Connect with us

Dişli Üretim Servisleri

Hassas taşlama tezgahlarının pazar lideri Studer, 2022 yılına hızlı başladı

Published

on

Türkiye pazarındaki merkezi ofisleri ve etkin servis ağı, birçok markanın temsilciliği ve uzman kadrosuyla taşlama tezgahları alanında lider Form Makina, Türkiye temsilcisi olduğu Studer markasıyla hassas taşlama tezgahı pazarını domine ediyor. Limitli bir pazar olan CNC silindirik taşlama tezgahı pazarının yüzde 80’ini Studer markasıyla elinde bulunduran Form Makina, 2022 yılına da hızlı başladı. Satışlarını etkin servis ağı ile destekleyen firma, tekrar başlayan fuarlarla pazar payını daha da artırmayı planlıyor. 

Form Makina Taşlama Tezgahları Ürün Müdürü Caner Şanko ile Studer markasına odaklandığımız röportajda; Studer’in piyasaya sunduğu yeni ürünler, Türkiye’deki pazar payı, hedefleri, ürünlerin özellikleri ve daha birçok bilgiyi sayfalarımıza taşıyoruz. 

Form Makina ve taşlama tezgahları sektöründe Türkiye’yi pazarını domine eden Studer markasını tanıyabilir miyiz?

Sektörde 30 yıllık tecrübeyle faaliyetlerini sürdüren Form Makina olarak, Avrupa ve Japon menşeli birçok firmanın Türkiye temsilciliğini yapıyoruz. Bu markaların sadece satışını değil, aynı zamanda tüm Türkiye’de servis hizmetini de sağlıyoruz. Şirketimizde çoğunluğu servis hizmetinde olmak üzere toplam 120 çalışan var. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Konya’da olmak üzere Türkiye geneline hitap eden 5 merkezi ofisimiz bulunuyor. Bu ofislerimizde de satış ve servis ekiplerimiz yer alıyor. Türkiye genelinde bugüne kadar 3 bin 500’e yakın tezgah satışı gerçekleştirdik.

Studer, United Grinding Group çatısı altında olan firmalardan bir tanesi. Bu grup çatısı altında Studer dahil, farklı işlemler için makine üreten 7 marka yer alıyor. Form Makina olarak bu 7 markanın da Türkiye mümessilliğini yapıyoruz. Bunlar: Hassas silindirik taşlamada STUDER, profil taşlamada BLOHM, daha büyük ölçekli taşlama makinelerinde SCHAUDT, puntasız taşlamada MIKROSA, 5 eksen taşlamada MAEGERLE, takım bilemede WALTER ve kesici uç ve insert bileme işlerinde ise EWAG.

Hassas silindirik taşlama tezgahları üreticisi Studer, 100 -110 yıllık bir geçmişi bulunan İsviçre markası. Form Makina olarak, 15 yıldır Studer markasının Türkiye mümessilliğini yapıyoruz. Studer’in Türkiye’deki tek ve tam yetkili satış ve servis sorumlusuyuz. Bugüne kadar Studer’in yaklaşık 200’e yakın makinesini sattık. Bu konuda Türkiye’de servis ve satış ekibimiz güçlü olduğu ve Form Makina’nın bir geçmişi olduğu için pazar lideri olduğumuzu söyleyebiliriz. Her yıl 15-20 adet Studer marka tezgah satışı gerçekleştiriyoruz. Form Makina olarak hem satış hem servis olarak ayrı bir taşlama departmanımız var. Bu konu çok önemli çünkü taşlama tezgahı için çalışan uzman arkadaşlarımız sadece bu işe bakıyorlar.

Studer ürünleri hangi sektörlere çözüm sunuyor?

Studer, belirli boylara ve çaplara göre farklı makineler üretiyor. 200 mm çaptan 650 mm çapa 400 mm’den boydan 1.600 mm boya kadar her türlü silindirik taşlama işleri için tezgah sunuluyor. Bu tezgahlar alın taşlama, konik taşlama, delik içi taşlama, poligon taşlama gibi farklı alanlarda kullanılıyor. Studer markasıyla 15 yıldır çoğalan çok önemli referans listemiz var. Studer tezgahları; redüktör üreticileri, dişli üreticileri, havacılık, otomotiv sanayi, savunma sanayi, kalıp üretimi, plastik şişe üretimi, kalıp elemanları üretimi, havacılık gibi birçok farklı uygulama alanında tercih ediliyor. Havacılıkta; TAI, TEI, ALP Havacılık, Kale Havacılık gibi Türkiye genelindeki bütün büyük firmalarda; otomotivde Renault gibi önemli markalarda kullanılıyor. Bunun yanı sıra otomotiv yan sanayisinde ve daha birçok farklı sektörde bu tezgahlar kullanılıyor.

