Connect with us

Rulmanlar

NTN-SNR’den SMART TEMP: En güvenli montaj koşulları için indüksiyonlu ısıtıcı

Yayın Tarihi:

-

NTN-SNR, yeni indüksiyonlu ısıtıcı ürün grubu SmartTEMP’i piyasaya sürdü. Bu ürün, malzemelerin bütünlüğünü korumak ve bileşenleri (rulmanlar veya dişliler) monte ederken işlem güvenliği sağlamak için montaj sırasında sıcaklığı kontrol eder. Yavaş yavaş ısıtma ve sıcaklık artışlarının kontrol edilmesi sayesinde hassas parçaların işlevselliği korunur. Dokunmatik ekranın ısıtma bilgisini saklayabilme özelliği sayesinde daha iyi izlenebilirlik sağlar. Kullanım kolaylığı ve geniş kapsamlı ürün yelpazesi SmartTEMP’i tüm endüstri kolları için çok yüksek performanslı bir cihaz haline getirmektedir. NTN-SNR, bu inovatif indüksiyonlu ısıtma cihazı ile dönen parçaların ısıtılması ve montajı ile ilgili doğru uygulamaların yaygınlaştırılmasını sağlamayı hedeflemektedir. Rulman arızalarının %17’sinin yanlış montajdan kaynaklandığı düşünüldüğünde, bu çok önemli bir aşamadır. SmartTEMP’in piyasaya sürülmesiyle NTN-SNR, parçalarının ve makinelerinin ömrünü uzatarak endüstriyel müşterilerinin verimliliğini artırma hedefini sürdürmektedir.

Rakipsiz ve üst düzey işlevsellik

NTN-SNR tarafından sunulan SmartTEMP serisi, öncelikle operatörün ve ısıtılan parçanın güvenliğini sağlama amaçlı tasarlanmıştır. Farklı bileşenler arasındaki sıcaklık farklılıklarını önlemek için, iş parçasının altında bir bobin sistemi bulunan benzersiz tasarım sayesinde rulmanın iki bileziği de eşit ve sürekli bir şekilde ısıtılır. İki adet prob, iki bilezik arasındaki sıcaklık farkını sürekli olarak kontrol eder; böylece ısıtma işleminin tam olarak kontrolü ve rulmanın fiziksel özelliklerinin bütünlüğü sağlanmış olur. Bu ürün grubu, birkaç gram ila 1,6 ton arasında değişen ağırlıktaki parçaları ısıtabilen yedi farklı modelden oluşmaktadır. RAMP modu, hassas parçaları kademeli olarak ısıtmak için sıcaklıktaki yükselişin belirlenen süre boyunca eşit olarak ayarlanmasını sağlar. Bu yenilik, dişleri çok çabuk ısındığında kırılgan hale gelebilecek dişliler gibi parçaları korumak için çok önemlidir. SmartTEMP, ısıtılan çeşitli parçaların imal edildiği malzemelerin fiziksel bütünlüğünü tamamen korumak amacıyla montaj prosedürü üzerinde hassas kontrol sağlar. Böylece dönen parçaların ve makinelerin kullanım ömrünü uzatır.

Yüksek performanslı, kullanıcı dostu ve sağlam tasarım

SmartTEMP’in yeni işlemcisi, güç gereksinimini parçanın özelliklerine uyarlayarak cihazın performansını optimize eder. Klasik ısıtma cihazlarında 0,3 olan verim böylelikle 0,8’e yükselir. Buna bağlı olarak ısıtma süresi %30 oranında azalır, dolayısıyla da önemli miktarda enerji tasarrufu sağlanır. SmartTEMP, kullanımı kolay ve anlaşılabilir bir dokunmatik ekrana sahiptir. Operatörün konuştuğu dile göre ayarlanabilen yazılım, ısıtma verilerini indirir ve parça montajının tam izlenebilirliği için bir USB belleğe aktarır. Günümüzde bu veriler Endüstri 4.0 fabrikaları için önem taşımaktadır, cihaz kendi kendine teşhis de gerçekleştirebilmektedir. Sürekli çalışmaya imkân tanımak için, SmarTEMP’in yeni tasarımı oldukça sağlam ve güvenilirdir. Elektronik parçalar ayrı bir bölmede bulunur, ayrıca alüminyum dış yapı cihazın ağır yüklere, darbelere ve aşırı sıcaklıklara dayanmasını sağlar.

Doğru uygulamalar

NTN-SNR tarafından kaydedilen rulman arızalarının %17’sinden fazlası montaj hatalarından, özellikle de doğru sıcaklık kontrolü olmaksızın bir kaynak makinesi veya yağ banyosu kullanılarak parçaların kontrolsüz bir şekilde ısıtılmasından kaynaklanmaktadır. Önerilen ısıtma sıcaklığı genellikle 110°C’dir ancak bu, malzemelere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. NTN-SNR, Experts & Tools hizmeti sayesinde, doğru uygulamalar, eğitim ve doğru araçların kullanımı ile ilgili bilgileri de son kullanıcılara iletmeyi hedeflemektedir. Tüm endüstriyel bakım uzmanlarının hizmetine sunulan SmartTEMP, bileşen parçalarının hassas şekilde monte edilmesini sağlar ve böylece makinelerin verimliliğini artırır.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com