Connect with us

Elektrik Motorları

Mükemmel bir baskı posta servisi

Yayın Tarihi:

-

Alan ve materyalleri azaltmak için bağımsız sistem

 

Promosyonel posta kartları ve broşürler, üyelik kartları, kuponlar ve diğer bilgi materyalleri günlük olarak posta kutularımızı dolduruyorlar ve sizi isteğe özel alışverişe teşvik ediyorlar. Hiç bunların nereden geldiğini kendimize soruyor muyuz? Cevap büyük ihtimalle pazarlama şirketlerindeki yaratıcı beyinler olacaktır. Bu doğru, ama sadece fikir bazında. Peki, tüm bunlar kim üretiyor, kim yapıyor? Bir posta baskı evi. Doğru! Ama nasıl? Cevap, Kollmorgen’in çözümleri ile desteklenen C.M.C. Srl’deki mühendislerden ve planlamacılardan geliyor.

 

C.M.C. Srl, 1980’den beri İtalyan’nın Città di Castello (Perugia) bölgesinde bulunan bir şirket.

Posta, grafik ve istek üzerine paketleme alanlarında çözümler ve yenilikçi sistemler geliştirmekte lider.

 

Şirket, üretim hattı, okuma ve baskı sistemleri ile tamamen entegre olarak çalışan zarf yerleştirmeyi yönetmek için yüksek hızlı makineler sunmakta. C.M.C. otomatik postalamada kendini kanıtlamış bir lider: C.M.C. Makineleri, ihtiyacınıza özel detaylı dijital baskı ile birlikte bir saatte 30.000’e kadar zarf işleyebilir. Güçlü mühendisliğimiz ve bilgi teknolojileri departmanımız sayesinde, anında müşterinin ihtiyaçlarını karşılayabilir ve materyalleri yollamada ve bitiriş işleminde değişik paketleme programlarını hızlandırabilir.

 

Şirketin son zamanlarda, Avrupa’da ve uluslararası seviyede büyük bir teşebbüse olan ihtiyaca cevap vermek için bir tesis kurmaya dair girişimde bulunmakta. Tesis yüksek kalitede ve kişiye özel olarak hazırlanmış olmasının yanı sıra kısa bir zaman diliminde basılması gereken promosyon kuponlarının baskı ihtiyacını giderecek olan tanıtım materyallerini basma ve gönderme işlerini içeriyor. Bu projede sahip olduğumuz üstünlük pazarda kanıtlanmış olan güvenilir son teknoloji ürünlerimizdi. Gücümüz ise kazanan fikirdi: Bu makine, kendi araştırma ve geliştirme departmanımız sayesinde, bir yandan müşteri ile olan iletişimimizi ve diğer yandan Kollmorgen’in desteği ile müşterinin isteğine göre hazırlanmış ve kökten değiştirilmiş bulunmakta.

 

İddiamız, iyi kuşe kağıda yüksek kalitede baskı yapmak, düzenlemek, paketlemek ve en yüksek hassasiyet, kalite ve mümkün olan hız ile materyalleri göndermek. Enrico Martinelli – Üretim Müdürü Posta Departmanı, “Yıllarca kumanda panosunun ebatlarını azaltmaya çalıştık”, ve Maurizio Giacchi, Satış Müdürü ise “Kollmorgen’in çözümleri sayesinde tesisin bir parçası olan üç üretim hattı boyunca her bir mekanizmayı bağımsız hale getirdik” dedi.

 

 

Her bir hat, kuponların sayısı ile eşleşen bazıları özelleştirilmiş diğerleri standart olan 24 istasyon ile donanmış üç makineden oluşmakta. Daha önce kullanılan kontrol paneli mekanizmalarını sökerek hedefe ulaşıldı ve bu şekilde kumanda panelinin boyutu ve kabloların uzunlukları ve sayısını azaltıldı: dört çerçeveli, makineden bağımsız iki metre genişliğinde olan panelden, biraz alandan tasarruf ederek entegre elektrik kumanda paneline geçtik. AKD-N serisi sürücüler, motora yakın olarak montajlanır ve sadece bir bağlantı kablosu bulunmaktadır. Müşteri bu sayede alan tasarrufu da sağlamış oldu: Az masrafla verimi artırdı. (Sahip Olma Masrafı)

 

AKD-N Çok Eksenli Servo Sürücü Sistem: Kazanan Giriş

 

