Connect with us

Redüktörler

Bonfiglioli çözümleriyle intralojistikte tam kontrol

Published

on

 

Yeni özellik; Bu inceleme yazısını dinleyebilirsin.

Yüksek teknoloji ve kaliteyi birleştirdiği güçlü çözümleriyle hemen hemen her sektörün taleplerini karşılayan Bonfiglioli; verimlilik, güvenilirlik, esneklik, yükleme kapasitesi ve çevre uyumluluğu gibi temel özellikleri barındıran intralojistik çözümleriyle, sektöre tam kontrol sunuyor.

İntralojistik, günümüzde daha önce hiç olmadığı kadar önemli bir yer ediniyor. Otomatik depolama sistemlerinden mağaza araçlarına kadar tüm bu makineler, malzemelerin sorunsuz şekilde aktarılmasında son derece önem taşıyor. Özel uygulamalara yönelik sistem entegrasyonu ve eksiksiz çözümler üretmekte yılların getirdiği tecrübeye sahip Bonfiglioli, müşterilerini malzeme taşıma, ulaşım ve saklama teknolojisinde büyütmek için destekleyecek doğru ürünler sağlıyor. Verimlilik, güvenilirlik, esneklik, yükleme kapasitesi ve çevre uyumluluğu Bonfiglioli ürün grubunun temel özelliklerini oluşturuyor.

Otomasyon odaklı ürünleriyle denizcilik ve açık denizden e-mobiliteye, geri dönüşümden gıda ve içeceğe, inşaattan lojistik ve tekstile, madencilikten paketlemeye, rüzgardan tarım ve ormancılığa kadar üstün çözümler geliştiren Bonfiglioli, her endüstride olduğu gibi intralojistik sektörüne de tam kontrol sunuyor.

Bonfiglioli’nin intralojistik çözümleri

Erişim ve Hava Platformları:

Erişim platformları

Dikey, makaslı, mafsallı ve teleskopik platformlar

Dönme tahrikleri

Tekerlek tahrik sistemleri

Mağaza ve malzeme taşıma:

Forkliftler

Çatallı istif araçları

Erişim platformları

Otomatik Yönlendirmeli Araçlar (AGV)

Çekme sistemleri

Tekerlek tahrik sistemleri

Yönlendirmeli tahrik sistemleri

Otomatik saklama:

Kullanıcılarına otomatik depolama uygulamaları için olabilecek en yüksek hassasiyet, verim ve enerji optimizasyonu açısından eksiksiz çözümler sunar. İnvertörden tahrik sistemlerine, Bonfiglioli günümüzdeki sektör sorunlarını anlayan tek firma durağıdır.

Redüktörler

Yılların eskitemediği Dişsan kalitesiyle 30 yıldır durmayan redüktör!

Published

on

By

Redüktör ve kaplin üretimindeki kalitesiyle pek çok endüstrinin yanı sıra, ağır sanayiye sunduğu çözümlerle zorlu uygulamaların kahramanı olan Dişsan Redüktör, sahada yılların eskitemediği ürünleriyle anılıyor. Demir-çelik sektöründe çalışan ve bugüne kadar herhangi bir tadilat işlemi görmeyen Dişsan Redüktör, tam 30 yıldır çalışıyor. Yarım asrı aşan üretim ve mühendislik birikimi, esnek proje ve imalat yapısı ile pek çok uygulama alanı için en verimli çözümleri tasarlayan ve üreten Dişsan Redüktör, kalitesiyle ağır sanayi sektörlerinin ve zorlu uygulamaların aranan markası olarak öne çıkıyor. Sahada arızalanmayan ürünleriyle anılan Dişsan’ın görselde yer alan redüktörü, montajının yapıldığı 1993 yılından bu yana ilk günkü performansıyla çalışıyor.

Dişsan Redüktör’ün demir-çelik sektöründe faaliyet gösteren bir müşterisi için 30 yıl önce montajını yaptığı redüktör, yıllık periyodik bakımları dışında herhangi bir tadilat işlemi görmeden çalışmayı sürdürüyor. Dişsan Redüktör mühendisliği ve kalitesinin yanında, kullanıcının zamanında ve eksiksiz yaptığı bakımla ilk günkü performansını aratmayan ürün, yarı mamul hazırlama biriminde konveyör redüktörü olarak günlük ortalama 20 saat çalışmaya devam ediyor.

Konuyla ilgili konuşan Dişsan Redüktör Satış Müdürü Servet Reyhanoğlu, “Dişsan Redüktör kurulduğu ilk günkü vizyonuyla ürün üretmeye devam etmektedir. 53 yılı geride bırakan bir işletme olarak sahada henüz ulaşamadığımız nice bu tarz hikayelerin olduğunu biliyoruz. Dişsan’ı bir dünya markası yapan bu anlayışı, bizden sonraki nesillere de aktararak yolumuza devam edeceğiz” diyor.

Continue Reading

Redüktörler

Ağır sanayide kalitesini kanıtlamış MOTOX / MOTOX-N Serisi motorlu redüktörler, sektöre hizmet etmeye devam ediyor

Published

on

By

Fazıl Rulmancılık Endüstriyel Ekipman A.Ş. sektörde 40 yılı aşkın tecrübesi ile ağır sanayi sektöründe güç aktarım sistemleri alanında hizmet veriyor. Motox / Motox-N Serisi redüktörlerde Türkiye yetkili bayisi ve çözüm merkezi pozisyonu ile hizmet alanını genişleterek devam eden Fazıl Rulmancılık; en zor çalışma şartlarında, kusursuz performans aranan noktalar için tasarlanmış Motox, Motox-N Serisi redüktörlerde orijinal yeni ürün, orijinal yedek parça temini ile birlikte bakım ve servis taleplerine de cevap veriyor.

MOTOX – MOTOX-N Serisi motorlu redüktörlerin üretim programını 2021 yılının mart ayı itibarıyla devralan STEINLEN ELEKTOMASCHIENBAU GBMH, ürün gamında bir değişiklik yapmadan üretimi sürdürüyor. MOTOX dişli motorlar, birçok olası kullanıma bağlı ortaya çıkan gereksinimleri karşılayabilecek kombinasyon ve çözümler içerir.

MOTOX portföyü, 0,09 ila 200kW güç aralığında dişli motorlar sunar. Tüm çalışma koşulları dikkate alındığında, enerji tasarrufu ve buna bağlı olarak CO2 emisyonlarının azaltılmasına ilişkin AB Yönetmeliği’nin spesifikasyonlarına sürekli olarak uyulur.

Bir MOTOX dişli motor satın alındığında; IEC 60034 uyarınca minimum verimliliklere dayalı ve 640/2009 sayılı AB düzenlemesine uygun olarak, her zaman premium verimlilikte (IE3) enerji tasarruflu bir motor kullanılacağı anlamına gelir. Buna ek olarak tüm 2 kademeli redüktörlü motorlar %96’nın üzerinde bir verimle karakterize edilerek; enerji tasarrufu ve sonuçta işletme maliyetlerini azaltmaya odaklanır. Tüm Motox- Motox-N Serisi redüktörler yüksek dikey yükleri karşılayabilmek için bir üst gövdeye çıkmadan aynı gövdede daha büyük mil çapları ile temin edilebilir.

Bu sayede daha uzun servis ömrü hizmete devam edebilir. Bu seçeneği en geniş alanda MOTOX / MOTOX-N Serisi motorlu redüktörler sunabilir.

https://www.fazilrulman.com.tr/

Continue Reading

Trendler

Güç Aktarım Sistemleri - Redüktörler, Rulmanlar, Motorlar, Sürücüler sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et