Connect with us

Redüktörler

İ-Mak’ın güçlü partnerlerinden Konya Motor, 2023’ü atılım yılı yaptı: %100 büyüme hedefliyor

Yayın Tarihi:

-

Faaliyetlerine 1983 yılında başlayan, tecrübesiyle önce bölgesel daha sonra Türkiye genelinde tanınan bir marka haline gelen Konya Motor, İ-Mak Redüktör’ün köklü bayilikleri arasında yer alıyor. Başta İ-Mak Redüktör olmak üzere güçlü iş ortaklıkları bulunan firma, geniş ürün yelpazesini satış ve satış sonrası sunduğu; teknik destek, servis ve danışmanlık hizmetleriyle güçlendiriyor. Bursa ve Konya’da yer alan depolarıyla tüm Türkiye’ye stoktan teslim hizmeti sunan Konya Motor, yeni stratejik atılımıyla 2023 yılında en az %100 büyüme hedefliyor. Toplam satışlarındaki İ-Mak Redüktör payını da artırmayı hedefleyen firma, %10 olan bu oranı %25’e çıkarmayı planlıyor.

İ-Mak Redüktör’ün sahadaki karşılığı, Konya Motor’un faaliyetleri ve hedefleri üzerine röportaj gerçekleştirdiğimiz Konya Motor Genel Müdürü Onat Şimşir, ayrıntıları Güç Aktarım Dergisi’ne değerlendiriyor.

Öncelikle sizi ve Konya Motor’u tanıyabilir miyiz?

Merhabalar ben Onat Şimşir, Konya Motor’da Genel Müdür olarak görev yapmaktayım. 1983 yılında bobinaj atölyesi olarak faaliyetlerine başlayan firmamızın kilometre taşlarını özetlemek gerekirse; 1990 yılında faaliyet alanına fren üretimini de ekleyerek gelişimini sürdürdü ve 2000 yılında sanayi tipi yük asansör makinesi imalatına başladı. Firmamız 2000’li yılların ortasında ise motor ve tamamlayıcı ürün satışı ve tamiri hizmetini paydaşlarına sunmaya başladı.

Endüstriye sunduğunuz hizmetler ve Konya Motor olarak sektörde sizi farklı kılan özelliklerinizden söz edebilir misiniz?

Konya Motor grubu olarak Türkiye’nin her yerine en doğru çözümü en uygun fiyatla müşterilerimize ulaştırma çabası içerisindeyiz. Kuruluş ilkemizde yer alan ‘güçlü, güvenli ve kaliteli’ kelimeleriyle ‘geniş ürün yelpazesi, premium marka seçenekleri, kusursuz hizmet’  mottosunu birleştirerek paydaşlarımıza farkımızı gösteriyoruz.

Firmanızın ürün yelpazesi ve çözümleri hakkında bilgi verebilir misiniz?

Firmamız asenkron motor, senkron motor, redüktör, pompa, fan, vibrasyon motorları, elektro manyetik fren, yük asansörü, caraskal, blower ve bunun gibi endüstride ihtiyaç duyulabilecek birçok ürünü bulabileceğiniz çok geniş ürün yelpazesine sahip. Firmamız bu ürün gruplarının tamamında teknik destek ve servis hizmeti de sunarken, aynı zamanda müşterilerimize ve onların müşterilerine de ürün seçimi ve değişimi konusunda danışmanlık hizmeti veriyoruz.

Alanında güçlü markaların bayiliğini üstleniyorsunuz. Bunlardan biri de redüktör üretiminde küresel ölçekte tanınan İ-Mak Redüktör. İ-Mak’la olan partnerliğiniz hakkında bilgi verebilir misiniz? 

İ-Mak Redüktör ile yaklaşık 10 yıldan uzun süredir, temelinde karşılıklı güvenin ve kaliteli hizmetin yer aldığı bir paydaş ilişkimiz var. İ-Mak yıllar içerisinde gelişimini ve büyümesini sürdürürken bunu paydaşlarına da en doğru şekilde hissettiren Türkiye’nin sayılı redüktör üreticilerinden biri.  Bursa ve Konya lokasyonlarında bulunan depolarımız üzerinden tüm Türkiye’ye paydaşımız ile birlikte hizmet veriyoruz. Sürekli olarak stokumuzda bulunan helisel, konik, sonsuz ve ağır hizmet grubu redüktörleri ile müşterilerimize en kısa bekleme süreleri içerisinde istedikleri ürünlere ulaşmalarını sağlıyoruz.