Studer ürünleri hangi özellikleriyle ön plana çıkıyor?

Studer’in en önemli özelliklerinden birini kendine has patentli bir gövdesi oluşturuyor. Marka Granitan denilen patentli bir gövdeyle tezgahlarını üretiyor. Bu, Türkiye’de ve bazı ülkelerde polimer beton diye de geçiyor. Bu özel gövde tasarımı birçok avantaj sağlıyor: Örneğin, titreşim sönümlemesi daha yüksek oluyor, sıcaklık değişimlerinden etkilenmiyor ve bu sebeple çok yüksek hassasiyette tekrarlanabilirlik olarak taşlama yapılabiliyor. Bunun dışında en önemli özelliği hassasiyet. Herhangi bir sektörde çok hassas taşlama gerektiren parçalarınız varsa; Studer tezgahlarında bunu çok yüksek hassasiyette ve tekrarlanabilirliği yüksek olarak yapabilirsiniz. Yani tüm üretiminiz boyunca aynı hassasiyette parça taşlamak ve üretmek için kullanılıyor. Tezgahın üzerindeki özellikler yapılan sektör ve işlere göre değişiyor ama hem Türkiye’de hem dünyada kendi segmentinde hem yatırım maliyeti olarak hem de kalite olarak en iyi markalardan biri. Markanın üretimde kullandığı ürünler ya kendi üretimi ya da Avrupa menşeli malzemeler olduğu için çok kaliteli ürünler üretiyor. Marka bu özellikleri ile de küresel ölçekte pazarın %20-21’ine hakim olarak lider bir konumda yer alıyor.

Piyasaya yeni sunulan RoboLoad hakkında bilgi paylaşır mısınız? Ürünün taşlama tezgahlarına getirdiği yenilik, kullanıcıya sağladığı avantajlar neler?

RoboLoad, Studer’in CNC iç çap silindirik taşlama tezgahları için yeni bir yükleme sistemi. Önceden geliştirilen sistemler bu denli yüksek gelişmiş robotlu değildi. Studer Endüstri 4.0 kapsamında yeni makinelerine RoboLoad ismini verdiği bir robot hücresini entegre etmeye başladı. Robotla otomasyon isteyen müşteriler tezgahlarını alıp dışarıdan benzer bir robotla yükleme adaptesi sağlayabiliyordu; Studer de robotla otomasyon isteyen müşterileri için bu gelişmiş sistemi piyasaya sundu. Kullanıcı RoboLoad yazılımını, herhangi bir programlama bilgisi olmadan çalıştırılabiliyor; bu da üretimde büyük esneklik ve yüksek çalışma konforu sağlıyor.

2022 UX Tasarım Ödülü’ne aday gösterilen C.O.R.E. nedir? C.O.R.E. hakkında detaylı bilgi verebilir misiniz?

Studer, United Grinding Group çatısı altında olan bir firma. Grup son yıllarda bütün ürünlerindeki bazı panelleri ve kontrolleri üniversal hale getirme yoluna gitti. Ciddi bir Ar-Ge çalışmasıyla geliştirilen C.O.R.E, tüm United Grinding Grup çatısı altındaki markaların ürünlerine adapte edilmeye başlandı. C.O.R.E. ile grup çatısı altında bulunan markaların makineleri ve yaptığı iş ya da proses farklı olsa da makinelerin dış görseli ve kontrol panelleri aynı olacak. 

Tahmini olarak yakın gelecekte diğer bütün kontrol üniteleri kalkacak ve bütün tezgahların kontrol ünitesi C.O.R.E. olacak. C.O.R.E, kullanıcısına birçok özellik sunuyor: Uzaktan kamerayla erişim, internete bağlanma, Endüstri 4.0’ı destekleme, kullanıcıya göre ayarlanabilir panel ve daha güvenli bir kontrol. C.O.R.E. için Studer’in gelecekte kullanacağı ve tüm tezgahlara adapte edeceği ve sürekli geliştireceği bir kontrol ünitesinin hem kendisi hem de arayüzü diyebiliriz. 

