Connect with us

Dişli Üretim Servisleri

Modüler takımlama, imalathanelerin standart hale gelmesine yardımcı oluyor

Yayın Tarihi:

-

 

Optimize edilmiş takımlama grupları çok çeşitli uygulamayı ve tezgahı destekliyor

 

Üç Sandvik Coromant takımlama ürün ailesi Coromant Capto®, Coromant EH ve CoroTurn® SL’nin doğasında var olan modüler yapısı, bir tezgahı veya bütün bir fabrikayı takımlandırmak isteyen üreticiler için çok avantajlı olabilir. Her tezgah, parça ve özellik için ayrı bir takıma para harcamanın aksine modüler takımlama çözümleri, tezgah imalathanelerinin tüm uygulamalara uyması için standart öğeler için yalnızca küçük bir stok tutarak optimize edilmiş takımlama grupları oluşturmasına imkan verir.   Tezgah Entegrasyonu bölümünde Global Ürün Müdürü olan Åke Axner şöyle söylüyor: “Modüler bir takımlama stratejisi belirlemek tüm imalathaneye standart bir çözüm katar ve teslim süreleri uzun olan ve yüksek mühendislik maliyetleri gerektiren takımlara ihtiyacı azaltır”.

“Buna tipik bir örnek, oluşturulmuş Coromant Capto’dur. Bu modüler takımlama konsepti, fener miline doğrudan takılarak hızlı değiştirilebilen takım tutucuları ve tezgah arabirimine bağlı olmaksızın farklı uzunluklarda ve tasarım özelliklerinde takımların bağlanmasını sağlayan geniş çeşitlilikte uzatma ve kısaltma adaptörleri sunar.” Aynı şekilde son zamanlarda tanıtılan dönen uygulamalar için 32 mm’ye kadar olan değiştirilebilir kesme kafaları Coromant EH sistemi, kullanıcılara geniş çeşitlilikte yekpare karbür kesme başlıkları, değiştirilebilir frezeleme takımları, delik işleme kafaları, entegre tezgah adaptörleri ve takım sapları sunar. Uzun mesafelere erişim gerektiren büyük işleme merkezlerine ve kritik ölçü boyuna sahip küçük-orta ölçekli işleme ve tornalama merkezlerine avantajlar sağlar.

 

Sandvik Coromant’ın başka bir modüler ürün ailesi de CoroTurn SL tornalama modüler sistemidir.  Dişli Kilit (SL) arabirimi oldukça sağlamdır ve kullanıcıların küçük bir adaptör ve kesme başlığı stokundan hem iç hem de dış çap işleme işlemleri için geniş bir takım kombinasyonu oluşturmalarını sağlar. Takımlama modülaritesinin çok değerli olacağı yerlere bu ulaşılması zor parça özellikleri örnek verilebilir. Burada Coromant Capto, dönen uygulamalarda hem erişim hem ulaşabilirlik sağlayan doğru Coromant EH takım sapını ve modüler adaptörü birleştirirken tüm farklı uzunluklar ve tezgah türleri için çözümler de sunabilir.

Alternatif olarak titreşime yatkın uygulamalarda stabilite ihtiyacını da göz önüne alabilirsiniz. İşte tam da burada CoroTurn SL’nin modülaritesi, Sessiz Takımlar™ sönümlü delik işleme baralarının avantajlarından yararlanır ve uzun kullanma mesafesi olan uygulamalarda verimlilik ve dar tolerans sağlar.  Axner sözlerini şöyle tamamlıyor: “İster pek çok tezgaha sahip olun ve küçük bir stokun tüm tezgah arabirimlerini kapsamasını isteyin, isterseniz de daha uzun erişim gerektiren uygulamalar veya değişken ölçü boylarıyla çalışıyor olun, Sandvik Coromant ile ortaklık kurarak modüler olmak size hem zamandan hem de paradan tasarruf ettirecektir”.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com