Connect with us

Akışkan Gücü

Alparslan II Baraj projesinin hidrolik kaldırma tertibatını güney hidropar yapacak

Yayın Tarihi:

-

Türkiye’nin en büyük özel barajlarından Alparslan II projesinde yer alan hidrolik kaldırma tertibatları, ekonomik, hassas, güvenilir ve enerji tasarrufu sağlayan tahrik ve kontrol teknolojileri ile her boyuttaki makine ve sistemi hareket ettirebilen Bosch Rexroth’in ana bayisi Güney Hidropar tarafından yapılacak.

EnerjiSA Enerji Üretim A.Ş.’ne ait üretim lisansı çerçevesinde yapılacak olan ve Muş ili sınırları içerisindeki Murat Nehri üzerinde bulunan Alparslan II Barajı ve Hidroelektrik Santrali Projesi, 880 GWh enerji üretimiyle yaklaşık 400.000 hanenin yıllık elektrik ihtiyacını karşılayacak. İki adet 110MW ve iki adet 30MW gücündeki türbinleri ile toplam 280 MW kurulu güce sahip olan santral, 54.69 km2 gölet alanı ile özel sektör tarafından inşa edilen en büyük barajlardan biri olacak. İnşaatına 2013 yılında başlanan baraj, 2017 yılının birinci çeyreğinin sonunda bitirilecek.

Gerek global, gerekse lokal uygulama uzmanlığıyla öne çıkan Bosch Rexroth güvencesiyle, bu önemli projenin hidrolik kaldırma tertibatları Güney Hidropar tarafından yapılacak. Güney Hidropar, Alparslan II barajında 2 adet  kapak şaftı işleme kapağı ve 2 adet  kapak şaftı batardo kapak kısmının hidrolik kaldırma tertibatlarını gerçekleştirecek.

Bosch Rexroth Ana Bayisi Güney Hidropar, Alparslan II projesinden önce de Naras Barajı konik ve sürgülü hidrolik kaldırma tertibatı ve Üçgen baraj projesinin yükleme havuzu cebri boru kapağı, Akçakoyun projesinde çakıl geçidi batardo ve servis kapağı hidrolik sistemlerini gerçekleştirdi.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com