Connect with us

Dişli Üretim Servisleri

Akkuyu NGS’nin de tercihi olan Dişsan, uluslararası kalitesiyle ihracatını %40’a çıkardı

Yayın Tarihi:

-

Güç aktarım sektöründeki yarım asrı aşan birikimiyle uluslararası standartlardaki kalitesini kanıtlayan Dişsan, küresel ölçekte vazgeçilmez bir marka olma yolunda ilerliyor. Toplam satışlarındaki yurt dışı payını %40’a çıkararak ihracatta önemli bir atak yapan Dişsan, yurt içinde ise Türkiye’nin ilk nükleer santrali Akkuyu’nun da tercihi oldu. Akkuyu’nun vinç redüktörlerini temin eden Dişsan’a, uluslararası santrallerden de talepler gelmeye başladı.

Redüktör ve kaplin üretiminde yarım asrı aşan tecrübesiyle güç aktarım sektörünün küresel ölçekte tanınan yerli markaları arasında yer alan Dişsan Redüktör, kalitesiyle yurt içi ve yurt dışı önemli projelerin ortağı olmaya devam ediyor. Uzun yıllara dayanan mühendislik birikimiyle sunduğu eksiksiz ürünleriyle; inşaattan madenciliğe, enerjiden demir-çeliğe, çimento ve beton sektöründen ilaç ve kimya endüstrisine, plastik sektöründen su arıtma ve soğutma kuleleri başta olmak üzere diğer ağır sanayi sektörleri için de çözümler sunan Dişsan, 2022 yılında bir önceki seneye göre TL bazında %130, euro bazında ise %40 ciro artışı sağlayarak hedeflerinin üzerinde büyüme gerçekleştirdi. Büyümesini hem yurt içi hem de yurt dışı pazarlarda dengeli bir şekilde devam ettirebilen firma, yurt dışındaki distribütörleri ve direkt çalıştığı makine ve tesis imalatçılarıyla sürdürdüğü iş birliklerini geliştirerek, toplam satışlarındaki yurt dışı payını %40 seviyesine çıkardı ve önceki senelere göre ihracatta önemli bir atılım sağladı. Yurt içinde ise Türkiye’nin ilk Nükleer Güç Santrali (NGS) olan Akkuyu’nun birinci faz vinç redüktörlerini temin eden Dişsan, ikinci fazla ilgili proje çalışmalarına da devam ediyor. NGS redüktörlerinde onaylı bir firma olan Dişsan’a, küresel ölçekte diğer santrallerden de talepler gelmeye başladı.

Yeşil enerji için GES, kapasite artışı için CNC tezgah yatırımı

1970 yılında kurulan ve alanında Türkiye’nin öncü firmalarından biri olan Dişsan Redüktör, yeni yılda da yatırımlarına devam ediyor. 2023 yılında ilk yatırım olarak fabrika çatısına güneş enerji santrali projesi kurmaya hazırlanan Dişsan, bu yatırımla yeşil enerji üretimine katkı sağlamayı hedefliyor. 2023 yılında da kapasite artırımına yönelik CNC tezgah yatırımlarına devam etmeyi planlayan firma, yeni bir pazar veya sektörden ziyade aktif olduğu mevcut pazarlarda kendini daha da geliştirmeyi ve iş birliklerini güçlendirmeyi hedefliyor.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Makina mühendisliği ve iktisat derecelerine sahip olan Hakan, video / 2D ve 3D animasyondan mühendislikle ilgili alanlara ve çeviriye kadar yıllarca çeşitli çalışma dallarında çalıştı. Şu anda dış ticaret ilişkileri yürütmektedir. İyi derecede İngilizce, orta derecede Almanca ve İspanyolca biliyor. Hakan aynı zamanda karikatüristtir.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com