Connect with us

Akışkan Gücü

Kompakt yüksek basınçlı pompalar

Yayın Tarihi:

-

KSB AG, Frankenthal, Almanya, 2017 Yılı Nisan sonuna doğru, yüksek basınçlı kompakt Movitec pompaların ürün gamını yeni bir yatay montajlı versiyon olarak ilave H(S)I tipi ile genişletti. Bu alanda yaygın olarak dizayn edilen inline tipte pompa türlerinin aksine, tıpkı santrifüj pompalarda olduğu gibi, pompanın emme ağzı ve basma ağzı aralarında 90 derecelik bir açı ile konumladırılarak tasarlanmıştır. Basma ağzı solda, sağda yada altta olacak şekilde pozisyonlandırılabilir. Bu konfigürasyon, OEM(Özel Makine Üreticileri) ve mekanik tesis yüklenicilerine, bu çok yönlü, yüksek verimli pompaların kullanımının daha fazla seçeneğini sunar. Bu tarz pompaların en ideal kullanım alanları olarak ise; su temini ve iletimi, soğutma suyu temini, kazan besleme ve de başınç yükseltme uygulamaları olarak gösterilebilir.

Pompaların akışkanla temas eden bütün parçaları ise yüksek seviye kalitede paslanmaz çelikten imal edilmektedir.
Movitec ailesinin diğer tipleri gibi, yeni H(S)I serisi pompalar da hidrolik olarak optimize edilmiş kademe gövdeleri ve çarklar ile karakterize edilmiştir. Bu da ; bu pompaları özellikle enerji maliyetleri açısından da ekonomik hale getirir. Kolay değişebilen kartuş salmastralar, bakım kolaylığı sağlamaktadır. Bu kartuş salmastraların çok geniş bir malzeme kombinasyonuna sahip olması, operatörlere pek çok uygulamada en uygun salmastra seçiminde yardımcı olur. Uzun ve sorunsuz çalışma sağlanır. Bu yeni pompalar, 5 farklı boyutta ve farklı kademelerde temin edilebilir. Pompalar kapasite olarak maks. 26m 3 /h, basma yüksekliği olarak ise maks. 195m’de çalışabilmektedir. Akışkan sıcaklık aralığı olarak ise -20 °C ila +140 °C ‘dir. Aynı zamanda isteğe bağlı olarak da yüksek verimli IE5 motorlu olarak da temin edilebilmektedir.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com