Connect with us

Güç Aktarım Teknolojileri

Üretime yaptığı yatırımlarla büyüyen Ünsal Makina’nın yeni hedefi ABD pazarı

Yayın Tarihi:

-

Güç aktarım sektöründeki yarım asırlık tecrübesiyle gerçekleştirdiği Avrupa standartlarındaki üretimiyle sektörün küresel ölçekte tanıdığı bir marka olan Ünsal Makina, üretim hattına yaptığı teknolojik yatırımlarla büyümeye devam ediyor. 2022 yılında yeni makine yatırımlarıyla üretim kapasitesini ve ihracat hacmini büyüten firma, otomatik kalıplama hattı ile devreye alacağı yeni fabrikasıyla ihracatta Amerika pazarını hedefliyor.

1972 yılında kurulan ve güç aktarım sektöründeki üretimiyle Kayseri’den dünyaya açılan Ünsal Makina, üretim hattına yaptığı otomasyon odaklı yatırımlarıyla büyüyor. Ürün gruplarının ana hattını elektrik motorlarındaki hareketi makinenin diğer aksamlarına aktaran kasnakların oluşturduğu Ünsal Makina; V-kasnaklar, Poly-V kasnaklar, triger kasnaklar ve bunun yanı sıra, HRC kaplin, yıldız kaplin ve KC kaplin üretimiyle otomotiv hariç güç aktarımın olduğu endüstrinin her alanına çözüm sunuyor. Avrupa standartlarında yaptığı üretimiyle satışlarının yüzde 40’ını yurt dışına gerçekleştiren firma, ihracatının yüzde 90’ını başta Almanya olmak üzere Avrupa Bölgesi’ne gerçekleştiriyor. Ünsal Makina, güçlü marka tanınırlığıyla toplamda ise 25 ülkeye ihracat yapıyor.

Devreye aldığı yatırımlarıyla üretim hattını otomasyon odağında güçlendiren firma, 2022 yılında hayata geçirdiği yeni makine yatırımlarıyla üretim kapasitesini ve ihracat hacmini daha da artırdı. Yatırımlarına geçtiğimiz yıllarda başladığı Kayseri İncesu OSB’de yer alan yeni tesisinde 2023 yılında üretime başlamaya hazırlanan Ünsal Makina, otomasyon odaklı teknolojik yeni fabrikasıyla beraber, yeni otomatik kalıplama hattını da devreye alacak. Yeni fabrikasıyla birlikte artıracağı üretim kapasitesiyle ihracatını daha da güçlendirmeyi planlayan firma, yeni pazar olarak ihracat altyapı çalışmalarını tamamladığı Amerika’yı hedefliyor.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Makina mühendisliği ve iktisat derecelerine sahip olan Hakan, video / 2D ve 3D animasyondan mühendislikle ilgili alanlara ve çeviriye kadar yıllarca çeşitli çalışma dallarında çalıştı. Şu anda dış ticaret ilişkileri yürütmektedir. İyi derecede İngilizce, orta derecede Almanca ve İspanyolca biliyor. Hakan aynı zamanda karikatüristtir.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com