Connect with us

Kayış ve Kayış Tahrikleri

Altınderi ile V-kayışlarında eksiksiz portföy, yüksek performans

Published

on

Zaman kayışları, konveyör bantlar, düz kayışlar, rulmanlar, makine yedek parçaları, güç aktarma ekipmanları ve daha birçok ürünüyle endüstrinin çözüm ortağı olan Altınderi Kayış, V-kayışlarında eksiksiz bir portföy sunuyor. İnovatif yapısını köklü geçmişiyle destekleyerek müşteri önceliklerini merkezine alan Altınderi Kayış; aşınmaya, ısıya, yağa ve toza karşı dayanımları yüksek olan V-kayışlarını, güçlü stok, hızlı teslimat ve kusursuz teknik hizmet anlayışıyla sunuyor.

V-kayışları güç aktarımı için kullanılan en yaygın transmisyon kayış türüdür. Birincil işlevleri, motor gibi birincil bir kaynaktan ikincil tahrikli birime güç iletmektir. Çekiş, hız transferi, yük dağılımı ve uzatılmış servis ömrünün en iyi kombinasyonunu sunar. Çoğu sonsuzdur ve kesiti trapez veya “V” şeklindedir. V-kayışlar genellikle kauçuk ve polimerden yapılır veya ilave güç ve takviye için gömülü lifler kullanılabilir. V-kayışları dişli veya dişli olmayan şeklindedir. Dişliler küçük çaplı kasnaklar veya arkaya eğilen avara kasnakları ile kullanıldığında daha fazla esneklik sağlar. Dişli konfigürasyonları eşit aralıklı, rastgele aralıklı, dikey veya açılı olabilir.

Standart Düz V-Kayışlar

Kesiti V şeklinde olan kayışlar bir makara veya kasnak üzerinde benzer şekilli bir olukta ilerler. Yük arttıkça V-kayışı oluğa sıkışır, güç dağılımı ve tork yaratılır.

Altınderi Kayış’ın Standart Düz V-Kayışı çeşitleri; 5 mm kesit (5 mm genişlik), 6 mm kesit (6 mm genişlik), 8 mm kesit (8 mm genişlik), Z kesit (10 mm genişlik), A kesit (13 mm genişlik), B kesit (17 mm genişlik), C kesit (22 mm genişlik), D kesit (32 mm genişlik), E kesit (40 mm genişlik), Düşük profilli V-kayışları.

Altıgen (Çift Taraflı) V-Kayışlar

Gücün, kayışın hem altından hem de üstünden iletildiği “kıvrımlı” tahrikler için ideal bir çözümdür. Bazı tahrik şaftlarında dönüşün ters yöne çevrilmesi gereken uygulamalar için uygundur. Altıgen V-kayışlarının çift taraflı güç aktarımı yapabilmesi, bu ürünün en büyük avantajları arasındadır. 

Altınderi Kayış’ın Altıgen (Çift Taraflı) V-Kayışı çeşitleri; AA (13 mm genişlik), BB (17 mm bölüm), CC (22 mm bölüm).

Poliüretan V-Kayışlar

3 mm’den 11 mm’ye kadar nominal üst genişliğe sahip poliüretan V-kayışlar, son derece küçük çaplı kasnaklar ve yüksek dönme hızlarına sahip kompakt kullanıcılar için uygundur.

Geleneksel kayış malzemesi olan kauçuktan daha üstün olan yüksek modüllü poliüretan V-kayışlar yorulma, aşınma direnci ve yüksek sürtünme katsayısı sunar. Ayrıca poliüretan bileşiği tabakalı olmadığından, üst üste binmeden döküldüğü için düzgün çalışma ve tekdüzelik sağlar. Poliüretan V-kayışlar ısıya, kimyasallara ve yağa son derece dayanıklıdır. Çoklu poliüretan V kayışlar ise daha yüksek hızlarda daha fazla yük taşıma kapasitesi sağlar.

Altınderi Kayış’ın Poliüretan V-Kayışı çeşitleri; PU 3M, PU 5M, PU 7M, PU 11M, PU 5MS (Çoklu poliüretan V kayışlar), PU 7MS (Çoklu poliüretan V kayışlar), PU 11 MS (Çoklu poliüretan V kayışlar).

Dişli Dar Kesitli V-Kayışlar

Dişli dar kesitli V-kayışlar, onarım ve bakıma ihtiyaç duymaz, uzun ömürlüdür. Yüksek şanzıman verimliliği sayesinde sürüş alanı ve ağırlıktan tasarruf sağlar. En zorlu koşullarda bile yüksek stabiliteye sahiptir. Yapısı bükülmeyi önleyen tek bir ünite şeklindedir; bu durum titreşimlere ve şok yüklere karşı mükemmel direnç sağlar.

