Connect with us

Dişli Üretim Servisleri

Tüm ufukların ötesine geçmek – Yenilenmiş S11 CNC Taşlama Tezgahı

Yayın Tarihi:

-

En küçük seri ebatlı seri üretim silindirik taşlama tezgahı yeni S11, özellikle STUDER portföyünde yer alan firmaları memnun edecektir. Firmalar STUDER standart taşlama prosesleri çeşitliliğinden artık çevrimdışı olarak da kullanılabilen StuderGRIND yazılımının çeşitli avantajlarından faydalanabileceklerdir. Fanuc kontrol ünitesinde esnek bir kullanıma sahip StuderWINfocus yazılımı kullanan müşteriler verimliliklerini gözle görülür şekilde artıracaktır.

STUDER’deki Proje Yöneticisi Christian Josi: ”Müşteri doğal olarak mümkün olduğunca esnek bir şekilde mikro fonksiyonlar kullanarak halen kendi programını tasarlama fırsatına sahiptir. Bununla birlikte STUDER standart taşlama hazır makrolar sayesinde, S11 ile daha fazla kolaylık ve desteğe sahiptir.”diye açıklama yapmaktadır. Tek tip kontrol platformu, Windows işletim sistemlerini çalıştıran tüm makinelerde program uyumluluğunu garanti eder. Bu, taşlama programının doğrudan tezgah üzerindeki yazılım ile yada StuderGRIND çevrim dışı yazılımı ile oluşturulmuş olup olmadığına bağlı değildir.

Genişletilmiş taşlama uygulamaları
S11’deki yeni kontrol ünitesi değişimi, bu küçük, güçlü silindirik taşlama tezgahının kullanıcıları için daha da fazla avantaj sağlamaktadır. Şimdiye kadar, sadece 50 m/s’lik çevresel taş hızlarında çalışabiliyorlardı. (istisnai durumlarda maksimum 80 m/s). Bugün, Fanuc kontrol ünitesi ve StuderGRIND yazılımı kombinasyonu sayesinde CBN taşlama taşları ile yüksek hızlı işleme ( HSG) ve 140 m/s’ye varan çevresel taş hızları mümkündür. Yeni bir yüksek hızlı iş mili özellikle S11 için tasarlanmıştır. S11, minimum bir alan içinde çok yüksek talaş kaldırma performansı elde eder. Benzer şekilde, S11 artık vida taşlama, poligon taşlama, silindirik olmayan parçaların taşlanmasını gerektiren C-ekseni uygulamalarını da mümkün kılıyor. Bu, StuderThread (vida yazılımı) veya
StuderForm (form taşlama yazılımı) yazılım modülleri ile kombine yeni tip bir C eksenli iş kafası sayesinde mümkün olmuştur. StuderDress (profil bileme yazılımı) ile optimize edilmiş taş bileme ve StuderContur ile uzun kontürlerin işlenmesi sayesinde S11’in uygulama kapsamı genişletilmiştir. Bundan başka yeni S11, SBS Dinamik Balans Sistemini de içermektedir. Titreşim ölçümü aracılığıyla temas algılama ve taşlama taşlarının yarı ve tam otomatik olarak balanslarının alınması için kombine edilmiş bu sistem daha az boşta geçen hareket sayesinde kaybedilmiş zamanları azaltır.

Optimize edilmiş erişilebilirlik ve otomasyon kasası
STUDER, S11’i iki farklı gövde tasarımında sunar: Mevcut versiyon, manüel yükleme için veya küçük yükleme boşaltma sistemleri ile kombine edilmek üzere özel olarak tasarlanmıştır. Yeni gövde bir üst kapak ile dikey yükleme için optimize edilmiştir. Bu sayede tezgaha tepeden gantri robotlar vasıtası ile yükleme boşaltma yapılabilmektedir. Her iki tasarım da mükemmel erişebilirlik ve ergonomik özellikleri ile ön plana çıkmaktadır.

Çevrimdışı programlama yazılımı StuderGRIND, çeşitli modüllerden oluşmaktadır. Aşağıdaki modüler S11 için istenildiğinde sunulmaktadır:
Optimize edilmiş taş bileme ve taşlama taşlarına profil verilebilmesi için StuderDress yazılımı
Vida taşlama için StuderThread yazılımı
Silindirik olmayan parçaların taşlanması için StuderForm.
Uzun kontürlerin gezerek taşlanması için StuderContour.
Bir DXF dosyasından direk iş parça geometrisini rahatça kullanabilmek için StuderGeoImport

S11, size minimum alanda büyük bir performans sunar.

Yeni tip iş kafası ile vida , poligon ve silindirik olmayan formlar bile S11 ile taşlanabilir.

Yeni yüksek hızlı taşlama iş mili (HSG ) ile, 140 m/s’ye kadar çevresel taş hızlarına olanak tanır.

STUDER’in kısa portresi
1912’de kurulan Fritz Studer AG, küçük ve orta boy iş parçalarının işlenmesinde yüksek hassasiyette silindirik taşlama için standart tezgahlar ve sistem çözümleri üretmektedir. Müşterilerini makine imalatı segmenti, takım ve kalıp imalatçıları, otomotiv, havacılık-uzay endüstrisi, pnömatik / hidrolik, elektronik/elektrik mühendisliği, medikal mühendislik, saat endüstrisi oluşturduğu gibi siparişe bağlı özel üretim de yapmaktadır. 23,000’den fazla teslim edilmiş tezgahı ile üniversal, harici, iç silindirik ve dairesel olmayan taşlama alanında pazar ve teknoloji lideri olan STUDER şirketi, onlarca yıldır hassasiyet, kalite ve uzun ömrü temsil etmiştir. Ürün ve servisleri, donanım, yazılım, satış öncesi ve sonrası satış sonrası sektörde geniş bir hizmet yelpazesini içerir ve her şey en üst seviye İsviçre kalitesindedir. Her taşlama işi için komple özel bir çözüm sayesinde müşterimiz, taşlama işlemi ile ilgili bilgi ve uzmanlığımızdan da yararlanmaktadır. STUDER, hassas silindirik taşlama makinelerinin geliştirilmesi ve imalatında 100 yılı aşkın tecrübeye sahiptir. STUDER’ın yaklaşık 800 çalışanı vardır (78 stajyer de dâhil olmak üzere).

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com