Connect with us

Redüktörler

Dişli oranı i=8 artık helisel dişli hassas redüktörler için de mevcut

Yayın Tarihi:

-

Neugart, koaksiyel planet redüktör yelpazesini geliştiriyor. Böylece gelecekte mükemmel tahrik çözümü için daha da fazla seçenek sunacak olan Neugart’ın, helisel dişli hassas redüktörleri için artık i=8 oranı da mevcut.

İ=8 oranında bile helisel ve düz dişli redüktörler arasında seçim yapma imkanı sayesinde

, bu oranın ilgili tasarımla avantajları özel uygulama için daha da iyi kullanılabilir: Düşük gürültülü ve yüksek hassasiyetli senkronizasyon ile öne çıkan helisel dişli planet redüktörler, bu özellikleriyle zorlu uygulamalar için doğru bir seçimdir. Buna karşılık düz dişli redüktörler, özellikle yüksek torklar söz konusu olduğunda daha yüksek bir güç yoğunluğu sunar.

Spesifik olarak, helisel dişli hassas redüktörler için yeni oran i=8 hem çıkış milli (PSN serisi) hem de flanşlı (PSFN) sağlanabilir. PSN serisi redüktörler, öncelikle yüksek dinamik ve düşük gürültülü çalışma gerektiren görevler için tasarlanmıştır. Öte yandan PSFN, burulma dayanımlı flanş çıkış mili ile pozisyonlama doğruluğunun çok önemli olduğu yüksek dinamik uygulamalar için öngörülmüştür.

Dünya çapında hem düz hem de helisel dişli planet redüktörler sunan birkaç üreticiden biri olan Neugart’ın dişli oran aralıkları artık her iki tasarım için de i=3’ten i=100’e kadar uzanmaktadır. İ=3 ila i=10 arasındaki dişli oranları için tek kademeli redüktörler, i=12 ve i=100 aralığında iki kademeli redüktörler kullanılır. Neugart’ın tüm tek kademeli koaksiyel hassas redüktörleri, 3 Arcmin’den daha düşük bir burulma boşluğu ile öne çıkmaktadır. Bu, isteğe bağlı olarak 1 Arcmin’den daha azına bile düşürülebilir. Böylece, değişen dönüş yönlerinde bile çok yüksek bir pozisyon doğruluğu garanti edilir.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com