Altınderi Kayış’ın Dişli Dar Kesitli V-Kayışı çeşitleri; XPZ kesit (9,5 mm genişlik)

XPA kesit (12,5 mm genişlik), XPB kesit (16,3 mm genişlik), XPC kesit (22 mm genişlik), 3V ve 3VX kesit (9,5 mm genişlik), 5V ve 5VX kesit (16 mm genişlik).

Düz Dar Kesitli V-Kayışlar

Dar kesitli V kayışlar belirli bir alanda kullanıcıya daha fazla güç sunar ve kullanım alanı önemli ölçüde küçülür, aynı zamanda tahrik maliyetini azaltır. Yağ ve ısıya dayanıklıdır. Çekme ve esneme kuvvetlerine, esneme yorgunluğuna ve şok yüklere karşı üstün direnç sağlar.

Altınderi Kayış’ın Düz Dar Kesitli V-Kayışı çeşitleri; SPZ kesit (9,5 mm genişlik), SPA kesit (12,5 mm genişlik), SPB kesit (16,3 mm genişlik), SPC kesit (22 mm genişlik), 3V ve 3VX kesit (9,5 mm genişlik), 5V ve 5VX kesit (16 mm genişlik), 8V kesit (25 mm genişlik).

Standart Dişli V-Kayışlar

Dişli V kayışlar, çok küçük kasnak çapları, yüksek dönme hızları, son derece yüksek güç gereksinimleri, yüksek ortam sıcaklıkları gibi durumlarda avantaj sağlamak için kullanılır.

Altınderi Kayış’ın Standart Dişli V-Kayışı çeşitleri; ZX kesit (10 mm genişlik), AX dişli kesit (13 mm genişlik), BX dişli kesit (17 mm), CX dişli kesit (22 mm genişlik), DX dişli kesit (32mm).

Kraftbant (Multi V) V-Kayışları

Çoklu V-kayışları gergi makarası olmadan kayış tahriklerindeki torkun pozitif olmayan güç aktarımını sağlar. Kompakt kullanıcı çözümleriyle uğraşırken önerilir. Yüksek güç gereksinimi, küçük kasnak çapı ve mekanik özel uygulamalarda kullanılır.

Altınderi Kayış’ın Kraftbant (Multi V) V-Kayışı çeşitleri; 2V’s (Şeritli), 3V’s (Şeritli), 4V’s (Şeritli), 5V’s (Şeritli), 6V’s (Şeritli), 8V’s (Şeritli), 10V’s (Şeritli), 12V’s (Şeritli).

Kanallı Poly-V Kayışlar

Kanallı Poly-V Kayışlar, çok kanallı tahriklerde üstün performans sağlar. Çok sayıda endüstriyel uygulamayı kapsar. Kanallı Poli V kayışlar müşteri gereksinimini karşılamak için çeşitli genişliklerde üretilebilir.

Altınderi Kayış’ın Kanallı Poly-V Kayış çeşitleri; PJ, PL, PM, PK.

Varyatör Kayışlar

Yüksek modüllü ve fiber yüklü stok ile üretilen varyatör kayışlar stabilite ve esneklik özelliklerini aynı anda sunar. Daha yüksek yük taşıma ve daha uzun kayış ömrüne sahiptir.

Kayış ve Kayış Tahrikleri

MEGASYNC™ Gold2 ve Silver3 ile tanışın

Published

on

By

Güç aktarım dünyasında yenilik ve gelişim başarının en önemli unsurları olarak öne çıkıyor. Megadyne, MEGASYNC™ ailesinin en yeni üyeleri olan Gold2 ve Silver3’ü tanıtıyor.

Geliştirilmiş kauçuk sonsuz zaman kayışı serisi

Bu ürün ailesinin Gold2 ve Silver3 isimleri Megadyne müşterilerine bir şeyler çağrıştırsa da, Gold2 ve Silver3 tanıdık ürünlerin geliştirilmiş versiyonlarını temsil ediyor.

Çok yönlü olan MEGASYNC™ ailesi; ağır sanayide, ağaç kesme makinelerinde ve malzeme taşımada uygulama alanı buluyor. En son eklemeler, bu ortamlardaki farklı rollere hitap ediyor.

Gold2 ve Silver3’ü öncekilerden ayıran özellikler

RPP ve Silver kauçuk sonsuz zaman kayışlarının yükseltilmiş bir versiyonu olan Gold2, dişlilerin ve makaralı zincir tahriklerinin avantajlarını birleştirirken, dezavantajları en aza indiriyor. Birinci sınıf malzemelerden üretilen ve zorlu testlere tabi tutulan bu ürün, zorlu koşullarda dayanıklılık sağlıyor. Üstün bir K-glass kordonu ile güçlendirilmiş yüksek performanslı NBR bileşiği, ürünün esnekliğini artırıyor. Mevcut sabit oluklu profillerle değiştirilebilirlik sağlayan RPC profiline sahip Gold2, çeşitli uygulamalar için güvenilir bir çözüm olarak öne çıkıyor.

