Connect with us

Yazılım

CIP Safety’e IXXAT Safe T100 ile bağlanın

Yayın Tarihi:

-

HMS´nin IXXAT Safe T100 modülü, CIP Volume 5 V2.14´e göre artık CIP Safety protokolünü destekliyor. Daha öncesinde PROFIsafe için sunulan yeni IXXAT Safe T100/CS , güvenli IO´ların CIP Safety için kolay ve modül temelli olarak uygulanmasına imkan tanıyor.IXXAT Safe T100, kullanıcıların yapılandırılabilir, güvenli giriş ve çıkışları SIL 3 ve Ple Vat 4’e kadar olan uygulamalarda uygulayabilmelerini sağlayan hepsi bir arada güvenlik çözümüdür. Safe T100 modülü, Anybus CompactCom çoklu-ağ iletişim ürünleriyle kullanılan endüstriyel bir cihaza entegre edilir. CompactCom ana cihaz ve endüstriyel ağ (PROFINET veya EtherNet/IP) arasındaki iletişimi sağlarken, Safe T100 güvenli sinyalleri idare etmektedir.

Yeni IXXAT Safe T100/CS´yi kullanarak, kullanıcılar kurum güvenlik standartlarını içi geliştirmeye kıyasla daha hızlı ve daha kolay bir şekilde uygulayabiliyorlar.

Yeni IXXAT Safe T100/CS

Modül, harici kablolama hataları için bir adet algılama fonksiyonuyla birlikte üç girişe (iki kanallı) ve bir adet çıkışa (iki kanallı) sahip. Tüm giriş ve çıkışlar 24 V sinyallerle çalışıyor.

IXXAT Safe T100, sürücüler için güvenli acil durdurma fonksiyonunu veya işlem denetimlerini (kaynak, tutkal, perçin vb. uygulamalarda) yürütmek için kullanılabilir. Böylelikle son kullanıcı güvenli ve güvenli olmayan iletişimi tek bir iletişim arabirimiyle yürüten bir cihaza sahip olur. Bu da hem yapılandırmayı hem de tüm sistemin geliştirilmesini basitleştirir.

Ön sertifikalı ve uyum testli

IXXAT Safe T100, güvenlik donanımı ve yazılımının kombinasyonuyla TÜV Rheinland tarafından verilmiş ön sertifika cihazların ve sistemlerin daha hızlı ve kolay bir şekilde geliştirilmesini sağlarken geliştirme zamanı, maliyet ve riski de azaltır. IXXAT Safe T100´ün CIP Volume 5 uyumluluğu ODVA test laboatuvarında test edilip ve onaylanmıştır.

CIP Safety ve PROFIsafe için modüler konsept

Modülün CIP Safety versiyonu (IXXAT Safe T100/CS) HMS´nin tanınmış Anybus CompactCom ürünleriyle kullanılmaktadır. CompactCom iletişimi güvenli olmayan EtherNet/IP ağı ile sağlarken, güvenli iletişim ise Safe T100 tarafından »siyah kanal» prensibine göre yürütülür. Desteklenen iki protokol (CIP Safety ve PROFIsafe) arasında değişim, aynı IXXAT Safe T100 donanımında yazılım yükleme seçeneğini kullanılarak yapılabilir. CIP Safety operasyonu için gerekli olan ağ ve durum LED´lerinin kontrolü, güvenli yapılandırma verisinin aktarımı ve buna benzer tüm EtherNet/IP katmanı modifikasyonları halihazırda Anybus CompactCom modülü ile yürütülmektedir.

İlave bir güvenlik özelliği olarak, Anybus CompactCom modülü ile IXXAT Safe T100/CS arasındaki arabirim galvanik olarak izole edilmiştir.

Diğer iç güvenlik özellikleri ise entegre ısı kontrolü ve güvenli duruma geçms, kanal bazlı hata sinyali ve hata işleme ile birlike opsiyonel otomatik veya manuel olarak kanal hatalarını sıfırlamadır.

IXXAT Safe T100 yapılandırma verisini kalıcı hafızada depolar, bu sayede çok kısa başlama süreleri elde edilir. Modül aynı zamanda manuel ve DHCP tabanlı IP adres ayarını da destekler.


Kişiselleştirilmiş yürütme veya OEM çözümleri

Kapsamlı yürütme kılavuzu sayesinde, modül cihaz üreticileri tarafından yürütülebilir. Bununla birlikte, HMS müşterileri yürütme, port ve sertifikasyon hizmetleri ile de destekler. Bir alternatif olarak, geliştirme bölümleri veya projenin tamamı HMS Güvenlik Geliştirme Ekibi tarafından müşteri adına yapılabilir.

Biçim katsayısı, fiş veya IO´ların sayısına ilişkin spesifik gereklilikler için XXAT Safe T100´ün müşteriye özel versiyonları HMS tarafından kişiselleştirilebilir.

IXXAT Safe için dahası…

IXXAT Safe T100´ün entegrasyonunun mümkün olmadığı uygulamalar için (örneğin güvenlik dekoderlerinde sınırlı alan olması veya mevcut güvenlik donanımı yüzünden sınırlı esneklik) HMS ayrıca EtherCAT (FsoE) üzerinden Fonksiyonel Güvenlik, EtherNet/IP üzerinden CIP Safety ve Sercos üzerinden CIP Safety için ön sertifikalı protokol yığınları sunmaktadır.

Yeni IXXAT Safe T100/CS hakkında daha fazla bilgiye www.ixxat.com/safe üzerinden ulaşabilirsiniz.

HMS Industrial Networks
HMS Industrial Networks; uzaktan yönetim de dahil olmak üzere endüstriyel iletişim ürünlerinin önde gelen bağımsız bir tedarikçisidir. HMS, otomasyon cihazlarını ve sistemlerini Netbiter, Anybus ve IXXAT markaları altında endüstriyel ağlara bağlamaya yönelik çözümler geliştirmekte ve üretmektedir.

Geliştirme ve üretim süreçleri Halmstad, İsveç ve Ravensburg Almanya’da bulunan merkezlerde gerçekleşmektedir. Yerel satış ve destekler ise Çin, Danimarka, Fransa, Almanya, Hindistan, İtalya, Japonya, Birleşik Krallık ve ABD’de yer alan şube ofisleri tarafından gerçekleştirilmektedir. HMS 350’den fazla kişi istihdam etmektedir ve 2013 yılında 57 milyon Euro´yu aşkın bir satış yapmıştır. HMS, Stockholm’deki NASDAQ OMX listesinde bulunmaktadır.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com