Connect with us

Genel

Meteksan Savunma yeni yatırımlarında Lupamat Kompresörlerini tercih etti

Yayın Tarihi:

-

Bilkent Üniversitesi ve Bilkent Holdinge bağlı olarak 2006 yılında kurulan Meteksan Savunma Sanayi A.Ş., Bilkent Cyberpark ta kurulan yeni tesisleri için Dirinler Holding bünyesindeki Lupamat Vidalı Hava Kompresörleri tercih etti.

logo

Meteksan Savunma, milli savunma sanayide ileri teknoloji altyapısı ve 150’yi aşkın uzman kadrosuyla hizmet vermektedir. Firma; elektronik alt sistemler, sualtı akustik sistemler ve yazılım, bilgi teknolojileri ve similayon alanlarında ciddi çalışmalar yaparken özellikle elektronik harp sistemlerinin üretim ve dizaynında kullanılan pnömatik sistemlerdeki havanın kalitesinin kendileri için çok önemli olduğunu belirten firma yetkilisi Şenol Orman,“Türkiye’ de üretilen ve tüm dünyada yetkili servis garantisi veren tüm kalite sertifikalarına sahip olan ve Dirinler Holding güvencesiyle 1968 den bu yana sadece kompresör üreten Lupamat Kompresörlerin kendileri için doğru bir seçim olduğunu ifade etti. Şenol Orman, bahsi geçen projelerde Türk mühendislerin çalışmalarının bütün dünyada takdirle karşılandığını belirterek özellikle basınçlı hava konusunda işi şansa bırakmadıklarını, yılların tecrübesi olan Lupamat Kompresörlerin kalite ve satış sonrası servis ağının yaklaşımlarının bunda etkili olduğunu söyledi.

Makinaların tesliminde Lupamat Kompresör İmalat A.Ş adına açıklama yapan Can Dirin, Meteksan Savunma ile çalışmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirterek, Lupamat olarak yerli imalatçılardan ve yatırımcılardan milli sanayiye ve milli firmalara destek olmalarını beklediklerini ifade ederek, bu konuda Lupamat olarak elimizden ne geliyorsa biz desteğe hazırız dedi. Dirin “Yatırımcılara Türkiye de her ildeki yetkili servislerinin dışında dünyanın neresinde olursa olsun yetkili servis garantisi verebilen bir Türk markası yarattık. Gücümüz Türk halkının gücüdür” dedi.

Lupamat İç Anadolu yetkili bayii Kalara Pnömatik adına açıklamayı firma yetkilisi Murat Alişiroğlu yaptı. Kalara Pnömatik olarak İç Anadolu Bölgesinde Lupamat marka kompresörleri müşterileri ile buluşturmanın mutluluğunu yaşadığını söyleyen Alişiroğlu ; 1968 yılından bu yana milli ve bu ülkenin kendi markası olarak Lupamat Kompresörlerin yetkili bayisi olarak bu ülkeye yatırım yapan her işletme için basınçlı hava konusunda ücretsiz danışmanlık hizmeti verdiklerini belirtti. Alişiroğlu, çok ciddi bir çekişmenin yaşandığı kompresör sektöründe özellikle yabancı markalı firmaların müşteriye söz hakkı tanımadığını, kanunların dışında kompresörlere 1 yıl garanti vererek müşterilere “biz son kullanıcıya ürün satmıyoruz’’ demesini anlamsız bulduğunu ifade etti. Alişiroğlu, bölgesinde firmaların Lupamat Kompresörleri tercih etmelerindeki en büyük faktörlerin; aynı kalite ama uygun fiyat, Lupamat Kompresörlerde bakım aralıklarının uzunluğu, bakım maliyetlerinin son derece uygun olması, makinaların boşta çalışmaması,2 yıllık gerçek garanti, otomasyona uygunluk, uzaktan erişim imkânı, gerçek kapasite değerleri (ISO1217 Annex C Ek 3 Belgeli) gibi faktörlerin etkili olduğunu söyledi.

Alişiroğlu, Meteksan Savunma gibi sektörünün tanınmış ve lider firması ile çalışmaktan onur duyduklarını belirterek, bu vasıtayla kompresörlerimizin uluslararası standartlarda ürettiği kaliteli havanın savunma sanayimizin göz bebeği Meteksan Savunma tarafından tercih edilmesinin kendilerini gururlandırdığını söyledi.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Devamını Oku
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com