Connect with us

Elektronik Sürücüler

Yeni SE6 Güvenlik Modülü ile maksimum güvenlik

Yayın Tarihi:

-

SD6, STOBER ürün yelpazesinde, otomasyon teknolojisi ve makine mühendisliğindeki karmaşık gereksinimlere ve görevlere uygun, esnek, bağımsız bir sürücüdür. 32-bit çift çekirdekli işlemcisi sayesinde yüksek dinamik seri, referans değer değişikliklerine ve yük atlamalarına çok hızlı tepki verir. SE6 güvenlik modülü yeni bir eklentidir. Güvenli moment (tork) durdurma (STO-Safe Torque Off) güvenlik fonksiyonuna ek olarak, en yüksek güvenlik seviyesinde EN 61800-5-2 standardında kapsamlı durdurma ve izleme fonksiyonları dahil  tüm güvenlik fonksiyonlarını sağlamaktadır. Entegre fren yönetimi ile birlikte (iki adet frene kadar), pratiklik odaklı SD6, yerçekimi etkisinde çalışan yüklü dikey eksenler için Alman Sosyal Kaza Sigortası (Deutsche Gesetzliche Unfallversicherung veya DGUV) gereksinimlerini de karşılar.

Güvenli

Hareketleriniz yeterince güvenli mi?
STÖBER, SE6 güvenlik modülü ile güvenlik gerektiren önemli uygulamalarda kullanım için DIN EN 61800-5-2 veya DIN EN ISO 13849-1 sayılı standartlar uyarınca SIL 3, PL e (Kat. 4) sertifkalı güvenlik fonksiyonları sunuyor.
SE6, temelde Safe Torque Off (STO) güvenlik fonksiyonu ile birlikte başka güvenlik fonksiyonları da sunuyor. Safe Stop 1 (SS1) ve Safe Stop 2 (SS2) güvenli durma fonksiyonları ile birlikte Safely-Limited Speed (SLS), Safe Brake Control (SBC), Safe Directon (SDI) ve Safely-Limited Increment (SLI) gibi fonksiyonlar sunuluyor. Standart güvenlik fonksiyonları, örneğin Safe Brake Test (SBT) gibi gerçek uygulamalara odaklı ilave fonksiyonlar ile tamamlanmaktadır.

Dikey çalışan eksenleriniz güvenli mi?
Güvenli fren yönetimi, sadece güvenli kumanda etme işleminden fazlasıdır! DGUV (Alman Sosyal Kaza Sigortası), yerçekimi yüküne maruz kalan dikey eksenlerin durdurulması ile ilgili kuralları içeriyor.
Güvenli fren yönetimi: SD6 motor sürücüsü, opsiyonel olarak temin edilebilen SE6 güvenlik modülü ile birlikte gerçek çalışma uygulamalarında, yerçekimi yüküne maruz kalan dikey eksenleri ile ilgili DGUV (Alman Sosyal Kaza Sigortası) kurallarını yerine getiriyor. Güvenli fren yönetimi, iki fren sisteminine kadar kumanda edilmesini ve de bu fren sistemlerinin test edilmesini ve gerekli test döngüsü denetimini destekliyor.

Esnek

Güvenlik fonksiyonlarınız yeterli derecede esnek mi?
STÖBER ürün yelpazesinden, güvenlik açısından önemli uygulamalar için istediğiniz tahrik bileşenlerini seçebilirsiniz.
Tüm markalar için uyumlu arabirimler: Her türlü motorun ve enkoderin (senkron servo motorlar, asenkron motorlar, lineer motorlar, delik milli motorları vb.) tercih edilmesini mümkün kılıyor. Motoru, enkoderi ve kabloyu kullanmaya devam edin veya sizin için en iyi seçeneği tercih edin!
İsteğe göre kombine edilebilen fonksiyon çeşitliliği: Temel SS1 güvenlik fonksiyonuna ek olarak, başka 10 güvenlik fonksiyonu parametrelendirilebilir ve esnek bir şekilde güvenli giriş ve çıkışlara atanabilir.

Basit servis konsepti: Bir servis durumunda Paramodul değiştirilir, onaylanır, test edilir ve kullanıma hazır olur. Bunun için herhangi özel bilgiye gerek yoktur!

Güvenli izleme: Zorunlu durdurma yerine güvenli bildirim. Bu fonksiyon, özellikle karmaşık sistemlerde güvenlik kontrolü konusunda esnek çözümler sunuyor.

Kontrollü durdurma: Kısa tepki verme sürelerinden, daha az güvenlik mesafelerinden ve daha kısa sürede tekrar kullanılabilirlik özelliklerinden faydalanın. SE6, bir sınır değeri aşıldığında veya Acil Durdurma durumunda tahrik ünitelerinin uygulamaya özgü olarak durdurulmasını mümkün kılıyor. Opsiyonel olarak fren rampasını doğrudan kumanda edilebilir ve güvenli bir şekilde denetlenebilir hale getiriyor.

Verimli

Performans ve kullanılabilirlik bakımından kayıplarınız var mı?

STÖBER SE6 güvenlik modülü, basit ve ince yapılı bir çözüm sunuyor. Yerden, zamandan ve maliyetlerden tasarruf edin!
Mevcut olanını kullanma: Özel motorlara, enkoderlere, kablolara, durma veya devir sayısı denetleyicilerine ihtiyacınız bulunmamaktadır.
Hızlı tepki verme: 10 ms‘den kısa Worst-Case (En Kötü Durumda) tepki verme süresi, sistemin hızlı bir şekilde devre dışı bırakılmasını ve kısa güvenlik mesafeleri mümkün kılıyor.

Hatalı tetiklemeleri önleme: Pozisyonu esas alarak sınır değerlerinizi denetleyin ve değişken tolerans aralığı yardımıyla giriş darbelerini hedefli olarak kaldırın.
Kesintisiz denetim: Kontrol sisteminden bağımsız kesintisiz denetim sayesinde, üst düzeydeki güvenlik kontrol sistemindeki güvenli giriş ve çıkış sayısı azalır.
Oldukça kolay ve hızlı şekilde devreye alma: DriveControlSuite projelendirme ve devreye alma yazılımı, yazılım sihirbazları yardımıyla güvenlik fonksiyonları seçiminde ve parametrelendirilmesinde sizi yönlendip, hareketlerin denetimi ve teşhisi konusunda da destek sağlamaktadır.
İletişim:

www.stoeber.de

sales-turkey@stober.com

Tel: +90 212 338 8014

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com