Connect with us

Zincir ve Zincir Tahrikleri

2022’de Türkiye’deki varlığını güçlendiren İwis, 2023’e yeniliklerle başladı

Yayın Tarihi:

-

Zincir çözümlerinin küresel teknoloji liderlerinden biri olan İwis, 2022 yılında yeni merkez ofisinin açılışını yaparak Türkiye’deki varlığını bir üst seviyeye çıkardı. 3.500 metrekarelik merkez ofisinin sağladığı avantajlarla 2022 yılı hedeflerini aşan İwis, 2023 yılında son teknoloji mühendislik çözümlerini pazara sunmaya başladı: Müşteri taleplerine hız katan Rapid Service’ yani ‘Hızlı Hizmet’, müşterilere özel avantajlar sağlayacak dijital platform B4B ve Akıllı Zincir İzleme Sistemi.

Dünyada 51 satış noktasında faaliyet gösteren, 4 kıtada üretim yapan ve tahrik sistemleri içinde önemli bir yer tutan sanayi zincirlerinin en eski ve en tanınan markalarından biri olan İwis, Türkiye pazarında 10 yıldır var olan başarısını yeni bir seviyeye taşıdı. Yüksek performanslı tahrik zincirlerinden yenilikçi zincir tahrik sistemlerine kadar eksiksiz bir portföyle birçok sektörün çözüm ortağı olan firma, 2023 yılında da son teknoloji mühendislik çözümlerine yenilerini ekledi.

Teknolojik atılımlarla gıda sanayisinde kullanılan yağsız zincirlerden az bakım gerektiren zincirlere kadar her sektör ve disiplin için bir zincir çözümüne sahip olan firmanın 2022 yılı faaliyetleri ve 2023 yılı hedeflerini, İwis Tahrik Sistemleri Genel Müdürü Aşkın Tırpan değerlendirdi. 2022 yılının önemine vurgu yapan İwis Tahrik Sistemleri Genel Müdürü Aşkın Tırpan, “2022 yılı, İwis Türkiye’nin 10 yıldan beri ülkemizdeki varlığına yeni bir ivme ve heyecan getiren bir yıl olarak hafızalarımızda yer edinecek. Çünkü sadece Haziran ayında Tuzla’da açılışını yapmış olduğumuz yeni iş yerimizin sağlayacağı ek avantajlar ile birlikte aynı zamanda giderek gelişen satış hacmimiz ve müşteri memnuniyet hedeflerimizi aşmış bulunmaktayız” dedi. Türkiye’nin tamamına hizmet ve ürün götürebilecek, ülkenin sanayi ve finans alanında önemli yere sahip coğrafi bölgelerinin tamamında var olduklarını dile getiren Tırpan, “Farklı sektörlere özgü hizmet verebilecek potansiyel satıcılarımızla ve mühendislik ekibimizle hizmetimizi geliştirmek bu yılki hedeflerimiz arasındadır. Bildiğiniz üzere İwis zincirleri çok farklı sektörlerde hatta aklınıza bile gelmeyecek ürün veya makinelerde kullanılmaktadır. Buna bir örnek verecek olursak, medikal sektörde hasta yatakları ve gıda sektöründe unlu mamul fırınlarıdır. Oysa endüstriyel zincir denildiğinde ilk akla gelenler elbette taşıyıcı konveyör sistemleri, makine aksamları, seri üretim yapılan sistemler ve tarım makineleridir. Buralardaki ürün çeşitliliğimiz ve kalitemiz bizi güvenilen bir marka haline getirmiştir” diye konuştu.

