Connect with us

Konveyör Bileşenleri

Megadyne’nin son teknoloji çözümleri ile malzeme taşıma işlemlerinizi dönüştürün

Published

on

Malzeme taşıma endüstrisinin liderlerinden biri olan Megadyne, tasarladığı bir dizi yenilikçi çözümle malzeme akışını optimize ediyor, verimliliği artırıyor. Firmanın araştırma ve geliştirmeye olan bağlılığı, güç aktarım kayışlarında son teknoloji bir ürün portföyünü ortaya çıkarıyor.

Megadyne’den en son yenilikler: Malzeme taşıma operasyonlarına güç katıyor

Megadyne’nin çevreye ve insanlara saygılı çalışma şeklini yansıtan ürün portföyü; enerji verimliliği, güvenilirliği ve uzun hizmet ömrü ile tanınır. Megadyne çözümleri Otomatik Depolama ve Geri Alma Sistemleri’ni (AS/RS), taşıma platformlarını, boşaltma ve teslimat konveyörlerini, yönlendiricileri, palet konveyörlerini, makaralı konveyörleri ve daha fazlasını destekler. Şirketin Ar-Ge merkezleri, günümüz pazarının taleplerini karşılayan yenilikçi çözümler sunmak için müşterilerle iş birliği yapar.

Megadyne MegasyncTM Titanyum: Güç aktarım çözümlerinde yeni dönem

Bu iş birliğinin sonuçlarından biri de yüksek performanslı senkron kayışlardaki en son yenilik olan MegasyncTM Titanium’dur. En zorlu uygulamalarda bile üstün performans sağlayan MegasyncTM Titanyum, bakım ve yeniden gerdirme gerektirmeyen dayanıklı ve son derece stabil bir kayışla eş anlamlıdır. Aşınmaya ve titreşime karşı son derece dayanıklıdır. Aşınmaya karşı direnci, çözümün çok daha uzun süre çalışmasını sağlar. Tartışılmaz avantajı ise gürültü seviyesinin azaltılmasıdır.

Megalinear RPP14 XHP2: Yüksek performanslı kayış

Megalinear ürün ailesinde sonucu merakla bir evrim sürecinin ürünü olan serinin en son üyesi RPP14 XHP2; daha yüksek performans sunan, kopma mukavemeti ve sertliği artırılmış gelişmiş bir triger kayışıdır.

Aşırı koşullar ve yüksek yükler altında çalışabilirken, aynı zamanda örneğin vinç ve kaldırma uygulamalarında en yüksek düzeyde güvenlik sağlar.

RollpowerTM: Maliyetleri azaltın, enerji tasarrufunu artırın

RollpowerTM, standart seçeneklere göre daha az bakım gerektiren ve enerji tüketiminde tasarruf sağlayan güçlü bir gelişmedir. Kayış, güç gereksinimlerini %5’e kadar azaltabilir. Aşınmaya ve eskimeye karşı son derece dayanıklıdır. RollpowerTM sık sık değiştirme ihtiyacını ortadan kaldırır ve antistatik nitelikleri toz birikmesini ve elektrostatik yüklerin dağılmasını önler. Kurulum hızlı ve kolaydır. 50 silindir (rulmanı) birlikte çalıştırma kapasitesine sahiptir. Tüm bu faktörler önemli ölçüde maliyet tasarrufu anlamına gelir.

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Konveyör Bileşenleri

Bonfiglioli, zorlu sektörlerden hijyen gerektiren hassas uygulama alanlarına kadar endüstrinin her alanına çözümler üretiyor

Published

on

By

Birçok bölge ve ülkeye yayılan üretim tesisleri, şubeleri ve distribütör ağıyla 80’den fazla ülkede yer alarak güç aktarımın küresel liderlerinden biri olan Bonfiglioli, zorlu sektörlerden hijyen gerektiren hassas uygulama alanlarına kadar endüstrinin hemen hemen her alanına çözümler üretiyor. Gıda ve içecek işleme alanında da uzmanlığı sahip firma, birçok ürünüyle sektörü güçlendiriyor.

En zorlu koşullara, özel çözümler geliştirmede onlarca yılın tecrübesini taşıyan Bonfiglioli, gıda ve içecek işleme alanında da tartışmasız bir uzmanlığa sahip. Hijyenin kritik önem taşıdığı bu sektördeki zorlu koşullar için müşteri ihtiyaçlarına yönelik güvenebilir çözümler sunan Bonfiglioli, standart ürünlerine ek olarak gıda ve içecek sektörüne yönelik özel çözümler geliştiriyor. Firmanın bu alanda sunduğu çözümleri; ileri yüzey koruması, gıda açısından güvenli parçalar ve exproof sertifikalarıyla öne çıkıyor.

