Connect with us

Etkinlikler

HANNOVER MESSE Fuarı ertelendi

Yayın Tarihi:

-

Deutsche Messe,  Hannover Bölgesel Sağlık Otoritesi, HANNOVER MESSE Katılımcılar Kurulu, ortak kuruluşlar VDMA (Alman Mühendislik Federasyonu) ve ZVEI  (Alman Elektrik ve Elektronik Üreticileri Birliği)  ile yakın işbirliği sonucunda HANNOVER MESSE fuarını, Temmuz 2020 tarihine erteleme kararı aldı.

Hannover Bölgesel Sağlık Otoritesi, Deutsche Messe’ye, Robert Koch Enstitüsü’nün büyük etkinliklerin düzenlenmesinde alınacak kapsamlı sağlık güvenliği önlemleri tavsiyesine uymasını önemle tavsiye etti. Önlemler, tüm girişlerde ateş ölçüm istasyonları bulundurulmasını ve risk alanlarındaki insanların içeriye ya da içerideki insanların risk alanlarına alınmamasını içeriyor. Bu da, katılımcılardan ziyaretçilere, servis sağlayıcılara, sergi alanı düzenleyicilerine ve catering firmalarına kadar herkesin kapsamlı değerlendirmeden geçirilmesini gerektiriyor.

Deutsche Messe öngörülen ölçütleri yerine getirmede yetersiz kadı. Ayrıca bu ölçütlerin yerine getirilmesi, etkinliğin gerçekleştirilmesini de imkansız hale getirecekti; öyle ki etkinlik amacına ulaşamayacaktı ya da katılımcılar ve ziyaretçiler için çok fazla kısıt uygulanacaktı.

Kamu Sağlığı Öncelikli

Deutsche Messe için katılımcıların, ziyaretçilerin, çalışanların ve kamunun sağlığının birinci derecede öncelik taşıması nedneiyle, HANNOVER MESSE katılımcı tavsiye kurulu ile yapılan konsültasyon sunucunda fuar tarihinin Temmuz ayına alınması kararı verildi.

Deutsche Messe AG Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Jochen Köckler şu açıklamayı yaptı: “Temmuz ayında katılımcılarımıza, yeniliklerini küresel izleyici kitlesine sergilemeleri ve iş ilişkileri başlatmaları için mümkün olan en erken zaman dilimini sunacağız. Korona virüsünün yılın ilk yarısında tetiklediği küresel ekonomik güçlükler göz önüne alındığında yeni tarih büyük fırsatlar sunuyor. Dolayısıyla Dünya’nın en önemli sanayi fuarı , küresel ekonomi için itici bir güç sağlayabilir”.

VDMA İcra Kurulu Başkanı Thilo Brodtmann ise şunları ifade etti: “VDMA, Deutsche Messe AG tarafından alınan kararı desteklemektedir. Korona virüsünün neden olduğu mevcut güçlüklere istinaden HANNOVER MESSE fuarının Temmuz ayına ertelenmesi mümkün olan en iyi seçenektir. Durumun gelecek aylarda düzeleceğini ve mühendislik endüstrisinin, iş ilişkilerinin canlanmasından stifade edeceğini varsayıyoruz”.

ZVEI Yönetim Kurulu Başkanı  Wolfgang Weber ise Deutsche Messe AG tarafından alınan HANNOVER MESSE fuarının ertelenme kararının zamanlamasının doğru olduğunu vurgulayarak şunları söyledi: “Uluslararası boyutta önemli bir sanayi fuarı olarak, satış noktası anlamında Dünya’nın her yerinden insanları bir araya getiriyor. Bu sadece hiçbir sağlık riski olmadığından gerçekleşebilir. Ayrıca, elektrik endüstrisi açısından Endüstri 4.0, elektriklendirme ve enerji verimliliği artışına ilişkin ürünlerini bu yaz kamuya sunması önemlidir”.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Makina mühendisliği ve iktisat derecelerine sahip olan Hakan, video / 2D ve 3D animasyondan mühendislikle ilgili alanlara ve çeviriye kadar yıllarca çeşitli çalışma dallarında çalıştı. Şu anda dış ticaret ilişkileri yürütmektedir. İyi derecede İngilizce, orta derecede Almanca ve İspanyolca biliyor. Hakan aynı zamanda karikatüristtir.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com