Silver3, önceki Silver ve Silver2 kayış serilerinden %20 daha yüksek güç oranıyla öncüllerinden daha iyi performans gösterirken, aynı fiyat seviyesini koruyor. Fiber yüklü nitril ve üstün fiberglas kordondan üretilen bu ürün, diğer derin profilli sistemlerle tam işlevsel değiştirilebilirlik sunuyor. Bu sayede kasnakları değiştirmeye gerek kalmadan mevcut RPP veya Silver ve Silver2 sistemler için uygun maliyetli bir yükseltme sağlıyor. Gold2 kayışına benzer şekilde Silver3, ağır hizmet malzemeleri ve zorlu koşullar dahil olmak üzere çeşitli ortamlara uygunluk sunuyor.

Daha fazla dayanıklılık ve MEGASYNC™ kayışlarının ömrünün uzatılması için geliştirilmiş bir dişe kaplama kumaşa sahip olan yeni versiyonlar; bu önleyici yaklaşımla uzun süreli kullanım, aşınma ve yıpranmayı öngörerek kullanıcıları için maliyetleri en aza indirmeyi amaçlıyor.

Endüstri deneyimi sunuyor

Sürekli olarak yenilik yapmanın ve çözümlerini geliştirmenin yollarını arayan endüstri uzmanı Megadyne, bu trendlerle uyumlu olarak MEGASYNC™ serisine yaptığı en son eklemelerle gelişen güç aktarım ve yüksek performanslı endüstriler dünyası için özel olarak tasarlanmış, gelişmiş kauçuk sonsuz zaman kayışları sunuyor.

MEGASYNC™ ailesini tanımak ve Gold2 ile Silver3 kauçuk sonsuz zaman kayışlarının özelliklerini keşfetmek için Megadyne uzmanlarıyla bağlantı kurun.

Continue Reading

Kayış ve Kayış Tahrikleri

Megadyne’nin Megaflex zaman kayışı serisini keşfedin

Published

on

By

[voiserPlayer]

Megadyne’nin Megaflex serisi, termoplastik poliüretandan imal edilmiştir. Dayanıklı, yüksek performanslı zaman kayışlarıdır ve bu da aşınmaya karşı üstün bir direnç sağlar. Esnekliğin artması için tasarlanan seri, özellikle güç aktarımı ile ağır yüklerin ve yüksek hızların söz konusu olduğu transmisyon uygulamaları için ön plana çıkıyor. Çinko kaplı kordlar, yüksek çekiş yükü veya en yüksek güçte bile kayışların sorunsuz ve güvenilir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Yapısındaki yüksek kaliteli malzemeler sayesinde ozon, yağ, gres ve petrolden kaynaklanan deformasyona karşı dayanımı yüksek olan kayışlar, -25 °C ile 80 °C arasındaki sıcaklıklarda verimli ve doğru bir şekilde çalışabilmektedir.

Maksimum esneklik 

Megaflex zaman kayışın en göze çarpan özelliği; düşük performansa ve arızalanmalara neden olabilecek uzamalar veya diğer boyutsal sorunlarla ilgili kaygılara yer bırakmadan, kayış tahrikleri programlama konusunda tasarım mühendislerine serbestlik sağlar. Ayrıca Megaflex kayışların sunduğu esneklik, kurulumdan çok önce başlar. Müşteriler, üretim aşamasında farklı bileşenleri ve yapı malzemelerini seçerek, yeni Megaflex kayışlarını özel uygulama gereksinimlerini karşılayacak şekilde uyarlayabilir. Örneğin kordların, kevlar ve çeşitli çelik konfigürasyonları içeren bir dizi seçeneği mevcuttur. Kayışın arkası, özellikle ağır veya aşındırıcı ürünler içeren uygulamalara yönelik olarak ekstra koruma sağlayan çeşitli malzemelerle kaplanabilir. Çoğu genişlik ve uzunluk da mevcuttur ve Megaflex kayışlarının yüzeyleri anti-statik hale getirilebilir.

Artık her yerde iş başında

Megaflex zaman kayışları kaliteli malzemesinin ve yapısının gücü ile dayanıklılığını esas alan özellikle zorlu çözümlerin üstesinden gelmek için çok çeşitli uygulamalarda kullanılmaktadır. Aynı zamanda, tahrik düzeni tasarımlarını kolaylaştırmak için kayışın olağanüstü operasyonel esnekliğinden yararlanılır. Megaflex zaman kayışları; taşıma kızağı uygulamaları için otomotiv endüstrisinde, koşu bantlarında, fitness sektöründe, Blue FCM sertifikalı poliüretan ile birlikte gıda sektöründe kullanılabilir; ayrıca, mermer ve doğaltaş sektöründe, mermer kesim uygulamalarında da rastlamak mümkündür. Bunlar, Megaflex kayışları ile son kullanıcılara özel çözümlerin sunulduğu belli başlı endüstri segmentleridir.

Continue Reading

Trendler

Güç Aktarım Sistemleri - Redüktörler, Rulmanlar, Motorlar, Sürücüler sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et