İ-Mak Redüktör markası sahada hangi özellikleriyle ön plana çıkıyor? Müşterileriniz İ-Mak Redüktör’le hangi sorunlarına çözüm buluyor? 

İ-Mak son yıllarda yapmış olduğu yatırımların sonucunda müşterilerine en hızlı termin sürelerini en iyi kalite ile ulaştırıyor, bizler de bunları en uygun fiyatlarla paydaşlarımıza ulaştırdığımızda hem markayı hem de bizleri büyüten bir döngü sağlanmış oluyor. Müşterilerimiz İ-Mak markasını özellikle kalitesi ve kısa süreli terminleri sebebiyle tercih ediyor. Müşterilerimiz genel olarak İ-Mak markasından oldukça memnun çok nadir çıkan problemlerde ise fabrikamız buna en kısa sürede çözüm bulup sürekli olarak ürünlerinin arkasında duruyor. Örneğin, yurt dışına vermiş olduğumuz bir ürünümüzde 6 yıl sonra müşteri kaynaklı olmasına rağmen yaşanan problemde, İ-Mak yurt dışı servis hizmeti ile ürünün onarımını ve değişimini 24 saat içerisinde gerçekleştirdi. Bu muazzam hizmetin karşısında bizler de müşterimizden yeni siparişlerini almaya devam ettik.

Firmanızın pazar faaliyetlerinden bahsedebilir misiniz? Satışlarınızın içerisinde İ-Mak’ın payı nedir?

Firmamız bu yıl başlattığımız yeni yapılanma ile paydaşlarımızın direkt erişimini artıracak yeni bir stratejik atılım içerisinde. Yeni yapılanmada Türkiye’de 50’ye yakın yurt dışında ise 10 Farklı noktada hizmet gruplarına sahip oldu, bu bağlamda sürekli sahada çalışan pazarlama profesyonellerimize ek olarak belirli bölgelerde bulunan hizmet noktalarımızdan da paydaşlarına direkt hizmet verecek. Toplam satışlarımızda İ-Mak Redüktör’ün payı yaklaşık olarak %10 seviyelerinde, bizler bu rakamı bu yıl yapmış olduğumuz stratejik yatırım ve hamleler ile %25 seviyelerine çekmek istiyoruz.

Firma olarak 2021 ve 2022 yılını nasıl geçirdiğinizi aktarır mısınız? Satış, satış sonrası hizmet ve diğer çözümlerinizde rakamlar ne gösteriyor?

Geçtiğimiz son 2 yıl bizler ve sektörümüz adına son derece değişken ancak büyüme hevesinde geçti. Özellikle üreticilerin ihracat odağına kayması, bizlerin de kaliteli ürün gruplarını pazara dağıtması konusunda ivmeyi artırdı. İ-Mak markasının sadece satış sırasında değil, satış sonrasında da dünyanın birçok noktasında yer alması özellikle bizler gibi büyük firmaların ürünlerinin satışını oldukça kolaylaştırdı. 

Konya Motor’un 2023 yılı hedef ve beklentilerini iletir misiniz?

2023 yılındaki hedefimiz 2022 yılına göre en az %100 oranında büyümek. Bu büyümeyi müşteri memnuniyetini ve müşteri sürekliliğini maksimum seviyede tutacak aksiyonlar ile sağlayarak, bir sonraki senelerde de aynı büyüme oranlarını yakalamak istiyoruz.

Eklemek istedikleriniz…

Bu yıla kadar son derece güzel şekilde yürüttüğümüz paydaş ilişkisinin uzun yıllar boyunca devam etmesini karşılıklı olarak temenni ettiğimiz İ-Mak ailesine teşekkür ederiz.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com