2023’e ‘Hızlı Hizmet’ çözümüyle başladı

Firmanın 2023 yılı hedef ve beklentileri hakkında konuşan Aşkın Tırpan, “2023 yılı umarım, her şeyden önce ülkemize ve dünyaya pandemi sonrası yeniden refahı getirir. İwis olarak Almanya’daki mühendislik ekibimizin üzerinde çalıştığı son teknoloji ürünleri zamanı geldiğinde, sırasıyla Türkiye pazarına da sunacağız. Bu konuda tüm sektörün bizi takip etmesini tavsiye ederim. Aslında bu yıla yepyeni bir hizmeti daha bünyemize katarak başlamış bulunmaktayız. Almanya, Münih merkezimiz başta olmak üzere birçok ülkede entegre edilmiş olan bu sistemin özgün adı ‘Rapid Service’ yani ‘Hızlı Hizmet’ olup, müşterilerimizden gelen taleplere göre zincir üzerine özel kulak takma, boyuna göre hazırlama gibi uzmanlık gerektiren işlemleri kısa sürede ve kendi personelimiz ile yerine getirmeye başladık” açıklamasında bulundu.

B4B ile müşterilere değer katma, fayda sağlama, fırsat yaratma hedefi

Müşterilerine özel avantajlar sağlayacak dijital platform hedeflerinden bahseden İwis Tahrik Sistemleri Genel Müdürü Aşkın Tırpan, “Bir diğer projemiz ise B2B ve B4B olup, eskiden beri bilinen B2B yani İngilizce karşılığı olan ‘Business to Business’ ile dijital olarak bir değer yaratmayı amaçlarken, son zamanda bunun yeterli gelmemesi üzerine B4B, yani ‘Business for Business’ olarak geliştirilen bu model sayesinde artık sadece başka bir firmaya ürün veya hizmet satmak değil; müşterilerine değer katma, fayda sağlama, fırsat yaratma amaçlı bir dijital platform daha hedeflemekteyiz” dedi. Platformun avantajlarına değinen Tırpan, “Bu platform sayesinde müşterilerimizin sorunlarına özgü çözümleri mevcut ürünlerimizle gidermeyi hedeflemekle kalmayıp, yurt dışındaki tüm İwis paydaşları ve özellikle Münih merkezimizde bulunan çözüm üretim ekibindeki kıdemli mühendislerimizi de bu sürece dâhil ederek en kısa sürede ve en etkili, en verimli çözümü rahatlıkla önerebileceğiz” ifadelerini kullandı.

Türkiye pazarına yepyeni bir İwis teknolojisi sunmaktan dolayı ayrıca gururlu olduklarına vurgu yapan Tırpan, “Kısa adı CCM-S, İngilizce lisanında ‘Chain Condition Monitoring System’ olarak geçen ve dilimize ‘akıllı zincir izleme sistemi’ şeklinde çevirebileceğimiz bu sistem sayesinde çalışan zincir üzerine monte edildikten sonra bu zincir hakkında tüm verilere akıllı bir arayüz programı ile bilgisayarımızdan ulaşabilir, kayıt altına alabilir ve anlık olası durma/kopma/uzama, yıpranma gibi sorunları kontrol altına alabiliriz” diye konuştu.

Akıllı Zincir İzleme Sistemi’nin avantajları

Advertisement
  • Bakım personeline zamanında ve öncesinde hareket imkanı verir.
  • Planlanmış tedarik süresini riske sokmaz, lojistik zincirini sekteye uğratmaz.
  • Yapılamayan üretim nedeniyle finansal kayıplar yaşatmaz.
  • Hassas zincir uygulamalarını takip fırsatı verir.
  • Montaja hazır, ‘Tak ve çalıştır’ prensibiyle çalışır, kalibrasyon gerektirmez.
  • Yıpranma ve darbeye dayanıklı kayar pabuçlara sahiptir.
  • Dengeli, sızdırmaz yapıda plastik kasa (Koruma Sınıfı: IP67).

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Makina mühendisliği ve iktisat derecelerine sahip olan Hakan, video / 2D ve 3D animasyondan mühendislikle ilgili alanlara ve çeviriye kadar yıllarca çeşitli çalışma dallarında çalıştı. Şu anda dış ticaret ilişkileri yürütmektedir. İyi derecede İngilizce, orta derecede Almanca ve İspanyolca biliyor. Hakan aynı zamanda karikatüristtir.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com