Connect with us

Genel

Hareketin küresel öncülerinden Mayr 125 yaşında

Yayın Tarihi:

-

Güç aktarım ve tahrik teknolojileri alanında küresel liderlerden biri olan Mayr, kuruluşunun 125. yıl dönümünü kutladı. Temmuz ayını oldukça hareketli geçiren Almanya Allgau bölgesinin ünlü aile şirket Mayr, 125. yıl dönümü coşkusunu tüm çalışan ve paydaşlarıyla birlikte aile şirketine has etkinliklerle kutladı.

Mayr iştiraklerinden ve dünya çapındaki temsilciliklerinden yaklaşık 50 konuk, uluslararası satış toplantısına katılarak yeni stratejiler, ürünler ve uygulamaları tartışmak için Mauerstetten’de buluştu.

Pandeminin etkisi ile uzun süredir bir araya gelemeyen uluslararası bölge ofisi çalışanları ve temsilcileri, 125. yıl dönümünün büyük kutlamasından iki gün önce Mayr.com iletişim binasında bir araya gelerek, yeni stratejiler, ürünler ve uygulamalar hakkında bilgi alışverişinde bulundu. Toplantıdan öte kapsamlı bir etkinliğe dönülen buluşmada, fabrika turu ile üretim hattındaki yenilikler ve yeni operasyonlar hakkında bilgiler aktarıldı.

Mayr partnerlerine fabrika turu ile üretim hattındaki yenilikler ve yeni operasyonlar hakkında genel bilgilendirme yapıldı.

40 yılı aşkın bir süredir firmanın bir parçası olan Mayr Genel Direktörü Günther Klingler, 125. yıl dönümü kutlamasında konuşma gerçekleştirdi. Küçük bir marangoz atölyesinin krizlere dayanıklı, istikrarlı ve uluslararası alanda başarılı bir şirkete dönüştüğü için büyük gurur yaşadığını ifade eden Klingler, bugün şirketin büyümüş bir Mayr ailesi olduğunu ve “We-Mayr” ruhunun her gün daha fazla somutlaştığını vurguladı. Genel Direktörü Klingler’in konuşmasının ardından, Mayr’in Avrupa, Asya ve ABD’de yer alan 8 iştirakinin hepsinin kendilerini tanıtıp yıl dönümü tebriklerini göndermesiyle, dünya çapında bir dijital tur izlendi.

Kutlamada konuşan konuk katılımcılardan Alman Makine Mühendisliği Sanayicileri Derneği (VDMA) Başkanı Karl Haeusgen, “Bugün Mayr’de kapıdan giren herkes modern mimarisi, son teknoloji üretim hattı, yenilikçi ürünleri ve çözümleriyle yaşayan bir şirket görüyor. Yaşanmış gelenek ile yaşanmış modernlik arasındaki varsayılan çelişkinin Mayr’de çözüldüğünü görüyoruz” dedi.

Mayr CFO’su Christian Illig (solda) ve Mayr Genel Direktörü Günther Klingler (sağda).

Yıl dönümü, şirket yönetiminde yeni bir dönemin başlangıcını işaret ediyor

Mayr’in 5. nesil yöneticisi olan Ferdinand Mayr, 2018’in sonundan bu yana büyükbabası Fritz Mayr ve Günther Klingler ile birlikte şirketi yönetiyor. Aile şirketine 1980 yılında katılan, 1991 yılında yönetime atanan ve 2006’dan bu yana ise Mayr’in Genel Müdürü olarak görev yapan Günther Klingler, şirkette 40 yılı aşkın bir sürenin ardından gelecek yıl hak ettiği emekliliğe ayrılmadan önce, bu yıl CEO pozisyonunu Ferdinand Mayr’a devretti. Emekli olana kadar yönetim ekibinin bir parçası olmaya devam edecek olan Günther Klingler, değişim sürecinde aktif olarak destek ve tavsiyelerde bulunacak. Konuşmasında bu 3 kişiye özel olarak değinen VDMA Başkanı Karl Haeusgen, bir yanda sadakat ve gelenek duygusu, diğer yanda profesyonellik ve öz güven kombinasyonu ile şirketi şekillendirmeye ve yönetmeye yardımcı olduğu için Klingler’e vurgu yaparak, “Dede, müdür ve torun. Birbirlerine güvenen ve böylece profesyonel, geleneksel ve aynı zamanda modern bir aile şirketi olarak Mayr’in geleceği için her şeyi mükemmel bir şekilde hazırlayan üç kişi” ifadelerini kullandı.

Uzun süredir Mayr Finans ve İnsan Kaynakları Müdürü olan Christian Illig’in, Mayıs 2022 itibarıyla CFO pozisyonunda yönetim kadrosunu tamamlaması da şirketin istikrar ve sürekliliğe verdiği önemini gösteriyor.

Firmanın kıdemli patron Fritz Mayr (96 yaşında), koşuşturma ve sıcağa rağmen beklenmedik bir şekilde kutlama alanına gelince hem personel hem de konuklar tarafından ayakta alkışlandı.

“Gelecekte de güvenilir partneriniziz”

125. yıl dönümü kutlamalarında gelecek odaklı bir konuşma yapan Mayr CEO’su Ferdinand Mayr, geleceğin potansiyellerle dolu olduğunu söyledi. Ferdinand Mayr, “Bir plan doğru yönde ilerlemeye yardımcı olur; ancak özellikle COVID-19 salgını veya Ukrayna’daki savaş gibi öngörülemeyen olaylar göz önüne alındığında, hiçbir şeyin kesin olarak planlanamayacağı netleşti. Yarın kimsenin istemediği bir geleceğe sahip olmamak için bugün ‘kendini tanıyan’ eylemleri teşvik etmek istiyorum. Bugünkü eylemlerimizle Mayr şirketinin geleceğiyiz” ifadelerini kullandı. Konuşmanın ardından şirketin geleceğini temsil eden 8 stajyer, büyük sahnede dileklerini paylaştı. Richard Neuhauser yönetimindeki Mayr müzik grubu, şenliklerin müziğini sağladı.

CEO ve Yönetici Ortak Ferdinand Mayr (sağda) ve şirketin geleceği için dileklerini sunan stajyerler.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com