Connect with us

VOLT ELEKTRİK MOTOR SAN. VE TİC. A.Ş.

1966 yılında, bobinaj üretimi yapmak üzere kurulan Volt Motor, 1987 yılından itibaren monofaze elektrik motoru ve devamında da trifaze elektrik motoru üretimine başlamış ve elektrik motoru üretimi sektöründeki yerini almıştır.

2011 yılında Saya Grup iştirakleri arasındaki yerini alan Volt Motor, 45.000 m2’lik üretim alanı ve 800’den fazla çalışanı ile gerçekleştirdiği teknoloji yatırımları ve AR-GE çalışmaları sonucunda, 56 tip gövdeden, 355 tip gövdeye ve 450 kW güçteki ürün gamına ulaşmıştır.

Bugün itibarı ile Volt Motor, Türkiye’nin en büyük elektrik motor üreticilerinden biri konuma gelmiştir.

Kuruluşundan bugüne faaliyet gösterdiği elektrik motoru üreticileri sektöründe başarılı çalışmalara imza atan Volt Motor, geliştirdiği yenilikçi projelerini iş süreçlerine yansıtarak, sektöründe fark yaratmaya devam etmektedir.

Toplumsal konulardaki sorumluluğunu, iş sorumluluğunun önemli bir parçası olarak gören Volt Motor, bu alanda da hayata değer katacak çalışmalar yapmayı sürdürmektedir.

Volt Motor, ülkemizde kullanılan elektrik enerjisi tüketimini düşürmek ve enerji verimliliğini arttırmak adına yaptığı öncü AR-GE çalışmalarıyla; premium enerji seviyesi olan IE3 verim sınıfındaki elektrik motorlarını piyasaya sundu. Super Premium enerji seviyesindeki IE4 ve IE5 motorlarını da kendi AR-GE’si ve kendi patenti ile üretmektedir. Aynı zamanda 2021 yılında Arge Merkezi olan Volt Motor uluslararası pazardaki iş birliklerini sürdürmektedir.

2017 yılında yeni teknoloji ve kompakt seri ürünü olan VoltPro ile dünyanın en verimli motorunu üretmeye ve bu ürününü ulusal ve uluslararası pazarlara sunmaya başlamıştır.

İletişim:

Kazım Karabekir Cad. No:84 Kemalpaşa 35735 İzmir / Türkiye

E-mail: bilgi@voltmotor.com.tr

Tel: +90 (232) 877 10 60 (pbx)

Faks: +90 (232) 877 10 59