Connect with us

Genel

Kompakt bir tasarıma sahip, sağlam ve çok yönlü vinç

Yayın Tarihi:

-

Konecranes CXT Kompakt bir tasarıma sahip, sağlam ve çok yönlü vinç

 

Konecranes CXT akıllı kaldırma grubu tasarımı, alanı verimli kullanmanın yananda yüksek güvenilirlik sunuyor ve uzun servis ömrü vaat ediyor. CXT vinç, sahip olduğu çok düşük kafa yüksekliği ve düşük kanca-ray yaklaşım mesafesiyle çok kompakt, sağlam ve neredeyse tüm uygulamalara uygun bir tasarım sunuyor. Kompakt boyutu ve sahip olduğu güç, onu tüm kaldırma ihtiyaçları için vazgeçilemez bir çalışma arkadaşı haline getiriyor. Bunların yanında, gelişmiş teknoloji ve yenilikçi özelliklere sahip CXT vinç, müşterilerin farklı ihtiyaçlarına uyacak şekilde özenle tasarlanmıştır.

Standart CXT vinçlere tek kirişli veya çift kirişli yapı ya da sabit tek kirişli sistem (mono ray) veya alt çalışma yapısı entegre edilebilir. CXT araba modelleri tek kirişli vinçlerde düşük kafa yüksekliğiyle (12,5 tona kadar) ya da normal kafa yüksekliğiyle (40 tona kadar) veya çift kirişli vinçlerde (80 tona kadar) kullanılabilir.

CXT tel halatlı kaldırma aparatına sahip vinçlerde en sık kullanılan tür aynı vinç üzerine iki veya üç araba kullanımıdır. Bu vinçler, farklı araba konfigürasyonlarıyla, kaldırma yüksekliğini maksimize eder ve farklı bina türlerine kolaylıkla uyum sağlar. Konecranes CXT vinçler, montaj atölyeleri veya endüstriyel tesisler için vazgeçilmezdir. Gelişmiş yükleme hassasiyeti, çok yönlülük ve kullanım kolaylığı için son teknolojiyle donatılmış CXT vinçler, orta ve ağır hizmet tipi iç mekân vinçlerinde endüstri lideridir.

Smart Features sayesinde kısa is döngüsü ve uzun kullanım ömrü

Üretim tesislerinde, başarılı olmak için sürekli kontrol altında tutulması gereken çok sayıda kritik faaliyet mevcuttur. Bunlar arasında, gelen malzemeler, etrafta taşınan parçalar ve dışarı giden tamamlanmış ürünler yer alır. Bu faaliyetlerden bir tanesi, örneğin, vinçlerle malzeme taşınmasıdır. Vinç ve çalışanların bir arada sorunsuzca, güvenle ve mümkün olan en hızlı şekilde çalışması gerekir.

Konecranes, köklü deneyimi ve müşteri süreçlerine ilişkin derin anlayışından yola çıkarak Smart Features’i geliştirmiştir. Smart Features, zaman tasarrufu sağlayan ve belirli uygulamalarda üretkenliği ve güvenliği arttıran yazılım tabanlı akıllı özelliklerdir.

CXT vinçler, müşteri ihtiyaçlarına bağlı olarak standart özellikler ve Smart Features ile donatılabilir. Konecranes tarafından geliştirilen Smart Features sayesinde is döngüsü önemli ölçüde kısalır. Deneyimli bir operatör herhangi bir vinci hızlı şekilde çalıştırabilir; akıllı bir vinç ise neredeyse herkes tarafından hem hızlı hem de hassas şekilde çalıştırılabilir. Akıllı destek özellikleri neredeyse herkesin iyi bir vinç operatörü olmasını sağlar. Yük taşıma isini hızlandırır ve essiz güvenlik karakteristikleri sunar. Salınma kontrolü, konumlandırma ve korunan alan işlevleri gibi gelişmiş işlevler, operatörün çok deneyimli bir profesyonel olmadığı durumlarda dahi yükün hızlı ve güvenli taşınmasına imkân tanır.

Smart Features geniş bir yelpazeye sahiptir. Salınma Kontrolü, Konumlandırma, Korunan Alanlar, Yük Darbe Koruması, Mikro hareket, Mikro hız, Çalışma Siniri bunlardan bazılarıdır.

Doğru yerde doğru hız 

Konecranes tarafından geliştirilen ilave yenilikler arasında ASR (Uyarlanabilir Hız Aralığı/Uyarlanabilir kaldırma hızı) ile ESR (Genişletilmiş Hız Aralığı/Genişletilmiş kaldırma hızı) bulunur. Kaldırma hızı, tel halatlı kaldırma grubu üzerindeki mevcut yük miktarına göre otomatik olarak ayarlanır ve hız, ağırlık miktarı az olduğunda, yüksek ağırlık miktarlarındaki hıza oranla daha yüksektir. Bu uygulamada, hafif yüklerin hızlı bir şekilde kaldırılması; ağır yüklerin ise güvenli ve hassas bir şekilde kaldırılması anlamına gelir. Hafif endüstriyel vinçler hâlâ, çoğunlukla, 4:1 veya 6:1 oranında iki hızlı kaldırmaya sahip geleneksel kontrol yöntemlerini kullanmakta olduğundan Konecranes mühendisleri bu frekans konvertörlerini geliştirirken bir adim daha ileriye gitmiştir. Kullanımı kolay ASR teknolojisi, kaldırma hızı için 10:1 oranında adimsiz kontrol sağlarken ESR teknolojisi daha güçlü motorların ve 37:1 oranına varabilen, genişletilmiş hız aralığının kullanılması ile oldukça yüksek kaldırma hızları sunar. ASR ve ESR, hafif yükler söz konusu olduğunda kaldırma grubunun nominal kaldırma hızından daha yüksek hızlarda çalışmasına imkân tanır. Bu da yükleme döngüsünü ve bekleme sürelerini ciddi ölçüde kısaltır.

Ergonomi ve tek el ile kullanılabilirlik

Yapılan çok sayıda araştırma ve müşteri ihtiyaçlarına yönelik derin anlayış ile Konecranes, CXT vinçler için yeni, ergonomik ve daha yüksek tek-elle-kullanılabilirlik sunan bir uzaktan kumanda geliştirdi. Ana gereklilik ergonomiydi: Tek el ile kullanılabilecek bir radyo vericisi oluşturma fikri bizi, vincin yürüyüş hareketlerini kontrol edecek bir joystick kullanmaya yöneltti. CXT vinçlere yönelik yeni MiniJoystick ergonomik faydalar sunuyor. Bunun yanı sıra sezgisel kullanım özelliğine sahip olan joystick, kullanıcıların yalnızca tek el ile ağır yükleri güvenli şekilde taşımalarına ve hassas bir şekilde yerleştirmelerine olanak tanıyor.

Bir bakışta CXT vinç özellikleri

· 80 tona kadar beş gövde boyutu
· 12,5 tona kadar, düşük kafa yüksekliği
· 40 tona kadar, normal kafa yüksekliği
· 80 tona kadar, sabit kaldırma grubu
· 80 tona kadar, çift kirişli arabalar
· 30 metreye kadar, standartlaştırılmış ray açıklığı çözümleri. Profil ve kutu kirişli yapıya sahip ana kirişler.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com