Studer ürünlerinin Türkiye’deki pazar payı hakkında bilgi verebilir misiniz?

Silindirik taşlama tezgahı pazarı büyük olan, çok fazla ürün satışı gerçekleştirilen bir pazar değil de; satılan en uygun makinenin yüzbinlerce Euro olduğu limitli bir pazar. Türkiye’de torna, dik işleme gibi ürünlerde yılda binlerce satış gerçekleşirken, CNC silindirik taşlama tezgahı yılda en fazla 30-40 tane satılıyor. Bu kadar limitli bir pazarda satışların yüzde 80’ini gerçekleştirdiğimizi ve Studer’in kendi alanında Türkiye pazarında lider olduğunu söyleyebiliriz. TAI, TEI, Alp Havacılık ya da Cengiz Makina, Gamak gibi büyük firmalar bizim müşterilerimiz arasında yer alıyor. Küçük ve orta ölçekli firmalara da büyük firmalara da tezgah satıyoruz ancak büyük markalar daha fazla verim alabileceği ve uzun vadede daha kazançlı olacağı için Studer’i tercih ediyor.

Pazar oldukça limitli ama Form Makina olarak güçlü satış ekibimiz, etkin servis ağımız, Türkiye genelindeki ofislerimiz, her noktaya olan erişimimiz gibi etkenlerle Studer pazarın çok büyük bir bölümünü domine ediyor. Sadece taşlama bölümünde 5 tane servis mühendisi personelimiz var. Bunlardan 3 personel sadece Studer’e bakıyor. Pazar payınız ve servis hizmetiniz birbiriyle son derece bağlantılı kavramlar, pazar payınız ne kadar yüksekse servis için o kadar eleman ayırabiliyorsunuz. Form Makina olarak, Studer’in ürün portföyünde yer alan tezgahların %99’unun kurulum ve eğitimini Türkiye’de yapabiliyoruz. 

Satış sonrası hizmetlerinizden bahsedebilir misiniz? Servis, bakım, yedek parça temini gibi…

Form Makina olarak Türkiye’nin her bölgesinde satış ve servis ekiplerimiz var. Servis ekibimizde sadece taşlama ve Studer özelinde eğitim almış bir departmanımız var. Türkiye’de sadece taşlamaya servis hizmeti ayıran başka bir firma daha yok. Bu ekibimizde, alanında uzman olan 3 kişi sadece Studer ürünlerine hizmet veriyor. Firma olarak; sattığımız tezgahların %99’unu biz kuruyor, eğitimini biz veriyor, parçalarını biz taşlıyoruz, herhangi bir arızada servisine gidiyoruz. Eğer yedek parça gerekiyorsa yurt dışından bu parçayı temin ediyoruz. Servis konusunda her şeyi biz yaptığımız için yurt dışına bağlı değiliz. Pandemi koşullarında bu konu çok ön plana çıktı. Birçok markanın yurt dışından çağırdığı servisler gelemezken, burada halihazırda olan Studer servisiyle müşterimizin yanında olduk. Ayrıca sadece servis değil, bakım da yapıyoruz. 

Servis ve satış el eledir. Servisiniz ne kadar iyiyse, o kadar çok satar; ne kadar çok satarsanız o kadar iyi servis hizmeti sağlarsınız.  

Küresel ölçekte ekonomik sıkıntıların yaşandığı 2021 yılını nasıl geçirdiniz? 2022 yılı beklentilerinizden söz edebilir misiniz?

