Connect with us

Genel

Avrupa kalitesinde ambalaj makineleri, MAKSİVAK güvencesiyle Türkiye pazarında

Yayın Tarihi:

-

“Şehirleşme hareketleri, süpermarketlerin artışı, ambalajlı gıda kültürünün tüm dünyaya yayılması ve genel ekonomik canlanma gibi faktörlerin bileşkesi olarak ambalaj sektörü de dünyada çok hızlı bir gelişme gösteriyor. Türkiye’de de ambalaj makinecileri, ambalaj sanayinin dünyadaki gelişmelerine paralel olarak hedeflerini yükselterek bu hızlı değişime adapte olmaya çalışıyor.” Murat Aktaş

Gıda ambalajlama makineleri konusunda unlu mamuller, et ürünleri, süt ürünleri, su ürünleri üzerine ve ayrıca medikal ürünler konusunda da paketleme çözümleri sunan MAKSİVAK, 2013’den beri Türkiye ambalaj makineleri sanayisinin yerli üretimdeki kaliteli makine üretebilme kapasitesine sahip sayılı firmalar içerisinde yer alıyor.

 Tam otomatik termoform ambalaj makineleri üretim sektöründe faaliyet gösteren MAKSİVAK, kurulduğu günden bugüne gelişen teknolojiyi yakından takip edip, uzman kadrosu ve sektörün gerekliliklerini göz önünde bulunduran tam donanımlı ekipmanlarıyla, gıda ve medikal sektörleri başta olmak üzere birçok sektörde çalışmalarına devam etmektedir.

MAKSİVAK firması ile ilgili bizleri bilgilendirebilir misiniz?

Murat Aktaş:MAKSİVAK 2013 Şubat ayında kurulmuş bir şirkettir. Tam otomatik termoform ambalaj makineleri imalatı yapan bir firmayız.  Bu işe üç arkadaş ile başladık; tasarım ve proje sorumlumuz İsmail Bey, talaşlı imalatında Hamdi Bey ve ben. Daha yeni kurulmuş bir firma olmamıza rağmen, çok hızlı bir şekilde ilerliyoruz. Bunun için çok çalışıyoruz ve karşılığını daha şimdiden almaya başladık. Bence bu da kaliteli, amaca hizmet eden makineler yapmamızdan kaynaklanıyor.

MAKSİVAK  firması sağlıklı olarak büyümek, gelişmek, rakiplerinden daha iyi noktalara gelmek adına, ürünleri ile ilgili neler yapıyor?

Murat Aktaş:Rakiplerimizden farklı olarak, müşterilerimizin istek ve beklentileri, makinalarını kullanımları sırasında yaşadıkları sorunları, zorlukları göz önünde bulundurarak makinelerimizi yapıyoruz. Netice itibariyle, bir fiil gerçekleştirmekte olduğumuz, dinamik ar-ge çalışmaları ile ürünlerimiz sürekli ve sürdürülebilir halde geliştiriyor ve iyileştiriyoruz. Yıllar içinde bu havuzda biriken görüşleri değerlendirdik ve daha ergonomik, daha kullanışlı makineler yaptık. Açıkçası bunların meyvelerini de toplamaya başladık. Sadece memnuniyet bir şirketi güçlü kılar.

MAKSİVAK marka bilinirliğini arttırmak ve sektörün zirvesindeki firmalardan olmak adına neler yapmakta, neler hedeflemektedir?

