Connect with us

Genel

Rulolu palet kayar raf sistemleri ile depolama ve operasyon maliyetleri uzun vadede nasıl düşürülür?

Yayın Tarihi:

-

Paletli ürünlerin depolanması için tasarlanmış olan rulolu palet kayar raf sistemleri kullanıcılarına birçok avantaj sunmakta olup – radyo kontrollü mekik sistemler veya konvensiyonel sistemlere göre – palet depolama alanlarında yüksek devir hızları sağlamaktadır.

 

Rulolu palet kayar raf sistemleri ile, farklı ürün yelpazelerinde daha hızlı operasyon yapılabilmekte ve daha az personel ve ekipman giderleri sağlanabilmektedir. Bunlara ilaveten, yer çekimi gücünün kullanılması sayesinde, radyo kontrollü mekik sistemlerinde kullanılan elektrik motorlarının palet hareketi için gerekli olan enerji giderleri bulunmamaktadır. Bu avantajlar sayesinde depo işletme ve operasyon giderleri önemli ölçüde düşmektedir.

 

İlave donanım: Yeni bir sistem kurulumu gerekmeksizin daha yüksek kapasite elde edilmektedir

Rulolu palet kayar raf sisteminin modern ve kompakt tasarımı sonucu olarak konvansiyonel çözümlere nazaran 50% oranına kadar yer kazanımı elde edilmektedir. Geliştirme ve kapasite artırım uygulamaları –günlük operasyonlarda bile– hemen her durumda mümkün olup, yeni depolara yatırım gerekmeksizin gerçekleştirilebilmektedir.

 

Rulolu palet kayar raf sistemlerinin maliyet avantajları, depodaki devir hız oranı ve projedeki palet yeri sayısı arttıkça daha da yükselmektedir. İlk yatırım maliyetleri genel olarak günlük operasyonlarla sağlanan tasarruf avantajları doğrultusunda kendilerini iki yıldan kısa bir sürede amorte etmektedir. Diğer bir avantajı ise rulolu palet kayar raf sistemlerinin, sağlam mekanik tasarımları itibariyle uzun vadede güvenilir olmalarıdır.

 

Maliyet optimizasyonu stratejik satın alma anlamına gelmektedir

Düşük işletim giderleriyle yüksek verim ve kalite unsurlarının temin edilmesi, tesis içi lojistik alanında başarının önemli anahtarlarından biridir. Bu durum aynı zamanda orta veya yüksek devir hızı oranlarına sahip olan palet depolama sistemleri için de geçerli olmaktadır. Bu sebepten dolayı, akıllı tedarik yönetimine sahip olan kuruluşlar tarafından, ilk yatırım maliyetlerinin yanı sıra, beklenen işletim ve operasyon giderleri de dikkate alınmaktadır.

 

“Rulolu palet kayar raf sistemleriyle hem daha az sayıda olan forklift koridorları ile çok daha hızlı çalışabilmekteyiz, hem de daha fazla sayıda siparişi, daha verimli bir biçimde işleyebilmekteyiz.” 

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Devamını Oku
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com