Connect with us

Rulmanlar

Dünyanın en büyük rulmanının çapı kaç metredir?

Yayın Tarihi:

-

Bugüne kadar üretilen en büyük rulmanlar 30 metre çapa sahiptir ve denizcilik sektöründe, küvet vinçlerinde kullanılmaktadır.

Rulmanlar son derece kritik elemanlardır. Dünyada pek çok önemli firma, devasa uygulamalar için dev rulmanlar üretirler. Peki, bugüne kadar yapılan en büyük rulmanın çapı ne kadardır? Bu sorunun yanıtı Çin’den geliyor. Sondaj ve sualtı çözümlerinde global bir firma olan Huisman, yine alanının en büyük küvetli vinçleri için tam 30 metre çapında iki rulman üretmiştir. 10,000 megatonluk bu iki vinç, doğal olarak özel bir rulman çözümü ihtiyacı doğurmuştur. 

Huisman firması büyük tekerleklere sahip olan kendi üretimi küvet vinçlerinin ihtiyacı olan rulmanları yine kendi bünyesinde tasarlamış ve üretmiştir. Parçaları ayrılabilir yapıda olan 30 metre çapındaki devasa rulmanlar, bakım ve onarım çalışmaları için de kolaylık sunmaktadır.

 

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com