Connect with us

KONTROLLER VE SENSÖRLER

Ultra hassas makineler geleceğe hazır

Yayın Tarihi:

-

 

Hexagon Manufacturing Intelligence, ultra yüksek hassaslıkta metroloji çözümlerini şu an ve gelecekteki kullanıcı ihtiyaçlarına daha uygun kılmak üzere Leitz PMM-C ve Leitz PMM-Xi koordinat ölçüm merkezleri (CMM) için piyasaya bir güncelleme sunuyor.

 

Hexagon’un Geleceğe Hazır Konsepti, mevcut kablo tertibatını evrensel geçerlilikte bir seçenekle değiştirerek cihazları SENMATION akıllı sensör otomasyon sistemi ile kullanım için en uygun hale getirecektir. Yeni kablo konsepti, maliyetli  duruş süresine neden olmadan daha esnek uygulama değişimleri sağlayarak tüm standart konfigürasyona sahip Leitz PMM-C ve Leitz PMM-Xi CMM’lere uygulanacaktır.

 

SENMATION akıllı sensör otomasyon sistemi, farklı prob kafalarının bir ölçüm programında operatör müdahalesi olmadan kullanılmasını sağlar.  Hızın daha da artırılması ve üretim sürecinin iyileştirilmesi için otomatik ölçüm döngülerinden yararlanılabilir. Daha hızlı ve daha güvenilir bir kalite güvence sistemi oluşturularak yeniden çalışma ve reddetme oranları da düşürülecektir.

 

Leitz PMM-C ve Leitz PMM-Xi ölçüm merkezlerinin her ikisi de sabit ve endekslenebilir problar ve optik ölçüm opsiyonlarını içeren genişletilmiş ölçüm portföyü ile çalışabilir. Güncellenen cihazlar, üretim sürecinde daha fazla esneklik sağlayarak, arıza maliyetlerini azaltarak ve CMM’i gelecekteki teknoloji ve süreçlerdeki değişikliklere daha uyumlu bir hale getirerek uygulama değişikliklerini kolaylaştırmak için mevcut kablo tertibatını açmakta artık mühendislere ihtiyaç duymayacaktır.

 

“Her zaman CMM’lerimizi geliştirme ve iyileştirmenin yeni yollarını arıyoruz ve en iyi cihazlarımızın daha da iyi olması için fırsatları değerlendirdik.” diye belirtiyor Almanya Hexagon Manufacturing Intelligence Genel Müdürü Holger Fritze. “Geleceğe Hazır Konseptimizi tanıtarak müşterilerimiz için gereksiz arıza sürelerini ortadan kaldırmayı, ölçüm rutinlerini hızlandırmayı ve şu an ve gelecekteki iş akışlarını daha esnekleştirmeyi amaçlıyoruz.”

Geleceğe Hazır Konsepti, önümüzdeki yıldan itibaren Leitz PMM-C ve Leitz PMM-Xi ölçüm merkezlerinin standart konfigürasyonlarına eklenecektir. Daha ayrıntılı bilgi için yerel Hexagon satış ofislerine başvurabilirsiniz.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com