Son 3 yılı hem Form Makina hem de taşlama özelinde çok iyi geçiriyoruz. Ekonomik sıkıntılara rağmen reel sektör yatırımlara devam ediyor. 2021 yılında rekor kırarak; ürün portföyümüzden 250-300 arası makine satışı gerçekleştirdik. Çok limitli bir pazarı olmasına rağmen 2021 yılında sadece Studer ve Walter markalarımızdan 25’e yakın makine sattık. Bu rakam taşlama kısmında ciddi bir rekor oldu. Küresel ölçekte nakliye fiyatlarının artmasıyla beraber, kurda yaşanan artış uzak doğuya giden işlerin hepsini Türkiye’ye çekti. İhracat yapan firmalar çok fazla iş aldıkları için kur yüksekliğine rağmen birçok firma tezgahlarına yatırım yaptı. 2022 yılına da çok hızlı başlayarak, ocak ayında çok iyi satış rakamlarına ulaştık; sadece ilk ay, 7 makine sattık. İşlerimiz artarak devam ediyor, devam eden ve yeni gelen projelerimiz var. Olağan dışı bir durum oluşmazsa, en az 2021 yılı kadar satış yapmayı hedefliyoruz. Fuarlara, tanıtım çalışmalarının aksamasına rağmen artan iş hacmini, yakın zamanda tekrar başlayacak fuarlarla daha da artıracağımızı düşünüyoruz.

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Dişli Üretim Servisleri

‘Popstar’ları favoritCNC ve yeni S100 ile hedefleri aşan STUDER, 2023’te de büyüdü

Published

on

By

Yüksek hassasiyetli taşlama tezgahlarının İsviçreli küresel üreticisi Fritz Studer AG, ‘STUDER’in Sesi’ sloganıyla müzik odaklı hayata geçirdiği 2024 yılı basın toplantısında, 2023 yılının verilerini açıkladı. 20’den fazla ülkeden 65 gazetecinin katılımıyla düzenlenen toplantıda 2023 yılının ‘popstar’ları olarak favoritCNC ve yeni S100’ü gösteren STUDER, küresel olarak zorlu bir yatırım ortamına rağmen satışlarını artırmayı ve birçok bölgede yeni pazar payı kazanmayı başardı. Kalitesiyle pek çok pazarda büyüyen hassas silindirik taşlama makinelerinin İsviçreli uzmanı, Türkiye’deki bayisi Form Makina’yı ise üst üste 5. kez en iyi bayi olarak ödüllendirdi. ABD ve Çin gibi kilit pazarlarda satışlarını olumlu yönde geliştiren firmanın önceki yıllarda olduğu gibi en büyük pazarını Asya oluştururken, bunu Orta Avrupa ve Kuzey Amerika takip etti.

Firmanın 2023 yılı karnesini ‘Motion Meeting 2024 Basın Toplantısı’nda değerlendiren STUDER CEO’su Jens Bleher, “Yakın zamanda tamamlanan 2023 mali yılı, özellikle de 111. yıl dönümümüz son derece başarılı geçti” dedi. Firma, ürün geliştirme ve saha altyapısına yaptığı tutarlı yatırımların karşılığını alırken; CEO Jens Bleher, “Açıklamalarımızı gerçeğe dönüştürdük; zamanı pazardaki konumumuzu geliştirmek ve uzun vadede gelecek için kendimizi güçlendirmek için kullandık” ifadelerini kullandı. Dünyanın birçok bölgesinde yeni pazar payları kazanmayı başaran STUDER, müşteri hizmetleri segmentinde ise, yeni satış rekorları kırdı. Bleher, sipariş durumunun yılın sonuna doğru olağanüstü derecede gelişmesini ise, 2024 için olumlu bir işaret olarak değerlendirdi.

Almanya, Çin ve bazı Asya ülkeleri gibi bireysel pazarlarda sipariş gelişiminin daha zayıf olduğunu; ancak dünyanın diğer bölgelerinde olumlu sonuçların görüldüğünü belirten STUDER CSO’su Sandro Bottazzo ise, “Birçok ülkede iyi sonuçlar elde ettik ve hatta bazılarında yeni rekor sipariş alımları gerçekleştirdik” diye konuştu.

