Connect with us

Sektör Haberleri

2023’e güçlü hedeflerle başlayan Mecmot, Avrupa’ya montaj üssü kurmaya hazırlanıyor

Yayın Tarihi:

-

İnovatif ürün gruplarıyla endüstrinin hemen hemen her alanına çözümler sunan MecMot, 5 yıl gibi kısa sürede imza attığı başarısını sürdürmeye devam ediyor. 2022 yılında hayata geçirdiği birçok yatırımla üretim kapasitesini 3 kat büyüten firma, ihracatını daha da artırmayı planladığı 2023 yılında Avrupa’ya montaj üssü kurmayı hedefliyor.

2017 yılında kurularak, üretimini yaptığı screwjack (vidalı kriko), linear aktuatörler ve yön değiştirici ürün gruplarıyla kısa sürede büyük bir başarıya imza atan Mecmot, yeni yatırımlarıyla bu başarıyı sürdürmeye devam ediyor. Çözümleriyle başta demir-çelik sektörü, savunma sanayi, havacılık ve enerji sektörü olmak üzere tüm endüstriye gelişmiş çözümler sunan MecMot, 2022 yılında ürettim hattına kazandırdığı 4 yeni CNC makine yatırımıyla, 2021 yılına oranla üretim kapasitesinde 3 kat artış sağladı. Yerli screwjack üretimiyle büyük bir atılım gerçekleştiren MecMot, 2022 yılında yön değiştirici ürün grubuyla da pazara ciddi bir giriş yaparak, ihracatta bir önceki yılın cirosuna göre yaklaşık 10 kat artış yakaladı.

2023’te piyasaya yeni ürünler sürecek, online sipariş portalını devreye alacak

Screwjack, linear aktuatörler ve yön değiştirici gibi inovatif ürün gruplarını genişletmeyi planlayan MecMot, 2023 yılında küçük seri yön değiştirici ve servo lineer aktuatör ürün gruplarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Yerli üretici olarak Türkiye pazarına fiyat ve teslimat sürelerinde avantaj sağlayan firma, bu avantajın yanı sıra teknik destek hizmeti de sunuyor. Hızlı teslimat konusunda etkin bir marka olan MecMot, yeni yılda otomatik depo raf sistemini ve online sipariş portalını da aktif hale getirmeyi planlıyor. 

İhracatta yeni hedefler

Kurulduğu 2017 yılından bugüne hem yurt içi hem de yurt dışı pazarlarda hızlı bir şekilde büyüyen firma, kısa sürede Avrupa pazarında daha da büyümeyi hedefliyor. Başta Amerika olmak üzere Fransa, Polonya, Kazakistan, Almanya, Irak, İspanya gibi toplam 24 ülkeye ihracat gerçekleştiren MecMot, hızlı teslimat ve fiyat avantajlı ürün sunmak için Avrupa’ya montaj üssü kurmayı hedefliyor. Devreye aldığı yatırımlarıyla ihracat odaklı üretimini artıran firma, 2023 yılı ihracatını 1 milyon euronun üzerine çıkarmayı planlıyor.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com