Connect with us

Vibrasyon Motorları

Avibro, vibrasyon motorundaki üretim başarısını Ruost salınım elemanlarıyla tekrarlıyor

Published

on

[voiserPlayer]

Vibrasyon motoru üretiminin yanı sıra Ruost salınım elemanı imalatı da yaparak, vibrasyon teknolojisini salınım teknolojisiyle birleştiren bir imalat fabrikası olan Avibro Vibrasyon Motorları, uzman mühendisleriyle birlikte salınım elemanı üretiminde de vibrasyon motorundaki imalat başarısını tekrarlıyor.

Çelik döküm profil veya çubukların özel alaşımlı kauçuklarla birleşmesinden oluşan salınım elemanı teknolojisi, nihai haliyle endüstriyel ekipmanlara muhteşem çözümler sunan ileri teknolojik bir ekipmandan oluşuyor.

Klasik uygulamalarda kullanılan kauçuk takoz ve yaylar ile ulaşılamayan yüksek salınım seviyelerinde çalışma ihtiyacı olan elek besleyicilerde, Ruost salınım elemanları mükemmel çözümler sunuyor.

Makinelerde gerek tasarıma güç katmak gerekse makinenin kalitesini artırmak, ömrünü uzatmak, kullanıcılara yansıyabilecek ses ve titreşim problemlerini ortadan kaldırmak, santrifüjün oluşturduğu kalkma ve durma esnalarında çalkalama hareketlerini minimuma indirmek amacıyla, tasarım esnasında aklın üretebileceği inovasyonel çözümler sağlayan bu teknoloji; zincir, kayış gerdirme, bant sıyırıcı aparatları gibi makine imalatçıları için basit çözümler sunuyor.

Salınım elemanları bunların yanı sıra; makinelerde salınımın veya gerdirmenin gerekli olduğu yerlerde, yön değiştirme veya çok katlı eleklerde titreşimin değişik frekanslarla eleğe aktarılması veya zemine aktarılmaması gereken yerlerde, oyun park sistemlerinde, kompresörlerde, tartı sistemlerinde ve akla gelebilecek daha birçok endüstriyel tesiste kullanılabiliyor.

Avibro‘nun uzun yıllara dayanan bilgi ve tecrübesiyle sunduğu yenilikçi yüksek mühendislik ürünü Ruost salınım elemanları, firmanın her biri alanında uzman olan mühendis kadrosu tarafından tasarlanıyor ve üretiliyor. Ruost salınım elemanlarının gerdirme ekipmanları ve otomatik motor sehpaları %100 yerli imalattan oluşuyor.

Makinelerde aktarma kayışlarının ömrünü 5 kat uzatan Ruost elektrik motor sehpaları, şaft kırılması rulman arızaları gibi plansız duruşları önlüyor, imalatçı dostu yapısıyla torsiyonel problemlere tam çözüm sağlıyor. Tüm Ruost ürünleri uzun ömürlü yapılarıyla öne çıkıyor. Metal metale temasın olmaması, yanal hareketlere izin vermemesi en büyük özelliği olan ürün; bu sayede titreşim enerjisinin tümünü istenen doğrultuda iletiyor.

Her gün yeni bir hizmet seçeneğiyle müşterilerinin karşısına çıkan Avibro Vibrasyon Motorları, bu özelliğiyle hem endüstriyi hem de kullanıcılarını geliştirmeyi sürdürüyor.

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Vibrasyon Motorları

Yüksek mühendislikle buluşan teknoloji: Avibro Vibrasyon Motorları

Published

on

By

Vibrasyon motorları (titreşim motorları), elektrik enerjisi veya pnömatik (hava) enerjiyle çalışarak titreşim sağlayan bir motor çeşididir. Vibrasyon motorları, titreşim enerjisinin gerektiği tüm endüstriyel makinelerde; gıda, yem, un fabrikalarında; inşaat sektöründe metro, otoyol, hidroelektrik santrallerinin cebri su tünellerinde; beton prefabrik eleman üreten çelik, ahşap, beton kalıplarında; madencilikte; asfalt plentleri ve beton santrallerindeki konkasör makinelerinde; kum susuzlandırma makinelerinde; geri dönüşüm tesislerinde; un, yem, çimento ve benzeri çelik silolarda; elekler, besleyiciler, vibrasyonlu boşaltma kanalları, sıkıştırma, akıtma, yürütme, ayrıştırma, yerleştirme işlemleri için kullanılmaktadır.

Vibro, vibro motor, vibrasyon motoru, vibratör motoru, titreşim motoru veya sarsak motoru olarak da isimlendirilen vibrasyon motorları, enerji verilen motorun rotorunun dönmesiyle, rotor miline sabitlenen eksantrik ağırlıkları sayesinde titreşim enerjisi üretir.

Doğrusal titreşim

Vibrasyon motorlarıyla doğrusal titreşim elde etmek için; aynı marka, model (elektrik, mekanik ve kilogram santrifüj) ve güce sahip 2 adet vibrasyon motorunun eşit düzlemde, aynı eksende olacak şekilde montajının yapılması gerekir. 2 vibrasyon motoru birbirlerine zıt yönde çalıştırıldığında, vibrasyon plakasına dik açıda ileri- geri (var- gel) yönünde titreşim enerjisi elde edilir.

