Connect with us

Yazılım

Anybus® Wireless Bridge™ II endüstriyel kablosuz çözümler için yeni olanaklara kapı açıyor

Yayın Tarihi:

-

HMS Industrial Networks popüler Anybus Wireless Bridge ürününün yeni ve güncelleştirilmiş bir versiyonunu piyasaya sürüyor. Anybus Wireless Bridge II, 400 metre mesafeye kadar güvenilir kablosuz iletişimi destekliyor ve hem Bluetooth hem de WLAN ile iletişim kurabiliyor. Ulaşılmazı zor ya da tehlikeli bölgelerde Ethernet kablolamasının yerini alma adına ideal bir seçenek.Kablonun yerini alma ya da erişim noktası

Otomasyon mühendisleri, Anybus Wireless Bridge II´yi kullanarak yeni ve daha akıllı network altyapıları elde edebilirler. Genellikle Ethernet kablosunun yerini alması için kullanılan (noktadan noktaya iletişim) Wireless Bridge II, akıllı telefonlar ve tabletler gibi kapsama alanındaki birden çok WLAN/Bluetooth devre için erişim noktası işlevi de görebilir. Bu süreçte, Ethernet kablolamasının azaltılması sayesinde tasarruf sağlanıyor.

 

Yenilikler

Yeni Anybus Wireless Bridge II, daha büyük bir kablosuz kapsama alanını (400 metre, 437 yard) ve daha da güçlü bir kablosuz entegre anteni destekler. Basmalı düğme konfigürasyonu ya da yeni, entegre edilmiş web ara yüzü ile kurulumu kolayca yapılıyor. Anybus Wireless Bridge II, HMS´nin 2016´da piyasaya sürdüğü ve makine üzerine monte edilerek sorunsuz şekilde iletişim kurabilmelerini sağlayan, daha da inovatif kablosuz sistem çözümlerine zemin hazırlayan Anybus® Wireless Bolt™ ailesinin bir üyesi olarak aynı kablosuz teknolojiye sahip.

 

Sistem entegratörleri için network problemlerini çözüyor

Endüstriyel aygıt ve networkleri kablosuz bir bağlantı üzerinden bağlayan Anybus Wireless Bridge II; tehlikeli alanlar, ulaşılması güç yerler ya da hareket halindeki donanımlar gibi kablo kullanımının arzu edilmediği yerlerde bağlantılar oluşturması gereken sistem entegratörleri ve otomasyon mühendisleri için hayatı kolaylaştırıyor. Anybus Wireless Bridge II; PROFINET, EtherNet/IP, BACnet/IP ve Modbus TCP gibi yaygın endüstriyel Ethernet standartları arasında köprü oluşturmak için kanıtlanmış bir çözümdür ve kullanıcılara sağlıklı ve bakıma ihtiyaç duymayan kablosuz bağlantı imkanı sağlıyor. Ürün; elektrik ve network bağlantısı için M12 konektörleriyle birlikte satılır ve IP65 koruma sınıfındadır.

 

Endüstriyel kalite

HMS Ürün Yöneticisi Martin Falkman şunları paylaştı; »Kablosuz iletişimin muhafazakar endüstriyel piyasada gidere daha fazla kabul gördüğüne dair açık bir eğilim gözlemliyoruz. Bugün piyasada birçok kablosuz bağlantı çözümleri olsa da çok azı güvenilir ve sağlıklı endüstriyel kullanım imkanı sağlayabiliyor. Anybus Wireless´ın Ethernet ile ilgili ürünleri birkaç yıldır piyasada çok yaygın hale geldi ve Anybus Wireless Bridge II ile daha uzak bir mesafede bağlanabilirlik, daha güvenilir kablosuz iletişim bağlantıları ve daha kolay kurulum süreçleri sunuyor olmanın heyecanını yaşıyoruz.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com