Connect with us

Sektör Haberleri

Avrupa pazarı için 4 yeni ürünü piyasaya süren Inovance, SPS Fuarı’nda PLC & Servo’yu tanıttı

Yayın Tarihi:

-

Küresel endüstriyel otomasyon şirketi Inovance’nin Stuttgart merkezli Avrupa kolu Inovance Technology Europe, ilk kez katıldığı SPS Nürnberg Fuarı’nda hızla büyüyen 3 milyar dolarlık endüstriyel otomasyon şirketinin Avrupa yüzünü tanıttı. Eksiksiz hareket çözümü paketini sergileyen firma, Avrupa pazarı için 4 yeni ürünü piyasaya sürdü.

Hem küresel ölçekte hem de Avrupa çapında hızlı bir büyüme kaydeden Inovance’nin Avrupa kolu olan Inovance Technology Europe, Avrupa pazarı için 4 yeni ürünü piyasaya sürdü: Yüksek performanslı Easy Series PLC, GL20 I/O modülleri, AC703 IPC Hareket Denetleyicileri ve SV670 Servo Serisi. Şirket ayrıca SPS Fuarı’nda daha önce hiç görülmemiş olan MD800 Kompakt AC Sürücü’yü yeniden tanıttı ve SV680 Servo Sürücü’nün kapsamlı bir ön tanıtımını gerçekleştirdi.

Lansman, SPS’de yüz yüze düzenlenen bir basın toplantısında gerçekleşirken; Inovance hem küresel olarak hem de Avrupa’da gerçekleşen hızlı bir büyüme raporu sundu. Raporda, küresel satışların 3 milyar dolara ulaştığı belirtilerek Inovance’nin; Almanya, Fransa, İtalya ve İspanya’nın yanı sıra Türkiye’yi de kapsayan bir ofis ağı ve hızla büyüyen bir Avrupa ekibi ile uzun vadede Avrupa’ya nasıl önemli yatırımlar yaptığı açıklandı.

İstanbul’u da içeren etkin bir Avrupa ağı

Küresel ölçekte 2021 yılında 2,8 milyar dolarlık satış gerçekleştiren ve 2022 yılını 3 milyar dolarlık satışla kapatmayı öngören Inovance, Avrupa’da önemli yatırımlar yaptı ve yapmaya devam ediyor. Avrupa Genel Merkezi olan Stuttgart’ın yanı sıra Bordeaux, Milan, İstanbul ve Barselona’yı da içeren bir ofis ağına yayılarak büyük bir ekibe sahip olan şirket, Avrupa dağıtıcılarından oluşan bir ağa da sahip. Stuttgart Genel Merkezi’nde gerçek zamanlı makine kontrol yazılımının geliştirilmesi için önemli Ar-Ge tesislerine sahip olan Inovance, OEM müşterileri ile onların ihtiyaçlarına en uygun çözümü öğrenip belirlemek için yakın iş birliği içerisinde çalışan ve ürün yöneticilerinden oluşan bir ekip istihdam ediyor. Inovance ayrıca, müşterilerine tavsiyelerde bulunmak ve onları desteklemek için Avrupalı uygulama mühendislerinden oluşan güçlü bir ekip de istihdam ediyor. 

Inovance Technology Europe, LV ve MV AC sürücüler, servolar, hareket kontrolü, CNC’ler, PLC’ler, HMI’lar ve endüstriyel robotlar dahil olmak üzere eksiksiz bir endüstriyel otomasyon ürün yelpazesi sunuyor. Merkezi Shenzhen’de bulunan 3 milyar dolarlık küresel bir endüstriyel otomasyon grubu olan Inovance’ın Avrupa kolu olan Inovance Technology Europe’nin; Almanya, Fransa, İspanya, İtalya ve Türkiye’deki satış ve mühendislik ofislerinin yanı sıra kıta genelinde dağıtımcıları da bulunuyor.

Eksiksiz bir hareket çözümü paketi

Hareket denetleyicileri, EtherCAT ve servo motorlu servo sürücüler, HMI’lar, LV ve MV AC sürücüleri içeren eksiksiz bir hareket çözümü paketi sunan Inovance’nin SPS’de piyasaya sürdüğü 4 yeni ürünü; Easy Series PLC, GL20 I/O Modülleri, AC703 IPC Hareket Denetleyicisi ve SV670 Servo Sürücü oluşturuyor. Easy Series yüksek performanslı, kompakt, EtherCAT özellikli bir PLC’dir. Son derece kompakt olan GL20 I/O modülleri Inovance’ın önceki nesil ürününden 2/3 oranında daha küçük olup, en az 125 mikro saniye döngü süresi sunar. AC703 IPC Hareket Denetleyicisi bir CODESYS (IEC 61131-3) programlama ortamı, 32 eksene kadar kontrol, bir Webvisu sunucusu, EoE desteği, IIoT özelliği ve güvenli kapatma (ek bir UPS’e gerek olmadan) işlevi sunar. Son olarak SV670 Tek Eksenli Darbeli Servo Sürücü, yüksek performans, gelişmiş işlevsellik ve gerçek esneklik sunar.

Ürün lansmanları ile birlikte FSoE gibi gelişmiş fonksiyonel güvenlik işlevleri ve son derece yüksek performans sağlayan SV680 Servo Sürücü’nün ön tanıtımını da yapan Inovance, bunun yanı sıra SPS’deki MD800 AC Çoklu Sürücü’yü de ilk kez görücüye çıkardı. MD800 geçen yılın sonlarında piyasaya sürülmüş olsa da 2021’deki tanıtım faaliyetinin iptali nedeniyle, şimdiye kadar SPS’de hiç tanıtılmamıştı. Avrupalı OEM’lerin ihtiyacına cevap vermek üzere tasarlanan kompakt bir AC Çoklu Sürücü olan MD800, daha düşük kurulum maliyetleri ve daha küçük makine kabinleri sunuyor.

Advertisement

“Avrupa’ya büyük yatırımlar yapıyoruz”

Çözümlerle ilgili açıklama yapan Inovance Technology Europe Stratejik Pazarlama Müdürü David Bedford Guaus, “Şu anda Inovance Technology Europe için heyecan verici bir dönem. Arkamızda 3 milyar dolarlık küresel bir şirketin kaynaklarıyla, büyümek için Avrupa’ya büyük yatırımlar yapıyor, sürekli olarak yeni müşteriler kazanıyor ve yeni personel alıyoruz. Şu anda birçok sürücü ve otomasyon şirketinin aksine, ürünleri hemen ve çok kısa teslim süreleriyle tedarik edebiliyoruz” diyor.

Ürün yelpazeleri ve faaliyetleri hakkında bilgiler aktaran David Bedford Guaus, şu ifadeleri kullanıyor: “Benim için Inovance hakkında özellikle heyecan verici olan iki şey var: Birincisi, tüm Avrupa’yı kapsayacak yeni bir şirket kurma yolunda büyük bir rol oynama şansı, diğeri ise ürün yelpazemiz. 2021’de gelirlerimizin %9,4’ünü ve küresel çalışan sayımızın tam %20’sini, Ar-Ge’ye yatırdığımız gerçeğinin de göz önüne koyduğu gibi, herhangi bir endüstriyel otomasyon şirketinin en eksiksiz ürün yelpazelerinden birine sahibiz. Ürün yelpazemiz; LV ve MV AC sürücüler, servolar, hareket kontrolü, PLC’ler, HMI’lar, CNC’ler, endüstriyel robotlar ve SCARA robotları içeriyor.”

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com