Connect with us

Kayış ve Kayış Tahrikleri

Altınderi ile V-kayışlarında eksiksiz portföy, yüksek performans

Yayın Tarihi:

-

Zaman kayışları, konveyör bantlar, düz kayışlar, rulmanlar, makine yedek parçaları, güç aktarma ekipmanları ve daha birçok ürünüyle endüstrinin çözüm ortağı olan Altınderi Kayış, V-kayışlarında eksiksiz bir portföy sunuyor. İnovatif yapısını köklü geçmişiyle destekleyerek müşteri önceliklerini merkezine alan Altınderi Kayış; aşınmaya, ısıya, yağa ve toza karşı dayanımları yüksek olan V-kayışlarını, güçlü stok, hızlı teslimat ve kusursuz teknik hizmet anlayışıyla sunuyor.

V-kayışları güç aktarımı için kullanılan en yaygın transmisyon kayış türüdür. Birincil işlevleri, motor gibi birincil bir kaynaktan ikincil tahrikli birime güç iletmektir. Çekiş, hız transferi, yük dağılımı ve uzatılmış servis ömrünün en iyi kombinasyonunu sunar. Çoğu sonsuzdur ve kesiti trapez veya “V” şeklindedir. V-kayışlar genellikle kauçuk ve polimerden yapılır veya ilave güç ve takviye için gömülü lifler kullanılabilir. V-kayışları dişli veya dişli olmayan şeklindedir. Dişliler küçük çaplı kasnaklar veya arkaya eğilen avara kasnakları ile kullanıldığında daha fazla esneklik sağlar. Dişli konfigürasyonları eşit aralıklı, rastgele aralıklı, dikey veya açılı olabilir.

Standart Düz V-Kayışlar

Kesiti V şeklinde olan kayışlar bir makara veya kasnak üzerinde benzer şekilli bir olukta ilerler. Yük arttıkça V-kayışı oluğa sıkışır, güç dağılımı ve tork yaratılır.

Altınderi Kayış’ın Standart Düz V-Kayışı çeşitleri; 5 mm kesit (5 mm genişlik), 6 mm kesit (6 mm genişlik), 8 mm kesit (8 mm genişlik), Z kesit (10 mm genişlik), A kesit (13 mm genişlik), B kesit (17 mm genişlik), C kesit (22 mm genişlik), D kesit (32 mm genişlik), E kesit (40 mm genişlik), Düşük profilli V-kayışları.

Altıgen (Çift Taraflı) V-Kayışlar

Gücün, kayışın hem altından hem de üstünden iletildiği “kıvrımlı” tahrikler için ideal bir çözümdür. Bazı tahrik şaftlarında dönüşün ters yöne çevrilmesi gereken uygulamalar için uygundur. Altıgen V-kayışlarının çift taraflı güç aktarımı yapabilmesi, bu ürünün en büyük avantajları arasındadır. 

Altınderi Kayış’ın Altıgen (Çift Taraflı) V-Kayışı çeşitleri; AA (13 mm genişlik), BB (17 mm bölüm), CC (22 mm bölüm).

Poliüretan V-Kayışlar

Advertisement

3 mm’den 11 mm’ye kadar nominal üst genişliğe sahip poliüretan V-kayışlar, son derece küçük çaplı kasnaklar ve yüksek dönme hızlarına sahip kompakt kullanıcılar için uygundur.

Geleneksel kayış malzemesi olan kauçuktan daha üstün olan yüksek modüllü poliüretan V-kayışlar yorulma, aşınma direnci ve yüksek sürtünme katsayısı sunar. Ayrıca poliüretan bileşiği tabakalı olmadığından, üst üste binmeden döküldüğü için düzgün çalışma ve tekdüzelik sağlar. Poliüretan V-kayışlar ısıya, kimyasallara ve yağa son derece dayanıklıdır. Çoklu poliüretan V kayışlar ise daha yüksek hızlarda daha fazla yük taşıma kapasitesi sağlar.

