Connect with us

Sektör Haberleri

EUROTRANS güç aktarım sektöründe dünya lideri olmaya devam ediyor

Yayın Tarihi:

-

Avrupa, binlerce şirket, 160.000’den fazla çalışan ve yüzlerce araştırma merkezi ile güç aktarım sektöründe dünya lideri olmaya devam ediyor. Kar amacı gütmeyen bir kuruluş olarak EUROTRANS (European Committee of Associations of Manufacturers of Gears and Transmission Parts), Avrupa güç aktarım teknolojilerinin çıkarlarını temsil eden bir iletişim platformudur. Avrupa’da 600’den fazla işletmeyi bir araya getiren EUROTRANS, yılda 40 milyar Euro’dan fazla üretimi temsil eden lider şirketler grubunu temsil ediyor. 

EUROTRANS 8 ülkede (Belçika, Fransa, İtalya, İngiltere, Finlandiya, İsviçre, Türkiye ve Almanya) dinamik ve aktif diğer üye dernekleri ile ulusal düzeyde faaliyet göstermektedir. Federasyonumuz ayrıca uluslararası etkisini güçlendirmek adına Avrupa içindeki ve dışındaki diğer dernek ve kuruluşlarla da işbirliği yapmaktadır. Ana misyonumuz, Avrupa ve uluslararası ağ oluşturmak için ortak bir platform sunmaktır. Üye dernekleri temsil eden profesyonellerden oluşan dinamik bir yönetim kadrosu ile EUROTRANS, güç aktarım piyasasının ortak konularını ve trendlerini belirler ve değerlendirir. Federasyonumuz aynı zamanda Avrupa kanunları çerçevesinde lobi faaliyetleri de yürütmektedir. Teknik açıdan EUROTRANS’ın temel görevlerinden biri de, Avrupa içindeki ve dışındaki profesyonellere üst düzey eğitim programı ve içeriği sunmaktır.

Üye kuruluşlar:

  • AGORIA (Belçika)
  • ARETAM (Fransa)
  • ASSIOT/FEDERTEC (İtalya)
  • BGA (İngiltere)
  • Finlandiya Telkonoji Sektörü Federasyonu (Finlandiya)
  • SWISSMEM (İsviçre)
  • MIB (Türkiye)
  • VDMA Antriebstechnik (Almanya)

Yüksek düzey eğitim ve uzmanlık merkezi

Güç aktarım sektörü önemli bir endüstri dalı olmasına rağmen, üniversiteler genellikle yeterli ve üst düzey kurslar sağlayamamaktadır. Örnek olarak; dişliler ve redüktörler güç aktarım sektöründe kilit ürünlerdir, fakat bir makine mühendisi öğrencisi ortalama olarak sadece 5 saat dişli eğitimi dersi almaktadır. Bu, sektör için değerli bir mühendis olmak için gerçekten çok yetersiz bir süredir. Dahası, kaliteli makine elemanları eğitmenlerinin sayısı, emeklilik ve ikame eksikliği sebebiyle her geçen gün azalmaktadır. Bu sebeple, EUROTRANS geniş çaplı ve tüm üyeleri kapsayan modüler Dişli Eiğitim programını geliştirmiştir.

Bu program 2010 yılından beri aktif olarak yürütülmektedir ve ana olarak 3 ülkede düzenlenmektedir; Belçika, Almanya ve Birleşik Krallık. Bu kapsamda 300’den fazla katılımcı ile 20’nin üzerinde eğitim düzenledi. Avrupa’daki en iyi dişli profesörleri ile sağlanan bu eğitimlerde geometri ve tasarımdan üretime, kalite kontrol ve arıza analizine kadar güç aktarım alanındaki olası her yönü kapsamaktadır. Bu eğitimleri gelecekte diğer ürün grupları için de düzenlemeyi planlıyoruz. Bu bölgesel eğitimler Avrupa ülkelerine hitap ettiğinden, Avrupa’daki tanınmış dişli laboratuvarlarına yakın lokasyonlarda gerçekleştirilmektedir.

EUROTRANS, global pandemi sorununa ve hızlı dijitalleşmeye çok hızlı ve dinamik bir adaptasyon gösterdi. Uzmanlarımız ve yönetim kurulu üyelerimizle birlikte, daha fazla konu ve esnek program içeren bir dijital eğitim programı geliştirdik. Eğitim almak isteyenler artık kendi faaliyet sektölerine ve ilgi alanlarına göre ilgili konuları seçebilmektedir. 

EUROTRANS FAALİYETLERİ :

• Avrupa uluslararası iletişim platformu kurmak.

• Ortak sorunları belirleme, olası stratejileri tartışma ve olası aksiyon belgeleri hazırlanmak.

• Bu sektördeki işletmeleri tek bir çatı altında birleştirmek.

• Avrupa kanunları çerçevesinde lobi faaliyetleri yürütmek.

• Özel eğitimler sunarak sektörümüz için insanları motive etmeye ve eğitmeye yardımcı olun.

• Dünya çapındaki şirketler ve dernekler için tek bir iletişim noktası oluşturmak

• Avrupa endüstrisi hakkında veriler toplamak ve sektörel tahminlerde bulunmak.

• Güç aktarımı için Avrupa’nın lider sektölerini güçlendirmek ve pazarlama faaliyetleri yapmak

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com