Connect with us

Etkinlikler

Alüminyum sektörü ALUEXPO 2019 buluşmasına hazır

Yayın Tarihi:

-

Türkiye’de 27 yıldır metalurji sektörünün önde gelen fuarlarını organize eden Hannover Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş. tarafından gerçekleştirilecek olan 6. Uluslararası Alüminyum Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı – ALUEXPO 2019, 10-12 Ekim 2019 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nin 9-10 ve 11 no.lu hollerinde katılımcı ve ziyaretçilerine kapılarını açıyor.

Alüminyum sektörü İstanbul’da buluşuyor

Alüminyum dünyada demir-çelikten sonra en yaygın kullanılan metal oldu. ALUEXPO, sektörün gücü ve coğrafi konumunun avantajı ile dünyanın dört bir yanından gelen alüminyum üreticilerinin ve tedarikçilerinin vazgeçilmez buluşma noktası oldu. İlki 2009’da organize edilen ALUEXPO’nun, sektörle paralel olarak kısa sürede büyük bir gelişim göstererek, alüminyum konusunda büyüklük açısından dünyanın en önemli 3 fuarından biri haline geldi.

Türkiye’de ve dünyada alüminyum hem üretim hem de tüketiminin çok hızlı arttığı düşünüldüğünde ALUEXPO, Alüminyum iş dünyası için kaçırılmayacak bir fırsattır.

Neden Aluexpo?

Bu yıl ALUEXPO 2019, 35 ülkeden 220 yabancı, 400’e yakın katılımcısı ile en son gerçekleştirilen 2017 fuarına göre yabancı katılımcı sayısında %40, toplam katılımcı sayısında %25 artış ile büyümesine devam ediyor.  ALUEXPO, sektörü etkileyen kararların verildiği, Türkiye ve Avrasya’nın büyümekte olan Alüminyum sektörünün vitrini olduğunu yine kanıtladı.

Fuarı alüminyum üreticileri ve tedarikçileri olmak üzere yoğun olarak alüminyum ürün kullanan inşaat ve yapı, otomotiv, beyaz eşya, savunma, ulaştırma, ambalaj, enerji, alüminyum mutfak eşyası ve daha birçok sektör ilgilisinin ziyaret etmesi bekleniyor. 

Alüminyum sektörünün uzmanları 9. Uluslararası Alüminyum Sempozyumu sahnesinde

Aluexpo 2019 Fuarı ile eş zamanlı olarak; TALSAD, TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası Eğitim Merkezi METEM ve Tübitak MAM işbirliği ile 9. Uluslararası Alüminyum Sempozyumu gerçekleştirilecek. Sempozyumda sektörün önde gelen isimleri; uzmanlar ve akademisyenler alüminyum sektörü ile ilgili teknolojik gelişmeleri tanıtacak ve sektörde karşılaşılan problemlerin çözümü konusunda dinleyicilerle bilgi ve görüş paylaşımında bulunmak için etkin bir ortam yaratacaklar. Sempozyum, sektörü ekonomik; teknolojik ve bilimsel alanlarda irdelemeyi; yeni gelişmeler hakkında bilgilendirmeyi sağlayacak ve Türkiye’nin alüminyum dünyasındaki yeri ve geleceğine projeksiyon oluşturacak.

9. Uluslararası Alüminyum Sempozyumu; EAA-Avrupa Alüminyum Birliği; IAI Uluslararası Alüminyum Enstitüsü; GLAFRI Global Alüminyum Folyo Üreticileri Birliğinin de destekleriyle uluslararası düzeyde içerikle programlanıyor. Avrupa Alüminyum Birliği Direktörü ve GDA Alman Alüminyum Birliği Genel Müdürü de konuşmaları ile sempozyumda yer alacaklar.

İstanbul Fuar Merkezi’nde 9. holde yerli alüminyum üreticilerinin, 10. ve 11. hollerde ise küresel tedarikçi firmaların ürünlerini ve teknolojilerini ziyaretçilerin beğenisine sunacak.

Ergitme, döküm, ısıl işlem ve yeniden ısıtma teknolojileri, basınçlı döküm makina ve ekipmanları, kokil döküm makina ve ekipmanları, sürekli döküm makina ve ekipmanları, refrakterler ve yalıtım malzemeleri, hadde teknolojileri, ekstrüzyon ve tel çekme teknolojileri, döküm, dövme ve ekstrüzyon kalıpları, kalıp ve aksamlarının üretimi ve malzemeleri, test, ölçüm ve kontrol teknolojileri, hurda prosesleri, yeniden kazanım, ıslah, geri dönüşüm teknolojileri; yüzey işlemleri, servis ve danışmanlık hizmetleri; dernekler ve yayınlar yine ALUEXPO 2019’da yerlerini alacaklar.

Birincil alüminyum, sekonder alüminyum, yarı bitmiş alüminyum ürünler; levha, profil, külçe, biyet, vb., döküm, dövme, hadde ürünleri; mimari uygulamalar için alüminyum sistem ürünleri; endüstriyel üretimler için yarı mamüller ve diğer alüminyum ürünlerini sergileyecekler. 

T.C. Ticaret Bakanlığı’ndan  “Alım Heyeti” desteği

ALUEXPO 2019 İhtisas Fuarı’na; yurtdışı tanıtım faaliyetlerimizin yanı sıra uluslararası ziyaretçi sayısının artırılması amacıyla T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın koordinatörlüğünde düzenlenen “Alım Heyeti” programından destek geldi. 

Alım heyeti programı kapsamında tüm alüminyum sektörünü hedefleyen heyet çalışmaları başlatıldı. Ekonomi Bakanlığı’ndan gelen desteğin yanı sıra organizatör firma Hannover Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş. tarafından organize edilen yurtdışı alım heyetleri ile bu daha fazla ziyaretçi bekleniyor.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Devamını Oku
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com