Connect with us

Dişliler

Yeni diş şekillendirme kılavuzu ile maliyetleri azaltıp verimliliği artırın

Yayın Tarihi:

-

Kesici takım ve takımlama sistemi uzmanı Sandvik Coromant, özellikle otomotiv sanayiinde verimliliği artırmak için tasarlanan ISO P çelik işleme için optimize edilmiş yeni bir diş şekillendirme kılavuzunu piyasaya sürdü. CoroTap® 400, daha düşük tork ve optimize edilmiş geometri sayesinde talaşsız kılavuz çekme, daha hızlı işleme süreleri ve daha güçlü dişler sunarak bunu başarmaktadır.

Kaliteyi korumak söz konusu olduğunda otomotiv sanayi son derece yüksek taleplere sahiptir ve bu sebeple sağlam ve titiz prosesleri uygulamaya koymuştur. Yeni kılavuz, üstün diş kalitesi, yüksek uygulama güvenliği ve daha uzun takım ömrü sağlayarak, bu zorlu talepleri karşılamak için üretilmiştir, bu sayede daha yüksek verimliliği ve düşük maliyetleri bir araya getirmiştir. Karşılaştırma testlerinde, CoroTap 400, rakiplerine göre önemli ölçüde daha güvenli ve stabil bir kılavuz sunmuştur, bu arada kesme hızları %50’ye kadar artış göstermiştir.

Özellikle ISO P uygulamaları için tasarlanmış optimize edilmiş bir lob profili, yeni kılavuzun ana özelliklerinden biridir. Sandvik Coromant, kılavuz üzerindeki lobların sayısını artırarak ve daha kısa bir diş uzunluğu sağlayarak takım tezgâhı iş milindeki torku azaltmıştır, bu da daha yüksek kesme hızı sağlayarak verimliliği artırır. Sonuç olarak CoroTap 400 müşteriye, daha iyi uygulama planlaması için daha fazla uygulama güvenliği, daha az tezgâh duraklaması, delik başına daha düşük maliyet ve daha iyi takım ömrü gibi önemli avantajlar sağlamaktadır.

Yeni bir alt tabaka ve kaplama kalitesiyle üretilen yeni diş şekillendirme kılavuzu, yüksek seviyede güvenilirliği ve daha düşük torklu iş mili tezgâhlarında kullanıma uygunluğu sayesinde takım tezgâhı operatörlerine rahatlık sağlar. Otomotiv sanayiindeki üst düzey yöneticiler için kılavuz, yeşil ışıkta işleme taleplerini karşılarken son derece yüksek tekrarlanabilirlik ve öngörülebilirlik seviyeleri mümkün olan en yüksek üretim standartlarını koruma hususunda ekstra güven sağlar.

Daha tutarlı ve güvenilir bir diş çekme uygulaması sunan CoroTap 400, bir çelik parçanın %30’a kadar işlenmesi için gereken kuvveti azaltan bir geometri ile tasarlanmıştır. Aynı zamanda, kılavuzun çalışma ömrü, benzer diş biçim verme takımlarındaki gibi iki kat daha uzun olabilir.

Yeni kılavuz Sandvik Coromant’ın CoroDrill 860’ı gibi matkaplarla birlikte maksimum 330 HB çeliklerde kullanılmak üzere tasarlanmıştır, bağlama kolları, tekerlek göbekleri, krank milleri, akslar, dişliler ve şanzımanlar gibi otomotiv parçalarını işlemek için idealdir. Bununla birlikte, otomotiv sanayii ile sınırlı olmayan CoroTap 400, demiryolu tekerlekleri, flanşlar, perçinler, muhafazalar, bom silindirleri, tüpler ve çok çeşitli diğer parçalar üzerinde dişler oluştururken verimliliği artırabileceği ve maliyetleri azaltabileceği raylı sistemlere veya genel mühendislik uygulamalarına mükemmel şekilde uygundur.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com