Pek çok çözümü sektörün taleplerini karşılıyor

ÖĞÜTME, İŞLEME ve UFALAMA

Konveyörler, elevatörler, eziciler, parçalama, öğütme ve torbalama makineleriyle;

• Eleme

• Taşıma

• Öğütme

• Depolama

PİŞİRME İŞLEMİ

Besleme sistemi, konveyör, karıştırıcı, ekstrüder, şekillendirme makineleri, fırın, kurutucu, kızartıcı ve spiral şoklayıcı ile;

• Hammadde elleçleme

• İşleme

• Kurutma ve pişirme grubu

• Soğutma, şoklama grubu

MEYVE ve İÇECEK İŞLEME

Besleme, yıkama ve ayrıştırma sistemleri ve konveyörleri; ezme, karıştırıcı ve yoğurma makineleri ve özütleme, sıkma ile;

• Hammadde elleçleme

• İşleme

• Karıştırma

• Presleme grubu

Continue Reading

Konveyör Bileşenleri

Konveyör sektörünün ilk teknik yayını okuyucuyla buluşmaya hazırlanıyor

Published

on

By

Artık, Türkiye’de son derece gelişmiş olan konveyör sektörünün bir teknik yayını var. Konveyör Dergisi hem basılı hem de dijital alanda sektörün iletişimini güçlendirmek adına yola çıkıyor.

Hayatın ve üretimin hemen her alanında kullanılan konveyörler, ülkemizde de dünyada da son derece geniş bir sektör olarak biliniyor. Bu sektöre yönelik spesifik bir teknik yayın sadece ülkemizde değil, dünya çapında da mevcut değil. 10 yıllık bir birikimle sektörel yayıncılık alanından pek çok ilke imza atan Moneta Medya Grubu, bu sektöre yönelik teknik yayınıyla yepyeni bir kapı aralamayı hedefliyor. Güç Aktarım ve Hareket Kontrol Dergisi ile Pompa Vana ve Sistemleri Dergisi’ni her ay düzenli olarak okurlarla buluşturan Moneta, geleneksel medya ile dijital kanalları başarılı bir şekilde harmanlayan yenilikçi bir yayıncılık çizgisini temsil ediyor.

Eylül ayında ilk sayısıyla okurlarla buluşacak olan ve aylık olarak yayınlanması planlanan Konveyör Dergisi, şimdiden Türkiye’den ve dünyadan pek çok önemli firmanın ilgi odağı olmuş durumda. Yazı ve ilan çalışmalarıyla yayında yer alacak firmalar, geniş bir basılı nüsha dağıtımının yanı sıra, konveyordergisi.com ve conveyormag.com mikro web siteleri, sosyal medya kanalları ve e-bültenler ile geniş bir kitleye hitap etme fırsatına erişmiş olacak.

Konveyör sistemlerine dair her şey bu dergide

Konveyör Dergisi’nde; apron (çelik bant), bilya transferli, elektrikli makaralı, elevatör, hareket kirişli, kayış, kova, makaralı, manyetik, motor tahrikli, oluklu bant, silindir bant, pnömatik/vakum, titreşimli, vidalı, zincir, zincir tahrikli, zincirli/sürüklemeli konveyörler ile konveyör bantları konularında özgün içerikler yer alacak. Moneta Medya Grubu Genel Müdürü Mesut Kul, yeni yayınları hakkında şu açıklamaları yaptı: “Konveyör sistemleri, bilindiği üzere belirli bir sektörde değil de hemen hemen birçok sektörde yoğun olarak kullanılmaktadır. Gıda üretiminden kimya endüstrisine, madencilikten dökme malzeme sektörüne, makine imalatından tüm üretim endüstrilerinde olmazsa olmazlardandır. Gelişen teknolojinin bilgi kaynağının olmaması, konveyör kullanıcılarının bu bilgilere ulaşamaması çok büyük bir eksiklikti. Bizim sunduğumuz platformlar sayesinde konveyör kullanıcıları, tek kaynaktan konveyör sistemlerini takip edilebilecek ve sektördeki son teknolojilerden haberdar olabilecek. Gelişen teknolojileri ülkemizin üreticilerine ulaştırarak üretime destek vermek bizim için gurur verici bir iş olacaktır.”

Sektörel yayıncılığa getirdiği yenilikçi bakış açısıyla öne çıkan Moneta Medya Grubu’nun konveyör sektörüne özel olarak hazırladığı teknik yayının katılımcılara birçok fayda sunacağını belirten Kul, son olarak şunları ifade etti: “Konveyör konusu basit gibi algılansa da içeriğinde bağlantılı birçok teknolojiyi barındırır. Dolayısıyla yayınımızda tüm konveyör bileşenleri ve konveyör çeşitlerine yer vereceğiz. Aynı zamanda konveyör üreticilerinin sektörel bazda uzmanlıklarına göre sektörel konveyör uygulamalarına da yer vermeyi planlıyoruz. Beraberinde sektördeki tüm önemli gelişmeleri de haber olarak sunacağız. Tüm sektörün katkılarını bekler, destekleyen tüm markalarımıza teşekkür ederiz.”

Continue Reading

Trendler

Güç Aktarım Sistemleri - Redüktörler, Rulmanlar, Motorlar, Sürücüler sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et