STUDER favoritcnc

Küçük ve orta ölçekli işletmeler STUDER’e güveniyor

STUDER siparişleri müşteri segmentlerine göre ele alındığında, havacılık ve uzay sektörü bir kez daha yeni siparişlerde en büyük artışı sağlarken, gerileyen otomotiv ve yan sanayi sektörünü geride bıraktı. 2023 değerlendirmesinde ‘Takım’ segmentinin beklentilerin altında kaldığı açıklanırken, önceki yıl olduğu gibi fason üreticilerin hakim olduğu ‘hassas mühendislik’ segmentinin en büyük bireysel pazar olduğu açıklandı. ‘Makine mühendisliği’ ile ‘kalıp ve döküm’ segmentlerinin 2023 yılında da önemli konumlarını koruduğunu bildiren STUDER, yarı iletken endüstrisinde hassas silindirik taşlama makinelerine olan talebin arttığını da açıkladı. Konuyu değerlendiren CSO Bottazzo, “Küçük ve orta ölçekli işletmeler tarafından taşlama makinelerimize bu kadar güvenilmesinden ve bu segmentin bizim için stratejik açıdan önemli olmaya devam etmesinden çok memnunum” dedi.

En yüksek satış S33 ve ‘popstar’ favoritCNC’de

Hassas silindirik taşlama makinelerinin küresel üreticisi STUDER için geniş bir portföyünü korumak, 2023 yılında da özel bir önem taşıyordu. CNC üniversal silindirik taşlama makinelerinde oldukça güçlü sipariş alan firmanın en yüksek hacme sahip makinesi S33 olurken, onu favoritCNC, S31, S41 ve favorit takip etti. Firma, yeni S100 iç silindirik taşlama makinesinin siparişlerinde ise belirlediği hedefleri aştı.

STUDER S100

Basın toplantısında konuyu değerlendiren STUDER CSO’su Bottazzo, “İç silindirik taşlama makineleri söz konusu olduğunda, S131 için gelen siparişler açısından şirket tarihindeki en iyi 3. yıl oldu” dedi. Bakım ve servisten yedek parça ve revizyona kadar tüm iş alanları için geçerli olan Müşteri Hizmetleri segmentinin de çok olumlu gelişme gösterdiğini kaydeden Bottazzo, “Bu alanda üst üste ikinci yıl satış rekoru kırmayı başardık” diye konuştu.

Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Polonya ve Macaristan’da kendi uzman personeliyle hizmet vermeye başlayan STUDER, Doğu Avrupa’da da güçlü bir gelişim gösterdiğini duyurdu.

Küresel olarak yaklaşık 30 ticari fuara ve toplantıya katılan STUDER, Pekin’deki CIMT ve Hannover’deki EMO’ya ek olarak, UNITED GRINDING’in Kuzey Amerika’daki etkinliğinin özellikle başarılı olduğunu açıkladı. Firma, EMO 2023’te tarihinde ilk kez tek bir fuarda; yeni insertLoad yükleyicisi, roboLoad ve uniLoad ile üç otomasyon çözümünü bir arada sunmuştu.

Miller ve otomasyonda önemli gelişmeler

2023 yılında da müşterilerinin yararı için en son taşlama teknolojilerinin geliştirilmesi ve ilerletilmesini merkezine alan STUDER, özellikle e-mobilite ile ilgili bileşenler için uygun olan S36 üretim harici silindirik taşlama makinesiyle talepleri karşıladı. Basın toplantısında konuşan STUDER CTO’su Daniel Huber, bu makineyle ilgili olarak, “Artık müşterilerimiz S36’da herhangi bir kısıtlama olmaksızın tüm iş mili varyantlarını ve otomasyon çözümlerini kullanabiliyor” dedi. 25 kW’lık (33 hp) yeni ve güçlü taşlama mili sayesinde, 160 mm’ye (6,3 inç) kadar özellikle geniş taşlama disklerinin kullanılmasını mümkün hale getiren S36, CBN veya elmas taşlama taşları ile yüksek hızlı taşlamaya yeni bir seçenek getirdi. Ayrıca S36, kullanıcılarına tamamen uyumlu easyLoad ve uniLoad yükleme sistemleri sayesinde üretimlerini yüksek düzeyde otomasyona geçirebilme imkanı da sundu.

favoritCNC’nin dış taşlamadaki başarısına benzer şekilde, iç taşlama için giriş seviyesi segmentinde kendisini kanıtlaya yeni S100 iç silindirik taşlama makinesinin performansından memnun olduğunu dile getiren Huber, geçen yılki geliştirme sayesinde S100 artık yeni, güçlü bir sargı miline (Ø 58) sahip olduğunu, bunun gelecekte başka modeller için de planlandığını söyledi.

