Connect with us

Etkinlikler

Siemens, MAKTEK Avrasya 2016’da takım tezgahında dijitalleşmenin adımlarını paylaşıyor

Yayın Tarihi:

-

 

Siemens, 11-16 Ekim 2016 tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek, makine sektörünün Avrasya bölgesindeki en büyük buluşması olan MAKTEK Avrasya 2016 Fuarı’nda, takım tezgahında Endüstri 4.0 çözümlerini tanıtıyor.

 

Takım Tezgâhları Sanayici ve İşadamları Derneği (TİAD) ve Makina İmalatçıları Birliği (MİB) işbirliğiyle düzenlenen ve makine sektörünün Avrasya bölgesindeki en büyük buluşması olan MAKTEK Avrasya 2016 Fuarı’nda yerini alan Siemens, 11-16 Ekim 2016 tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyaretçilerini karşılamaya hazırlanıyor. “Endüstri 4.0 Yolculuğunda Takım Tezgahı Üretiminde Dijitalleşme” sloganıyla etkinliğe katılan Siemens’in odağında bu yıl, takım tezgahı dünyasında artış gösteren dijitalleşme yer alıyor. Siemens entegre yazılım ve donanım çözümlerinin yanı sıra yenilikçi teknolojileriyle makine üreticileri ve operatörlerinin birer dijital kuruluş haline gelmelerine destek oluyor.

MAKTEK Avrasya 2016 Fuarı katılımcıları, Siemens’in takım tezgahına özgü çözümlerini tanıyıp tecrübe etme olanağı buluyor. CAD/CAM-CNC için tasarlanan sanal makine ve ağ kurulumu çözümleriyle takım tezgahları arasında, yönetim kademesinin de dahil olduğu ortak bir ağ kurulumu mümkün oluyor. Kesintisiz dijital üretim ve üretim kaynaklarının verimli kullanımını sağlayan Siemens Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi (Product Lifecycle Management – PLM) ve SINUMERIK Integrate uygulamalarındaki en son yenilikler fuar katılımcılarıyla paylaşılıyor.

Siemens ‘ten yüksek hızlı kesim seçenekleri 

Siemens’in sunduğu pek çok yenilik arasında yer alan yeni kesim fonksiyonları, gelişmiş yüksek hızlı kesim gibi seçenekler sunuyor. Böylelikle, örneğin seri üretimde freze ve torna ile çalışırken ya da daha küçük miktarda JobShop ile üretim yaparken verimlilik ve kalitede artış sağlanıyor. Makinelerle çalışmayı daha basit ve verimli kılan akıllı operasyonlar, atölyede IT uzmanına ihtiyaç olmaksızın teknolojiyi kullanarak üretimi en iyi hale getirmeyi sağlıyor. smartOperate, operatör panelindeki üretim uygulamalarının dokunmatik arayüzle kolayca kontrol edilmesini mümkün kılıyor. smartPrepare makine operatörüne bir üretim planlama iş istasyonu sağlarken, smartIT ise ağdaki belleklere planlı erişime izin vererek operatör paneli üzerinde sipariş dokümantasyonu sunuyor.

Farklı teknolojileri çoklu görev konseptlerine oturtmak söz konusu olduğunda sektöre yön veren SINUMERIK CNC, ayrıca eklemeli ve çıkarmalı teknolojilerden de hibrit konseptler oluşturabiliyor. Materyalin bırakılması ve alınmasını sanal olarak simüle edebilen NX-CAM aracılığıyla yapılan programlama, parça üretiminde başarının olmazsa olmazları arasında yer alıyor.  NX-CAM çözümü; yükleme, boşaltma ya da yeni makine tezgahlarında robot bazlı işleme uygulamaları için entegre programlama çözümleri sağlıyor.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com