Connect with us

KONTROLLER VE SENSÖRLER

Ultra hassas makineler geleceğe hazır

Published

on

 

Hexagon Manufacturing Intelligence, ultra yüksek hassaslıkta metroloji çözümlerini şu an ve gelecekteki kullanıcı ihtiyaçlarına daha uygun kılmak üzere Leitz PMM-C ve Leitz PMM-Xi koordinat ölçüm merkezleri (CMM) için piyasaya bir güncelleme sunuyor.

 

Hexagon’un Geleceğe Hazır Konsepti, mevcut kablo tertibatını evrensel geçerlilikte bir seçenekle değiştirerek cihazları SENMATION akıllı sensör otomasyon sistemi ile kullanım için en uygun hale getirecektir. Yeni kablo konsepti, maliyetli  duruş süresine neden olmadan daha esnek uygulama değişimleri sağlayarak tüm standart konfigürasyona sahip Leitz PMM-C ve Leitz PMM-Xi CMM’lere uygulanacaktır.

 

SENMATION akıllı sensör otomasyon sistemi, farklı prob kafalarının bir ölçüm programında operatör müdahalesi olmadan kullanılmasını sağlar.  Hızın daha da artırılması ve üretim sürecinin iyileştirilmesi için otomatik ölçüm döngülerinden yararlanılabilir. Daha hızlı ve daha güvenilir bir kalite güvence sistemi oluşturularak yeniden çalışma ve reddetme oranları da düşürülecektir.

 

Leitz PMM-C ve Leitz PMM-Xi ölçüm merkezlerinin her ikisi de sabit ve endekslenebilir problar ve optik ölçüm opsiyonlarını içeren genişletilmiş ölçüm portföyü ile çalışabilir. Güncellenen cihazlar, üretim sürecinde daha fazla esneklik sağlayarak, arıza maliyetlerini azaltarak ve CMM’i gelecekteki teknoloji ve süreçlerdeki değişikliklere daha uyumlu bir hale getirerek uygulama değişikliklerini kolaylaştırmak için mevcut kablo tertibatını açmakta artık mühendislere ihtiyaç duymayacaktır.

 

“Her zaman CMM’lerimizi geliştirme ve iyileştirmenin yeni yollarını arıyoruz ve en iyi cihazlarımızın daha da iyi olması için fırsatları değerlendirdik.” diye belirtiyor Almanya Hexagon Manufacturing Intelligence Genel Müdürü Holger Fritze. “Geleceğe Hazır Konseptimizi tanıtarak müşterilerimiz için gereksiz arıza sürelerini ortadan kaldırmayı, ölçüm rutinlerini hızlandırmayı ve şu an ve gelecekteki iş akışlarını daha esnekleştirmeyi amaçlıyoruz.”

Geleceğe Hazır Konsepti, önümüzdeki yıldan itibaren Leitz PMM-C ve Leitz PMM-Xi ölçüm merkezlerinin standart konfigürasyonlarına eklenecektir. Daha ayrıntılı bilgi için yerel Hexagon satış ofislerine başvurabilirsiniz.

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

KONTROLLER VE SENSÖRLER

Hexagon, CMM’ler için manuel prob değiştirme çözümünü sundu

Published

on

By

Otomatik prob kafası değişimlerine uygun maliyetli bir alternatif olan bu çözüm üreticilerin denetim esnekliğini hızla ve kolayca artırabilmesini sağlamaktadır.

Hexagon’un Manufacturing Intelligence bölümü, kullanıcıların köprü türü ve gantry koordinat ölçüm makinelerindeki (CMM’ler) endeksleme ve sabit HP-S-X5 ve HP-S-X5 HD prob kafalarını hızla ve kolayca değiştirebilmesine imkan veren manuel bir prob kafası değiştirme çözümü olan Manuel Uygulama Değiştiricinin (MAC) piyasaya çıkarıldığını duyurdu.

MAC, prob kafalarını daha az sıklıkta değiştirmesi gereken CMM kullanıcıları için otomatik prob kafası değiştirmeye uygun maliyetli bir alternatif sağlamaktadır. Yüksek hassasiyetli sabit ve çok yönlü endekslenebilir prob kafaları arasında kolay geçiş imkânı sağlayan bu basit manuel çözüm, üreticilerin verimlilik ve esnekliği korurken, aynı zamanda farklı uygulama ihtiyaçlarını da karşılayabilmelerine imkân verir.

