Connect with us

Motorlar

ABB ve Jaguar’ın kesintisiz güç ortaklığı

Yayın Tarihi:

-

Jaguar I-PACE eTROPHY, yeni Jaguar I-PACE eTROPHY serisinin Resmi Şarj Ortağı olarak hizmet vermesi için öncü teknoloji lideri ABB ile anlaştığını duyurdu.

Bu ortaklığın bir parçası olarak ABB, bu yeni elektrikli yarış serisindeki katılımcı ekiplerin her birine özel yapım kompakt hızlı şarj cihazları sağlayacaktır. Terra DC hızlı şarj cihazları seri için özel olarak tasarlanmıştır ve Jaguar I-PACE eTROPHY yarış arabalarını ısınma, eleme ve yarışlar arasındaki kısa molalarda hızlıca şarj edebilirler. Kompakt tasarım, şarj cihazlarının 10 yarış boyunca kolayca taşınmasını ve nakliye masraflarının minimumda kalmasını sağlar. Ortaklık, ABB’nin ABB FIA Formula E Şampiyonasının ana sponsoru rolünü desteklemektedir. Şirketin, e-mobilitenin geleceğini destekleme ve genişletme vizyonunun temel göstergesidir.

Jaguar I-PACE eTROPHY, dünyanın ilk tamamen elektrikli, üretim tabanlı yarış serisidir. ABB FIA Formula E yarış serisi ile aynı hafta sonlarında ve aynı şehir sokaklarında gerçekleşecektir. 20 Jaguar I-PACE eTROPHY yarış arabası içeren seri, katılımcı ekiplere yarış becerileri ve performansını gösterme şansının yanı sıra sıfır emisyonlu motor sporları dünya sahnesinde yarışma fırsatı sunacak.

Jaguar I-PACE eTROPHY Şampiyonası Müdürü Marion Barnaby şunları söylemiştir: “Hızla yaklaşan Jaguar I-PACE eTROPHY sezonu açılış töreninde ABB’yi Şampiyonanın Resmi Şarj Ortağı olarak ilan etmekten heyecan duyuyoruz. ABB’nin yenilikçilik ve teknoloji liderliğini yarış serilerine taşıma becerisi, dünyanın ilk tamamen elektrikli üretim araba altyapı desteğini gerçekleştirerek tarih yazmamızla değerlenecek.”

ABB’nin Elektrifikasyon Ürünleri bölümü başkanı Tarak Mehta, şunları söylemiştir: “ABB olarak, e-mobilite öncülerine yol gösterdiğimiz ve desteklediğimiz için gururluyuz. Jaguar I-PACE eTROPHY ile ortaklık, en yeni elektrifikasyon ve dijital teknolojilerin üst sıralarındaki konumumuzu destekler. Bir arabayı dakikalar içinde şarj edebilen Terra HP’yi de içeren çığır açıcı öncü şarj çözümlerimiz, e-mobilitenin heyecan verici geleceğine yön vermeye yardımcı oluyor.”

ABB’nin çığır açan Terra HP hızlı şarj ünitesi, elektrikli aracı sekiz dakikada doldurarak 200 km (125 mil) kesintisiz sürüş imkânı sağlar, bu da yaklaşık olarak, benzin istasyonunda bir deponun doldurulması için gereken süreye eşittir.

Elektrikli araç altyapısında dünya lideri ABB, elektrikli otomobiller ve elektrikli ve hibrit otobüslerin yanı sıra gemiler ve demiryolları elektrifikasyon çözümlerine eksiksiz şarj çözümleri sunmaktadır. ABB, EV şarj pazarına 2010 yılında girdi. Bugün, 68 ülkede kurulu 350 kW’a kadar yüksek güçlü şarj üniteleri de dahil olmak üzere 8000 in üzerinde ürüne sahiptir.

Fortune Magazine kısa süre önce ABB’yi, e-mobilite ve elektrikli araç (EV) şarjında yaptığı gelişmelerden dolayı “dünyayı değiştiren” şirketler listesinde 8. sırada gösterdi.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com