Connect with us

Redüktörler

Melior Motion’ı satın alan Schaeffler, hassas redüktör sektörünün rotasını belirliyor

Yayın Tarihi:

-

Otomotiv ve sanayi tedarikinin küresel liderlerinden Schaeffler, 2023’ün ilk günlerinde diğer uygulamalar ve bunun yanı sıra robotik ve otomasyon için de yenilikçi hassas redüktör üretimi yapan Melior Motion GmbH’yi satın aldı. Melior Motion GmbH, Schaeffler Ultra Precision Drives GmbH adı altında faaliyet gösterecek. Satın almanın amacı, endüstriyel bölümün hassas redüktör portföyünü sürekli olarak genişletmek ve dinamik olarak büyüyen endüstriyel otomasyon pazarında stratejik olarak güçlü bir konum elde etmek olarak açıklanıyor.

Satın alımdan sonra gerçekleştirilen yatırımlarla büyüyor 

Satın alma işleminden sonra Schaeffler, Melior Motion’ın Almanya Hameln’de yer alan genel merkezindeki PSC Serisi Hassas Planet Redüktör üretim kapasitesini iki katına çıkardı. Ayrıca Çin pazarı için Çin’in Nanjing şehrinde üretim hattı kuruldu. Schaeffler Ultra Precision Drives GmbH’nin gelecek vizyonu da net bir şekilde büyümeye odaklanıyor. Hameln üretim merkezinin gelişimi için yeni montaj hatlarının inşası ve yüksek verimli üretim teknolojilerine yatırım yapılması hedeflenirken, istihdam artışı da kesin olarak planlama kapsamında bulunuyor. Schaeffler Grubu’nun yetkinlik ağının parçası olarak Schaeffler Ultra Precision Drives GmbH, Hameln tesisinde endüstriyel otomasyonda bireysel gereksinimlere yönelik yüksek performanslı, aşınması düşük ve dayanımı yüksek sistem bileşenlerinin geliştirilmesine ve üretilmesine odaklanıyor.

Zorlu ve hafif robot uygulamaları için Schaeffler çözümleri

Melior Motion’ın başarılı entegrasyonu sayesinde Schaeffler, ikinci bir temel ürünü daha ekleyerek hassas redüktör alanındaki portföyünü sistematik olarak tamamladı. Örneğin; cobot’lar (RT1 ve RT2) endüstriyel robot hassas planet redüktörleri ile tamamlanıyor. Schaeffler’in endüstriyel bölümü böylelikle, tüm endüstri segmentlerinin hassas redüktör uygulamalarında kapsamlı geliştirme ve teknolojik uzmanlığını eksiksiz bir şekilde sergiliyor.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Makina mühendisliği ve iktisat derecelerine sahip olan Hakan, video / 2D ve 3D animasyondan mühendislikle ilgili alanlara ve çeviriye kadar yıllarca çeşitli çalışma dallarında çalıştı. Şu anda dış ticaret ilişkileri yürütmektedir. İyi derecede İngilizce, orta derecede Almanca ve İspanyolca biliyor. Hakan aynı zamanda karikatüristtir.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com