Connect with us

Sektör Haberleri

ABB, otomotiv kaynak çözümlerini genişletmek için AB Rotech’i satın alıyor

Yayın Tarihi:

-

ABB, yaklaşık 20 yıldır kapsamlı tecrübesiyle otomotiv sektörüne robotik kaynak çözüm ve servisleri sunan Bursa merkezli özel bir şirket olan AB Rotech’i satın alıyor.

AB Rotech, otomotiv sektörüne özel robotik kaynak çözümleri sunuyor

AB Rotech’in mühendislik ekibinin deneyimi, tasarımdan başlayıp işletmeye alma, elektrik mühendisliğinden müşteri hizmetleri aşamasına kadar robotik kaynak çevriminin tüm adımlarını kapsıyor. Taraflar satın almanın finansal değerini açıklamama konusunda anlaştı. Satın alma işlemi bu yıl içerisinde resmi onayların tamamlanmasından sonra nihai hale gelecek.

Bu satın alma, ABB’nin otomotiv sektörünün büyümekte olan tüm segmentlerine sunduğu robotik kaynak çözümleri portföyünü ve kabiliyetini genişletecek. Uluslararası Robotik Federasyonu’na göre, 2017 yılında yüzde 21 büyüme rekoru ile otomotiv segmenti dünyanın en büyük robotik pazarı olmayı sürdürüyor. İhracatını artırmaya odaklanmış Türkiye’nin otomobil ve ticari araç üretim hızının ülkenin Gayrı Safi Yurtiçi Hasılasındaki büyümenin daha da üzerinde olacağı öngörülmekte.

ABB Robotics Genel Müdürü Per Vegard Nerseth şu görüşleri dile getirdi: “Bu satın alma Türkiye’de ve çevre ülkelerdeki otomotiv OEM’leri ve birinci kademe tedarikçileri için tercih edilen partner olma konumumuzu daha da güçlendirecek. Ayrıca ABB’nin rakipleriyle arasındaki farkı oluşturan öncü robotik çözümlerimizi ve müşteriye yakınlığımızı daha da güçlendirecek. Bu birleşme ABB’nin müşterileri ile, müşterinin bulunduğu yerde çözüm temelli iş birlikleri kurma stratejisi ile de uyumludur.”

AB Rotech ABB’nin Authorized Value Provider programı kapsamında ABB sistem entegrasyonu yapan bir firma olarak çalışıyor ve yıllar içinde sağladığı büyüme ile ülkenin otomotiv sektöründe kendisine sağlam bir konum edindi.

Türkiye’nin en büyük otomotiv üretim merkezinde faaliyet gösteren AB Rotech, müşterilerine ark, punta ve lazer kaynak dahil robotlu kaynak çözümlerinin yanı sıra freze ve takım işleme alanındaki çözümlerini ve uzmanlığını da sunmakta. Süreç tamamlandığında AB Rotech ABB’nin Robotik ve Hareket bölümünün altında yer alacak ve Robotik işkolunun bir parçası olacak. Ayrıca Türkiye’deki ve Güneydoğu Avrupa’daki otomotiv sektörünün kaynak çözümlerine odaklanan bölgesel uygulama merkezi konumuna gelecek.

AB Rotech CEO’su Ömer Şanda şunları belirtti: “Bölgemizdeki otomotiv endüstrisinde genişlememizi ilerletmek için mükemmel bir zamanlama ve ABB bizim için mükemmel bir ortaktır. Birleşme sayesinde ABB’nin bölgedeki fırsatlara erişim kapasitesine ve güçlü müşteri yönetimi programlarına dahil olabileceğiz.”

Halihazırda Avrupa’nın otomotiv sektörüne hizmet vermek üzere İsveç Gothenburg ve Çek Cumhuriyeti Prag’da kurulu olan ABB bölgesel robotik kaynak çözüm merkezleri ile birlikte AB Rotech, tüm Avrupa bölgesine yaygın şekilde hizmet sunmaya katkıda bulunacak.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com