Murat Aktaş:Faaliyet gösterdiğimiz alanda, tüm müşterilerimize “Kalite ve Sağlamlık” ilkelerine bağlı kalarak performansı “en üst düzeyde” tutmak ve rakiplerimizden daima bir adım önde olmak temel hedefimizdir. Kendimizi daha iyi anlatıp, ifade etmek için fuarlar çok önemli bir araç. Biz de bu aracı elimizden geldiğince güçlü bir şekilde kullanmaya çalışıyoruz. Şu ana kadar iki tane fuara katıldık. Ülkemizde gerçekleşecek olan birkaç fuar daha var. Onlara da katılıp, ardından gelen süreçte yurt dışı fuarlarına katılacağız. Türkiye pazarında kendimizi ispat ettiğimizi düşünüyorum. Hedefimiz şimdilik yurt dışı. Dünya pazarına girmek için uğraşmaktayız. Bu açıdan da ilk hedefimiz Orta Doğu. Tabi ki sonraki süreçte Avrupa’yı da düşünüyoruz. Kullandığımız malzemeler olsun, işçiliğimiz olsun, yüksek kalitede bir iş yapıyoruz. Bu düşüncelerimizi gerçekleştirebilecek güçte olduğumuza inanıyoruz.

Çözüm ortaklarınız var mı? Bize biraz bahseder misiniz?

Murat Aktaş:Elektrik malzemelerinde Schneider, PLC grubunda Omron, motor ve redüktör grubunda NORD DRIVESYSTEMS, zincir sistemlerinde Regina ile çalışıyoruz. Yani dünya çapında firmalarla çalışıyoruz. Hepsi kendini kanıtlamış isimler. Ayrıca makinede kullandığımız kalıp alüminyumları istediğimiz kalitede üretebildiklerinden dolayı Hollanda’dan getirtiyoruz.

Güç aktarım ürünlerinde tercih ettiğiniz markalar nelerdir?

Murat Aktaş: Gıda sektörüne yönelik tahrik çözümleri konusunda makinelerimizin kalitesine çok önem verdiğimizden dolayı, NORD DRIVESYSTEMS’ i tercih ediyoruz, çünkü bize sorunsuz ve kaliteli bir ürün sunuyor. NORD DRIVESYSTEMS’ in İstanbul – Avrupa ve Trakya Bölge Sorumlusu Safa Yılancı’nın ihtiyaçlarımızla yakından ilgilenmesi, bilgi birikimlerini, makinelerimizin imalatı aşamasında bizimle paylaşması tercih sebeplerimizden biridir. Hizmet anlayışı güven verici. Bizim isteklerimiz, ihtiyaçlarımız dahilindeki redüktörleri bize sunubiliyor olmaları işimizi kolaylaştırıyor.

Piyasa bilinen ve rakipleri ile karşılaştırıldığında fark yaratan bir makine üreticisi olarak bizlerin de önem verdiği kriterler var,  örneğin kullanacağımız ürünlerin; yüksek kalitede ve uzun ömürlü olmaları, enerjinin çok pahalı olduğu günümüz dünyasında düşük enerji tüketimli olmaları, hizmet ettiğimiz sektörlerde makinelerimizin kullanıldığı ortamlarda agresif çözeltiler, alkali ve tuzları yanı sıra agresif temizleme işlemlerinin olması, buna ek olarak üretim hatlarındaki hijyen koşullarının sağlanması gibi durumlara karşı ürünlerin dayanıklı olması ve gerekli standartları sağlaması, yüksek verimli ve düşük atık ısılı olmaları, değişik çalışma koşulları için opsiyonel  koruma tedbirlerinin varlığı, basit montaj ve demontaj, düşük bakım ve işletme maliyetlerinin olması, kısa termin süresi,  bilinirlik ve marka değerine sahip olma, ve tabi ki http://www.nord.com/cms/tr/home-TR.jsp konusunda tecrübe, bilhassa uluslararası tecrübe gibi özellikler olmazsa olmazlarımızdan. NORD ile devam ettirmek olduğumuz çözüm ortaklığımızda bütün bu kriterlerimizi kolayca karşılayabiliyoruz.
MAKSİVAK Hakkında daha fazla bilgi için ; http://www.maksivak.com/tr/iletisim.html

 


NORD DRIVESYSTEMS GÜÇ AKTARMA

Sistemleri San. ve Tic. Ltd. Sti

Istanbul Anadolu Yakasi OSB 1.sok. no:6

34959 Tuzla, Istanbul

Fon. +90-216-5933237 Fax. +90-216-5933368

turkey@nord.com

http://www.nord.com/cms/tr/home-TR.jsp 

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com