Altınderi Kayış’ın Poliüretan V-Kayışı çeşitleri; PU 3M, PU 5M, PU 7M, PU 11M, PU 5MS (Çoklu poliüretan V kayışlar), PU 7MS (Çoklu poliüretan V kayışlar), PU 11 MS (Çoklu poliüretan V kayışlar).

Dişli Dar Kesitli V-Kayışlar

Dişli dar kesitli V-kayışlar, onarım ve bakıma ihtiyaç duymaz, uzun ömürlüdür. Yüksek şanzıman verimliliği sayesinde sürüş alanı ve ağırlıktan tasarruf sağlar. En zorlu koşullarda bile yüksek stabiliteye sahiptir. Yapısı bükülmeyi önleyen tek bir ünite şeklindedir; bu durum titreşimlere ve şok yüklere karşı mükemmel direnç sağlar.

Altınderi Kayış’ın Dişli Dar Kesitli V-Kayışı çeşitleri; XPZ kesit (9,5 mm genişlik)

XPA kesit (12,5 mm genişlik), XPB kesit (16,3 mm genişlik), XPC kesit (22 mm genişlik), 3V ve 3VX kesit (9,5 mm genişlik), 5V ve 5VX kesit (16 mm genişlik).

Düz Dar Kesitli V-Kayışlar

Dar kesitli V kayışlar belirli bir alanda kullanıcıya daha fazla güç sunar ve kullanım alanı önemli ölçüde küçülür, aynı zamanda tahrik maliyetini azaltır. Yağ ve ısıya dayanıklıdır. Çekme ve esneme kuvvetlerine, esneme yorgunluğuna ve şok yüklere karşı üstün direnç sağlar.

Altınderi Kayış’ın Düz Dar Kesitli V-Kayışı çeşitleri; SPZ kesit (9,5 mm genişlik), SPA kesit (12,5 mm genişlik), SPB kesit (16,3 mm genişlik), SPC kesit (22 mm genişlik), 3V ve 3VX kesit (9,5 mm genişlik), 5V ve 5VX kesit (16 mm genişlik), 8V kesit (25 mm genişlik).

Advertisement

Standart Dişli V-Kayışlar

Dişli V kayışlar, çok küçük kasnak çapları, yüksek dönme hızları, son derece yüksek güç gereksinimleri, yüksek ortam sıcaklıkları gibi durumlarda avantaj sağlamak için kullanılır.

Altınderi Kayış’ın Standart Dişli V-Kayışı çeşitleri; ZX kesit (10 mm genişlik), AX dişli kesit (13 mm genişlik), BX dişli kesit (17 mm), CX dişli kesit (22 mm genişlik), DX dişli kesit (32mm).

Kraftbant (Multi V) V-Kayışları

Çoklu V-kayışları gergi makarası olmadan kayış tahriklerindeki torkun pozitif olmayan güç aktarımını sağlar. Kompakt kullanıcı çözümleriyle uğraşırken önerilir. Yüksek güç gereksinimi, küçük kasnak çapı ve mekanik özel uygulamalarda kullanılır.

Altınderi Kayış’ın Kraftbant (Multi V) V-Kayışı çeşitleri; 2V’s (Şeritli), 3V’s (Şeritli), 4V’s (Şeritli), 5V’s (Şeritli), 6V’s (Şeritli), 8V’s (Şeritli), 10V’s (Şeritli), 12V’s (Şeritli).

Kanallı Poly-V Kayışlar

Kanallı Poly-V Kayışlar, çok kanallı tahriklerde üstün performans sağlar. Çok sayıda endüstriyel uygulamayı kapsar. Kanallı Poli V kayışlar müşteri gereksinimini karşılamak için çeşitli genişliklerde üretilebilir.

Altınderi Kayış’ın Kanallı Poly-V Kayış çeşitleri; PJ, PL, PM, PK.

Varyatör Kayışlar

Advertisement

Yüksek modüllü ve fiber yüklü stok ile üretilen varyatör kayışlar stabilite ve esneklik özelliklerini aynı anda sunar. Daha yüksek yük taşıma ve daha uzun kayış ömrüne sahiptir.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com