Bu projenin kilit noktası, oldukça kompakt boyutta olan mükemmel performanslı, yenilikçi teknoloji olan AKD-N Çok Eksenli Servo Sürücü Sistemi kullanmak oldu. Sağlam yapısı ve IP67 koruma sistemi sayesinde, yeni bağımsız AKD-N Kollmorgen servo sürücüler motora yakın olarak kurulabiliyorlar. Fişli bağlantılar, motor seçiminde özgürlük, en uygun montaj noktası ve geniş çaplı fonksiyonlar: bu bağımsız AKD-N servo sürücüleri, EtherCat endüstriyel haberleşme sistemi ve/veya ProfiNet, EtherNet I/P ve Modbus TCP/IP gibi diğer otomatik arayüzler ile karmaşık Hareket Kontrol sistemleri sunabiliyor. Sistem, yeni nesil makineler için gerekli olan her şeyi kolaylaştırarark sunuyor. Güvenlik (STO) ile birlikte güç kaynağı ve EtherCat haberleşme sistemi sadece 11mm çapında tek bir hibrit kablo ile sağlanmaktadır. Motor tarafında da güç, fren kontrol ve geri bildirim için tek kabloya ihtiyaç duyulmaktadır. Bu sayede %80’den fazla oranda makine kablo tasarrufu sağlanmaktadır.

 

AKD-N Servo Sürürcülerin Faydaları:

 

• Daha kompakt makineler

• Daha küçük ve daha hafif entegre kumanda panelleri

• Servo yükseltici makinelere daha yakın yerleştirilebilme

• IP67 sınıfı koruma için yapılmış sağlam yapı (koruyucu muhafazaya ihtiyaç duyulmaz)

• Hijyenik ortamlar için kolayca temizlenebilme

• Sağlam yapısı sayesinde yüksek çalışma güvenliği

• Daha az kablo ihtiyacı ile daha fazla makine hata ayıklama ve testi

• Makine tasarımında yüksek esneklik (modülerlik ve ölçeklenebilirlik)

 

Kollmorgen bileşenleri ve bağımsız çözümlerin seçimi sayesinde C.M.C. en yüksek kalite noktasına ulaşmış bulunmakta. Kollmorgen, geniş çaplı servo mekanizmalar, servo yükselticiler, önceden montajlı kablolar, en yüksek deneyim seviyesinde teknik destek ve tüm proje gelişimi süresince müşterisine adım adım destek sunan, Hareket Kontrol çözümlerinde uzman bir şirkettir. Kollmorgen’in küresel oyuncu olması, C.M.C’nin ABD’ye ve yerleşik pazarlada daha aktif rol almasına imkan vermiştir.

 

AKM, bir adım ileri

 

Motor konusunda geniş AKM™ Servo Motorları ürün gamı tıpkı AKD-N Servo Sürücüler gibi,

C.M.C.’nin bu projede Kollmorgen’ı ortak olarak seçmesine katkıda bulunmuştur: AKM™ Servo Motorlar, temelde sınırsız sayıda konfigürasyona sahiptir ve bu sayede en üst seviye performans ve mükemmel bir güç yoğunluğunun yanı sıra görülmemiş seçim ve esnekliğe imkan tanır. Tak-çalıştır motor tanıma ve kendi kendini ayarlama özellikleri sayesinde, AKD™ servo mekanizmaların kolayca kurulduğundan ve kullanılabildiğinden bahsetmek de gerekir.

 

Sonuç

 

“Dinamik şirket yapısının içinde bulunan, yenillikçi fikirlerle dolu, genç ve yetenekli C.M.C.

Ekibiyle çalışmaktan memnuniyet duyuyorum” diye yorumluyor, Kollmorgen Kıdemli Satış ve

Kilit Müşteri Yöneticisi Fabio Massari. “Yönetim takımıyla başlangıçtan beri yakın çalışma imkanı ve şahsi ihtiyaçlarımızı paylaşmak, eski sistemde 1500 metre olan kabloları 240 metreye kadar düşürmemizi sağlayan, bir çözüm üretmemize imkan verdi. Neredeyse bir kilometreden fazla kablo tasarrufu ettik. Umarım, hep beraber yeni mücadeleleri aşmak için zamanı yakalamamızı sağlayan artı değer ile çalışmaya devam ederiz.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com