Doğrusal titreşimle çalışacak makinelerin ağırlık merkezleri belirlenmeli ve vibrasyon motorları bu merkeze monte edilmelidir. 2 adet vibrasyon motorunun ürettiği doğrusal açı ile makinenin ağırlık merkezinden geçen kuvvet hattı üzerindeki birleşme açısına dikkat edilmesi gerekir.

Dairesel titreşim

Vibrasyon motorlarıyla (titreşim motorlarıyla) dairesel titreşim elde etmek için; titreşimli makinenin kapasitesine göre bir vibrasyon motoru seçilmeli ve sistemin ağırlık merkezine monte edilmelidir. Böylece 360 derecelik tam dairesel titreşim enerjisi elde edilir.

Eliptik titreşim

Vibrasyon motorlarıyla eliptik titreşim elde etmek için; titreşimli makinenin kapasitesine göre bir vibrasyon motoru seçilerek, montaj noktası titreşimli makinenin ağırlık merkezinin dışına monte edilmesi gerekir. Böylece elips titreşim enerjisi elde edilir.

Avibro Vibrasyon Motorları, teknolojinin yüksek mühendislik ile buluşmasıyla oluşmuş olan bir markadan da öte, müşterileri için çözüm önerileri sunan bir marka halini almıştır. Bugün ülkemizin her ilinde, dünyada da birçok ülkede var olan bayi ağımız ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.

Continue Reading

Vibrasyon Motorları

2023 ihracat hedeflerine kısa sürede ulaşan AVİBRO, iç pazarda da emin adımlarla ilerliyor

Published

on

By

Vibrasyon motoru ve salınım elemanları üretiminde yılların deneyimini üstün teknolojiyle buluşturan AVİBRO, yeni başarılara imza atmaya devam ediyor. Yurt dışındaki atılımını sürdürerek 2023 ihracat hedeflerini kısa sürede gerçekleştiren marka, yurt içi müşteri portföyünü büyüterek iç pazarda da emin adımlarla ilerliyor. 

Üstün teknolojisi, uzman kadrosu ve güvene dayalı çalışma yöntemiyle 2023 yılı ihracat hedeflerini şimdiden gerçekleştiren AVİBRO, emin adımlarla ilerlediği iç piyasada da hem müşteri portföyünü hem de marka bilinirliği artırıyor. Hem iç hem de dış pazarlarda hareketli bir dönem yaşayan AVİBRO; Rusya, İran, Azerbaycan, Kazakistan, Mısır, İsrail ve İspanya gibi ülkelere vibrasyon motoru ve salınım elemanı ihracatı gerçekleştiriyor.

Ağustos ayında Türkiye’nin çeşitli illerine ziyaretlerde bulunan AVİBRO’nun Yurt İçi Pazarlama Müdürü Orçun Karagöz ve Yurt İçi Pazarlama Sorumlusu Kerem Furkan Barış; mevcut müşterileriyle etkileşimi artırdıkları, potansiyel müşterileriyle de temas kurdukları bu ziyaretlerle, AVİBRO’nun yurt içi müşteri portföyünü büyütüyor. Firmanın Pazarlama Müdürü Orçun Karagöz, bu seyahatlerin devam edeceğini ve yurt içi pazarda müşteri portföyünün daha da artacağını ifade ediyor.

AVİBRO, hem iç pazar hem de dış pazarda inovasyona yönelik adımlarına da kararlı bir şekilde devam ediyor. Daha önce imalatı yapılmayan salınım elemanları; firmanın yüksek mühendislerinin çabası ve inovasyon odaklı çalışma prensipleri sayesinde müşterilerinin beğenisine sunulmaya ve imal edilmeye devam ediyor.

İhracat hedeflerine ulaşan ve yurt içi pazarda da müşteri portföyünü artıran AVİBRO, üretim sahasını da genişleterek, yeni ekipmanlar satın alıyor. Fabrikasının üretim alanını genişleten AVİBRO, 2 adet yatay işlem merkezi ve 1 adet lazer kesim makinesi alarak hem üretim alanını hem üretim ekipmanlarını artırmaya devam ediyor.

Tüm bu gelişmelerin yanında ekibini de büyütmeye devam eden firma, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde Uluslararası Ticaret ve Finans Bölümü’nü birincilikle bitiren Berna Özyürek ile Yurt Dışı Pazarlama Departmanı’nın gücüne güç katıyor. 

Sürekli kendini yenileyen ve çağın gereksinimlerine uyum sağlayan AVİBRO, hem imalat hem de pazarlamadaki vizyoner adımlarıyla hedeflerine gerçekçi bir şekilde ulaşmayı sürdürüyor.

Continue Reading

Trendler

Güç Aktarım Sistemleri - Redüktörler, Rulmanlar, Motorlar, Sürücüler sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et