Ürün Müdürü Marco Mussino şunları söylüyor: “Pek çok üretici benzer bir zorlukla karşı karşıya – bir yanda maliyetleri azaltıp diğer yandan da farklı müşteri gereksinimlerini karşılamak için esnekliği artırmaları gerekiyor. Bunun için kalite ekiplerinin ihtiyaç duyduklarında doğru CMM sensörüne sahip olmalarını sağlamak gerekiyor. Ama halihazırda otomatik değişim araçları bazı üreticilerin operasyonları için yatırım geri dönüşü sağlamıyor. MAC, daha düşük maliyetle ölçüm esnekliğine sahip olmak isteyen üreticiler için bu boşluğu dolduruyor.”

MAC, uyumlu GLOBAL köprü tipi CMM’ler, DEA DELTA SLANT ve DEA ALPHA gantry tipi CMM’lerde kullanılabilir. Ayrıca özel talep üzerine CMM retrofit güçlendirme çözümü olarak da sağlanabilir. MAC bütün dünyada piyasaya sunulmuştur.

Continue Reading

Kontrol Sistemi

Mitsubishi Electric’ten Yeni Profesyonel LCD Ekran Serisi

Published

on

By

Teknolojinin hızla ilerlediği günümüzde IP tabanlı kontrol odalarının taleplerine karşılık vermek için aynı ölçüde hızlı çözümler üretilmesi kritik önem taşıyor. Bu noktada teknoloji öncüsü Mitsubishi Electric; sistem entegratörlerine üstün uygulama çeşitliliğinin yanı sıra gelecekteki sistem değişikliklerine adapte edilebilen ekran kontrol platformları içeren bir ürün serisi sunuyor. Görsel veri sistemleri alanındaki inovatif çözümleriyle dikkat çeken Mitsubishi Electric; tamamı karmaşık sorunlara hızlı ve güvenilir çözümler sunmak için geliştirdiği donanım işlemcileri; yerel IP; yazılım ve en yeni uç hesaplama mimarilerinden oluşan özel çözümlerini Amsterdam’da 5-8 Şubat tarihleri arasında düzenlenen ISE 2019’da sergiledi. Kontrol odası uygulamaları için özel olarak tasarlanan ve direkt görüş imkanı sunan LED ekranı geliştiren ilk şirket olma özelliğini taşıyan Mitsubishi Electric; ISE 2019’da ikinci modeli olan 1.25 mm VS-12NP180’in lansmanını gerçekleştirdi. Bu yeni modelin; üstün yüksek çözünürlük performansı ve birçok ileri özelliği sayesinde zorlu kontrol odası uygulamaları için öne çıkan bir seçenek olması hedefleniyor.

Çalışma ömrü 100 bin saate çıkarıldı

Dünya genelinde çok sayıda kontrol odası için tercih edilen Mitsubishi Electric; kontrol odası ekranlarında güvenilirlik kadar uzun ömür ve uygun maliyetin de önemli olduğu bilinciyle hareket ediyor. Çalışmalarını bu kapsamda geliştiren marka; en popüler modellerinden biri olan 60HS12 Slimcube’un 7/24 esasıyla bakım gerektirmeyen çalışma ömrünü 100 bin saate çıkardı. Standart bir kontrol odası olmadığına; her bir projenin benzersiz ve özel zorluklar barındırdığına inanan marka; sistem entegratörlerine bu zorlukların üstesinden gelecek araçlar sunmak amacıyla 4Diamong Grid serisini yedi yeni LCD ekranla genişletti. Bu yeni seri; uygun maliyetli ve çok amaçlı çözümlerle genişletilen üstün kaliteli kontrol odası ekran sistemlerini içeriyor.

15 yıl boyunca 7/24 aralıksız çalışan küpler

Mitsubishi Electric’in fuarda sergilediği bir başka üstün teknoloji ürünü WE120 DLP video wall küpleri ise 130 bin saat çalışma ömrüne sahip oluşuyla öne çıkıyor. Marka bu sayede rutin bakım işlemi gerektirmeden 15 yıl boyunca 7/24 aralıksız çalışan projektörler sunuyor. Toplam sahip olma maliyeti dikkate alındığında günümüzde daha uygun maliyetli bir DLP sistemi alternatifi bulunmuyor. Özel olarak kontrol odası çözümlerine odaklanan tek büyük ekran üreticisi konumunda olan Mitsubishi Electric; bu alanda üstün performansıyla dikkat çekiyor. Şimdiye dek dünya genelinde 89 binin üzerinde DLP cube kurulumu yapan marka; iç güvenlikten toplu taşımaya kadar dünyanın en kritik uygulamaları için özel sistemler geliştiriyor.

Continue Reading

Trendler

Güç Aktarım Sistemleri - Redüktörler, Rulmanlar, Motorlar, Sürücüler sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et