Connect with us

Etkinlikler

Savunma sanayiinin büyük buluşması IDEF’21 yine büyük başarılara imza attı

Yayın Tarihi:

-

Türkiye ve dünyadaki savunma sanayi devlerinin en önemli buluşma platformu olan IDEF’21 (15’inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı) 17 Ağustos Salı günü, İstanbul Büyükçekmece Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı Genel Müdür Vekili Sadık Piyade’nin açılış konuşmaları ile kapılarını açtı.

 1.238 firmanın bir araya geldiği fuar, 68.795 sektör profesyoneli tarafından ziyaret edildi

Türk savunma sektörünün sabırsızlıkla beklediği IDEF’21 15’inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı, 17 Ağustos Salı günü yapılan görkemli açılış töreniyle kapılarını açtı. Türkiye’den ve dünyadan savunma sanayi devlerini bir araya getiren IDEF’21, 1.238 katılımcı firma ve firma temsilciliğine ev sahipliği yaparken yerli ve yabancı 68.795 sektör profesyoneli tarafından ziyaret edildi.

IDEF’21, 81 ülke ve 2 uluslararası kuruluştan 163 heyet ve 614 heyet üyesini ağırladı

Ağırladığı heyetler ve yapılan ikili görüşmeler bakımından alanında düzenlenen fuarlar içinde ön sıralarda yer alan IDEF Fuarı, 2021 yılında da bu başarısını devam ettirdi. 81 ülke ve 2 uluslararası kuruluştan 163 heyet ve 614 heyet üyesinin ağırlandığı fuarda Türk savunma sanayiinin imkân ve kabiliyetleri uluslararası düzeyde tanıtıldı. Fuara katılan heyetler arasında, 1 Cumhurbaşkanı, 1 Başkanlık Konseyi Başkan Yardımcısı, 1 Başbakan, 1 Başbakan Yardımcısı, 24 Bakan, 14 Genelkurmay Başkanı, 2 Genelkurmay II’nci Başkanı, 26 Kuvvet Komutanı, 11 Bakan Yardımcısı, 1 Müsteşar olmak üzere üst düzey makamlar yer aldı.

Büyük iş birliklerine imza atıldı

4 binin üzerinde ikili görüşmenin planlandığı fuarda, Heyet-Katılımcı, Heyet-Heyet, Heyet-Türk Tedarik Makamı, Katılımcı-Katılımcı, Katılımcı-Türk Tedarik Makamı görüşmeleri yapıldı. Yerli ve yabancı savunma sanayii profesyonellerinin bir araya geldiği ve ülkeler arası önemli iş birliklerinin gerçekleştirildiği fuarda, 93 imza töreni gerçekleştirildi.

Savunma sanayiine dair bilgi ve birikimler panel ve sunumlar ile sektör profesyonellerine aktarıldı

IDEF’21 kapsamında savunma sanayinin önde gelen firmaları arasında yer alan Aselsan, Roketsan, Havelsan, Aspilsan, Türk Havacılık Uzay Sanayii tarafından 9 adet panel ve sunum gerçekleştirildi. Savunma sanayi sektör profesyonellerinin rahat bir şekilde erişimi için panel ve sunumlar IDEF’in YouTube kanalı üzerinden canlı olarak yayınlandı.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com