Connect with us

Kaplinler

Öztürk PT’den birçok avantajı beraberinde getiren inovatif yeni çözüm: OZT Konik Kilit

Yayın Tarihi:

-

Kendi imalatı konik burç üretimiyle gıda sektöründen betona, çimento endüstrisinden ilaç sektörüne kadar sanayideki tüm makine üreticilerine çözüm sunan Öztürk PT, yeni ürünü OZT Konik Kilit’i piyasaya sürüyor. Geleneksel yöntemlere göre birçok avantaj sunan konik kilitler, pratik sökme/takma yapılabilmesi ve kamaya ihtiyaç duyulmadan mil ile aktarma elemanını birleştirebilmesi gibi özellikleriyle ön plana çıkarken; kama kanalları veya kamaların operasyonel dezavantajlarının hiçbiri olmadan gerçek sıfır boşluklu mil-göbek bağlantısı sunuyor.

Teknolojiyle entegre ettiği 2 bin metrekarelik üretim tesisi ile güç aktarım sektöründeki faaliyetlerini Konya’da sürdüren Öztürk PT, konik burç imalatının yanına yeni bir ürün ekledi. Kasnak, dişli, zincir dişli, triger dişli, kaplin gibi güç ve hareket aktarma organlarının bağlantısına teknolojik bir çözüm sunan Öztürk PT’nin yeni ürünü konik kilitler; paketleme ve taşıma sektörleri başta olmak üzere, ekipman imalatı, yiyecek-içecek, otomotiv, genel imalat, iklimlendirme, tıp, denizcilik, kağıt hamuru vb. sektörlere çözüm sunuyor. Öztürk PT’nin üstün teknoloji barındıran makinelerinde ileri teknoloji teknikleriyle CK45 alaşımsız çelikten, düşük yüzey pürüzlülüğü ve hassas geçme toleranslarında üretilen ürünlerde, DIN 912 standardında 12.9 kalitesinde sertifikalı mangan fosfat kaplamalı çelik cıvata kullanılıyor.

Bağlantıda kama kullanılmadan kendinden yataklanmayan, düşük basınç ve yüksek tork aktarılabilen, hızlı ve güvenli bir şekilde montajı ve demontajı yapılabilen, birbiri içine geçmiş iki konik bileziğin üzerlerindeki cıvataların sıkılması ile birbirlerini ters yönlere iterek içlerinden geçen mili ve dışlarından geçen göbeği birbirine kuvvetli bir şekilde sabitleyen makine bağlantı elemanları olan konik kilitler; pratik sökme-takma yapılabilmesi, çok yüksek torklarla sıkma yapabildiği için kamaya ihtiyaç duyulmadan mil ile aktarma elemanını birleştirebilmesi, uygulama alanına göre farklı tip ve ebatlarda üretilebilmesi gibi üstün özellikler sunuyor.

OZT Konik Kilit’in kullanıcı avantajları

Günümüzün küresel pazarı, malzeme ve üretim maliyetlerini en aza indirirken üretkenliği optimize eden hassas ve verimli makineler talep ediyor. Geleneksel bağlantı yöntemleriyle karşılaştırıldığında OZT Konik Kilit birçok avantaj sunuyor:

  • Bir büzülme veya presle geçme ile elde edilene benzer tek tip bir basınç dağılımına sahip mekanik bir sıkı geçme.
  • Kama kanalları veya kamaların operasyonel dezavantajlarının hiçbiri olmadan gerçek sıfır boşluklu mil-göbek bağlantısı.
  • Çentik faktörlerini telafi etmek için aşırı boyutlandırılması gerekmeyen düz şaft üzerine monte etme yeteneği. Bu, daha uygun maliyetli tasarımlar için daha küçük millerin ve yatakların kullanılmasına izin verir.

Portföyünü daha da genişletmeyi hedefliyor

3 yıl önce girdiği güç aktarım sektöründe hızla büyüyen Öztürk PT, ürün portföyünü genişletmek adına yeni ürününü stoklarına koymaya başladı. Üretim alanını ve makine parkurunu daha fazla artırmayı hedefleyen firma, gelecek yıllarda portföyünü daha da genişletmeyi planlıyor. Geniş üretim imkanıyla Türkiye pazarındaki payını artırmayı planlayan Öztürk PT, ülke ekonomisine katkı sağlamak adına istihdam ettiği personel sayısını da her geçen gün artırmaya devam ediyor.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com