Connect with us

Redüktörler

Modüler ATEX tahrik birimleri

Published

on

Ruhsatlı bir ATEX üreticisi olarak, NORD DRIVESYSTEMS patlamalara karşı korumalı tahrik birimleri teknolojisinde yıllara dayanan deneyime sahiptir. NORD’a ait bu Patlamaya Karşı Korumalı tahrik birimleri neredeyse endüstrinin her alanında kullanılmaktadır.

2003 senesinden beri NORD DRIVESYSTEMS 1, 2, 21 veya 22 numaralı Bölgeler için Toz veya Gaz Patlamasına Karşı Korumalı Motorlar, Çark Birimleri ve Elektronik Tahrik Teknolojileri gibi standart-karmaşık ATEX Tahrik Çözümlerinin tedarikinde bulunmaktadır. Uygulamaya ilişkin özel gereksinimler esas olmak kaydıyla, Tahrik Uzmanı belli bir modüler sistemden versiyon ve ekipmanlar şeklinde ayrı ayrı farklı çözümler temin eder.

IED EX’in yanı sıra 2014/34/EU sayılı AB Yönergesi doğrultusunda hassasiyetle yapılandırılmış tahrik sistemleri esnekliği en üst seviyeye çıkartmaktadır. Opsiyonel olarak, motorlar invertörler ile çalıştırılacak şekilde tasarlanabilmektedir. Söz konusu ürünlerin IEC ve NEMA gövde motorlarıyla birlikte monte edilme seçeneği bulunmakta olup motorun redüktöre doğrudan monte edilmesi de mümkündür. Bölge dışında olunmasına bağlı olarak, harici fanlar; geri dönüş kilitleri ya da frenler entegre edilebilmektedir. NORD, gerekmesi halinde bileşik Toz/Gaz Patlamasına Karşı Korumalı Sistemlerin yanı sıra azami +60°C’de olmak üzere; oda sıcaklığında çalışacak sistemlerin tedarikinde bulunmaktadır. Patlamaya Karşı Korumalı tahrik çözümleri; 20’den fazla dile çevrilmiş belgeleri eşliğinde tüm dünyaya tedarik edilebilmektedir.

Endüstri dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz? Şimdi kayıt olun.

  E-Bülten'e kayıt olun
E-Posta:
 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com