Connect with us

Etkinlikler

15. ANKIROS ve 9. TURKCAST fuarları Haziran 2021’de gerçekleşecek

Yayın Tarihi:

-

15. ANKIROS Uluslararası Demir-Çelik, Döküm, Demirdışı Metalürji Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı ve 9. TURKCAST Uluslararası Döküm Ürünleri İhtisas Fuarının yeni tarihi 10-12 Haziran 2021 olarak belirlenmiştir.

 Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi olumsuz etkilerini sürdürmekte, ülke içi ve ülkeler arası seyahatleri imkansız kılmakta ve hatta insanların bir araya gelebilmelerini engellemektedir. ANKIROS ve TURKCAST metalürji sektörünün dünyada iyi bilinen ve son tekrarında 17 bin ziyaretçiyi 86 ülkeden 1020 katılımcının temsilcileri ile buluşturmuş, uluslararası katılımı yüksek, önemli ve beklenen sektör buluşmasıdır.

Katılımcılarımız, sektör dernekleri, meslek kuruluşları ile yapılan toplantılar, birebir görüşmelerde ANKIROS ve TURKCAST fuarlarının planlandığı 12 Kasım 2020 de başlaması halinde Covid-19 pandemisi nedeniyle beklenen ziyaretçi sayılarına ulaşamayacağı, hatta birçok uluslararası fuar katılımcısının seyahat engelleri nedeniyle fuara gelemeyeceği, dolayısıyla beklentilerin karşılanamayacağı, beklenen başarıya ulaşılamayacağı görüşü ağırlık kazanmıştır.

30 yıldır metalürji dünyasının en etkili organizasyonlarından biri olan ANKIROS ve TURKCAST fuarlarının tarihi sektörün talebi doğrultusunda 10-12 Haziran 2021 olarak değiştirilmiştir.  Fuar aynı fuar merkezinin, aynı salonlarında gerçekleşecektir.

Ayrıca bu yıl Covid-19 önlemleri doğrultusunda hijyen ve korunma önlemleri ve uygulamaları olacaktır. Covid-19 sonrasında da tüm etkinliklerimizde en yüksek hijyen standartlarında uygulamaları ve önlemleri devreye almak için hazırlıklar güncel tutulmakta ve önlemler planlanmaktadır.

 Yeni tarihlerinde planlanan ANKIROS / TURKCAST Fuarlarına ilgi artarak devam ediyor

ANKIROS 2018 fuarı katılımcılarının %95 i fuardan olumlu görüşler ile ayrılmış ve tekrar aynı yerlerinde katılacaklarını ifade etmişlerdi. Bu doğrultuda fuarın başlamasına bir yıl kala alanların %50 si satılarak, fuarların gerçekleşmesine 7 ay kala, stand alanlarının doluluk oranı %95’e ulaştı. Artan ilgi ile 4 numaralı yeni hol ANKIROS a eklendi. Eylül 2020 itibariyle 2, 3, 6, 7, ve 9 nolu holler dolmuş, 4, 5 ve 8 nolu hollerin rezervasyon ve satışları sürmektedir. Katılımcılar arasında birçok yeni firma, farklı ürün, teknoloji ve hizmetleri ile sergileme yapmaya hazırlanıyorlar. Fuarın ertelenmesi ile daha birçok yeni firmanın katılım talepleri doğrultusunda yeni bir hol açılması planlanmaktadır.

Döküm, demir-çelik ve demirdışı metalurjisi sektörlerinin global tedarikçileri ANKIROS ‘da indüksiyon ve ergitme ocakları, refrakter malzemeleri, döküm, dövme, kumlama ve kalıplama makinaları ve mikserler, ısıl işlem fırınları, alçak ve yüksek basınçlı metal enjeksiyon presleri, kontrol ve test cihazları, hammadde ve sarf malzemeleri gibi metalurji sektörü ile ilgili tüm ürünlere tek seferde ulaşmaya olanak sağlayacaktır. Modern üretim teknolojileri 3D katmanlı yazıcılar, Endüstri 4.0 entegrasyon donanım ve yazılımları da artan ilgi ile fuarlarda yerlerini alacaklar.

Döküm sektörünün ürün çeşitliliği, üretim rakamlarında gösterdiği artış, sahip olduğu güncel teknolojileri kullanımı, deneyimi ve bilgi birikimi, Türkiye’ye üretim ve ihracat konusunda önemli bir avantaj sağlayarak Türk dökümhanelerini dünyanın en önemli üreticilerinden biri konumuna taşıdı. Başta TÜDÖKSAD üyeleri olmak üzere, başarılarıyla tüm dünyada ün salmış dökümhanelerin en önemli isimleri TURKCAST Fuarında bir yine araya gelecekler.

ANKIROS / TURKCAST Fuarları tek bir platform içerisinde en gelişmiş teknolojilerin ürünlerini tanıtmaya ve her ihtiyaca uygun yaratıcı alternatifleri oluşturarak farklı beklentilere farklı çözümler sunmaya devam edecek. Metalurji iş dünyası üç gün boyunca ürün, teknoloji ve hizmet satışları için doğru alıcıyı bulma fırsatı ve müşterileri ile yeniden yüz yüze görüşme imkânı bulacaklar.

ANKIROS / TURKCAST 2020 ziyaretçi çalışmaları haziran ayı için farklı platformlarda devam ediyor

Yeni tarihinde seyahat yasaklarının kalkması ile birlikte Hannover Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş. tarafından organize edilen alım heyetleri ANKIROS Fuarını ziyaret edecek ve yine VDMA işbirliği ile düzenlenecek olan “matchmaking” programı ile yurtdışından gelecek olan ilgili döküm alıcıları, TURKCAST katılımcıları ile buluşacak.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com