Kullanıcıların, popüler favoritCNC’nin devamı olan makinedeki yeni özellikleri merakla bekleyebileceğini açıklayan STUDER, bu konuda birkaç örnek paylaştı: Örneğin, tekerlek başlığının açı göstergesi, popüler QuickSet kurulum işlevi ve iş parçalarının herhangi bir programlama olmadan manuel olarak taşlanmasına verimli bir şekilde izin veren manuel taşlama döngüsü olarak geleneksel bir mod.

C.O.R.E. için yeni özellikler açıklandı

UNITED GRINDING’in devrim niteliğindeki donanım ve yazılım mimarisi olan C.O.R.E. de 2023’teki geliştirmelerin odak noktalarından biri oldu. Şirketin ağırlık verdiği diğer konular arasında veri toplama ve analizinin yanı sıra yeni sensörler ve araçlar da yer aldı. Huber, “C.O.R.E. dokunmatik işletim paneli zaten benzeri görülmemiş düzeyde sezgisel kullanıma izin veriyor ve yakında operatörlerin çalışma alanlarını tanımlayabilecekleri ve kaydedebilecekleri özelleştirilebilir bir arayüz olacak” açıklamasında bulundu.

STUDER, geliştirdiği SmartJet® soğutma sistemiyle halihazırda taşlama işleminde soğutma sıvısı ve enerji ihtiyacını önemli ölçüde azaltarak yeni endüstri standartlarını belirlemeye devam etti. Geleceğe yönelik bir bakış açısı sunan CTO Daniel Huber, “Sürdürülebilirlik konusu bizim için önemli olmaya devam ediyor” dedi. Ayrıca yarı iletken endüstrisinde de büyük bir potansiyel gördüklerini belirten Huber, e-mobilite ve fotovoltaikler nedeniyle yüksek performanslı yarı iletkenlere olan talebin arttığı bilgisini paylaştı. STUDER bu alanda da pazarda son derece başarılı olan X-ışını ölçüm başlığına sahip S41 CNC üniversal silindirik taşlama makinesiyle levha üretiminde standardı belirledi. 2023 boyunca gerçekleştirilen kapsamlı geliştirme faaliyetlerini değerlendiren CTO Huber, “Uzun vadede, yalnızca en son teknolojiyi içeren akıllı ve verimli makineler sunan üreticiler başarılı olabilir” diye konuştu.

STUDER ile rekabetçi teslimat süreleri

Basın toplantısında konuşan bir diğer isim olan STUDER COO’su Stephan Stoll ise, operasyonlar için genel bir değerlendirme yaparak, “Üretilen makinelerin üretim karışımı 2023 yılında daha karmaşık sistemlere kaydı” dedi. Aktif satın alma yönetimi ve küresel tedarik zincirlerinin normalleştirilmesi sayesinde siparişlerin zamanında tamamlandığını söyleyen Stoll, STUDER’e iyi bir kullanım sağlayan UNITED GRINDING Group bünyesindeki ortak üretim stratejisinin uygulanmasını olumlu olarak değerlendirdi.

Kendi yüksek kaliteli iş millerini üreten az sayıdaki taşlama makinesi üreticisinden biri olan STUDER’in önemli operasyonel projeleri arasında, otomatik üretim araçlarına ve son teknoloji test stantlarına yaptığı yatırımlar yer aldı. Stratejik açıdan önemli olan bu makine bileşenleri için uzmanlığı özellikle genişleten STUDER, bu ön gereksinimler ve daha fazla büyüme için Steffisburg ve Biel’de yer alan dahili taşlama yetkinlik merkezinde kapsamlı yapısal ve lojistik önlemlere daha fazla yatırım yaptı.

Sürdürülebilirlik hamleleri

STUDER, 2023 yılında sürdürülebilirlik için de önemli işlere imza attı. Stoll, “Şubat 2023’ten bu yana Steffisburg tesisi yerel bölgesel ısıtma şebekesine bağlandı ve böylece tüm binalar çevre dostu bir şekilde ısıtılıyor” dedi. Ayrıca, tüm binaların LED aydınlatmaya dönüştürülmesini büyük ölçüde tamamlayan şirket, genel olarak enerji tüketimi ve CO2 emisyonlarını önemli ölçüde azalttı.

