ayar vidası hem de eksantrik kilitleme bileziği ekleme seçenekleri mevcuttur. Hem metrik hem de emperyal ölçüm sistemine göre büyük bir boyut aralığı sunulmaktadır.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com