2024 yılı için de öngörüde bulunan COO Stoll, “Geçtiğimiz yıllarda yapılan önemli yatırımların ardından, lojistik süreçlerimizin ve depo altyapımızın yeniden tasarlanması artık çok yakın. Bu projenin en önemli parçası, doğrudan bağlantılı bir konteyner deposuna sahip bir lojistik merkezidir. Tam otomatik depo sisteminin daha yüksek verimliliği, tüm makine üretimine ve yedek parçaların taşınmasına fayda sağlıyor” ifadelerini kullandı.

Teknoloji şirketi için iyi eğitimli çalışanlar

Son olarak, mesleki beceriler için ulusal şampiyonalar düzenleyen WorldSkills ile ilgili konuşan CEO Jens Bleher, teknoloji şirketi için iyi eğitimli çalışanların büyük önem taşıdığını vurgulayarak, prestijli şampiyona SwissSkills’te son zamanlarda elde edilen başarılardan memnun olduğunu belirtti. Geçen yıl STUDER çırakları Luis Salzmann (1. sırada, tasarım mühendisi) ve Noah Rossel’in (2. sırada, otomasyon mühendisi) üstün performanslarıyla altın ve gümüş madalya kazandıklarını hatırlatan Bleher, “STUDER, WorldSkills’te üst üste üçüncü kez temsil ediliyor. Mesleki eğitime olan kapsamlı bağlılığımızı teyit eden bu durumdan gurur duyuyoruz” dedi.

Continue Reading

Dişli Üretim Servisleri

UNITED GRINDING, Güneydoğu Asya’da alt şirket kurdu

Published

on

By

[voiserPlayer]

Güneydoğu Asya’daki faaliyetlerini yoğunlaştıran UNITED GRINDING Group, Singapur’da kendi yan kuruluşunu açtı.

Taşlama, aşındırma, lazer ve ölçüm makinelerinin yanı sıra eklemeli üretim için takım tezgahları konusunda dünyanın önde gelen üreticilerinden biri olan UNITED GRINDING Group, Güneydoğu Asya’da yeni bir iştirak firması kurdu. Güneydoğu Asya’da uzun yıllardan bu yana temsilciler ve WALTER EWAG Asya Pasifik’e bağlı kuruluş aracılığıyla faaliyet gösteren UNITED GRINDING Group, kurduğu grup iştiraki United Grinding Asia Pacific Pte ile bölgedeki faaliyetlerini yoğunlaştırarak, Singapur’da bir araya getirdi.

UNITED GRINDING Group CEO’su Stephan Nel

Konuyla ilgili konuşan UNITED GRINDING Group CEO’su Stephan Nell, “Güneydoğu Asya bizim için stratejik açıdan çok önemli bir bölge. Bir UNITED GRINDING iştiraki kurmak, bu bölgedeki faaliyetlerimizi yoğunlaştırmak için mantıklı bir adım. Buradaki potansiyel yüksek ve müşteri sayısı sürekli artıyor” dedi. Grubun bir araya getirilmiş teknoloji ve uygulama know-how’ını tek bir iştirakten sunma becerisinin kullanıcılara birçok avantaj sunacağını dile getiren Nell, “Müşterilerimize yakınlık, hızlı ve karmaşık olmayan destek sağlamak için bizim için her zaman önemli olmuştur” diye ekledi.

WALTER ve EWAG markalarının Güneydoğu Asya işlerinden sorumlu olan ve UNITED GRINDING’in yeni şubesinin CEO’su olan Michael Schmid

20 yılı aşkın bir süredir WALTER ve EWAG markalarının Güneydoğu Asya işlerinden sorumlu olan ve UNITED GRINDING’in yeni şubesinin CEO’su olan Michael Schmid ise, şu ifadeleri kullandı: “Güçlü ekibimizin gücünü ortak grup iştirakinde bir araya getirebilir ve müşterilerimize daha da iyi hizmet verebiliriz. Gelecekte, yüzey ve profil taşlama, silindirik taşlama ve takım işleme olmak üzere 3 grup teknolojisini de tek bir çatı altında sunacağız. Bu bölgedeki faaliyetlerimizi bir araya getirmenin ve yoğunlaştırmanın ilgili tüm taraflar için bir kazan kazan olduğuna inanıyorum.”

Continue Reading

Trendler

Güç Aktarım Sistemleri - Redüktörler, Rulmanlar, Motorlar, Sürücüler sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et