Connect with us

Servo Motorlar

Baumüller servo pompa sürücü modelleriyle akıllı yağlama

Yayın Tarihi:

-

Servo hidrolik sistemlerde, kontrol edilebilir servo motorlar, kontrolsüz standart motorların yerini almaktadır. Sistemin avantajları; yüksek verimliliğe sahip olması, kompakt olması ve daha düşük gürültü emisyonudur. Motorun pompayla bağlantısı kararı belirleyen noktadır. Baumüller, özgün bir nitelik olarak üç farklı seçenek sunar. Bu şekilde imalatçılar ihtiyaçlarını en iyi karşılayan tercihi yapabilirler. Standard seride, pompa motora kaplinle, pompa desteğiyle ve flanşla bağlanır. Ayrı bileşenleriyle, bu denenmiş, test edilmiş model yüksek derecede esneklik sağlar.

İkincil olarak, Advanced Seri, pompanın motora, motor milindeki iç bağlantı yuvaları yoluyla doğrudan bağlanmasına imkân tanır. Pompa desteğinin ve kaplinin devre dışı kalmasıyla, kurulum hacminden tasarruf sağlanır, kurulum işi azalır ve sistemin sağlamlığı artar. Ayrıca, pompa desteğinin rezonansa yol açan bir parça olması nedeniyle, onun devre dışı kalması, makinanın gürültü emisyonlarının daha da azaldığı anlamına gelir.

Üçüncü olarak, Performance Seride, içeriden doğrudan bağlantıya ilave olarak, akıllı sirkulasyoan gerçekleştiren yağlama işlevi de entegre edilmiştir. Baumüller bu seçeneği pompa tedarikçisi Bucher Hydraulics GmbH ile birlikte sunar. Hidrolik akışı, motorun üzerindeki bağlantılar ve sabit pompa yoluyla kalıcı yağlama için iç bağlantı yuvasına yönlendirilir. Dolayısıyla, Advanced Seride yaklaşık her 300 çalışma saatinde ihtiyaç duyulan yağlamaya bu seride gerek kalmaz. Baumüller, işletim esnasında servis sürelerini önemli ölçüde kısaltan, patenti alınmak üzere olan çözümün tek tedarikçisidir. Yataktaki delgiler, önleyici bakım için sızıntı sensörlerinin entegrasyonuna imkân tanırlar. Böylelikle yağ kayıpları makina kontrol birimleri tarafından gösterilir. Bu modelde, optimize edilerek yaşam ömrü iyileştirilen mil sızdırmazlık halkası, sistemin takım ömrünü de uzatır. Performance serisi, motor-pompa düzeneğinde gelişmiş esneklik için duvara direkt montaj veya ayrı flanşla montaja da uygundur.

Baumüller servo pompa seçeneklerinin avantajları, gereksinime bağlı olarak esneklik (Standard Seri, solda) kompaktlık (Advanced Seri, ortada) ve azaltılmış servis işlemi yanında sağlamlıktır (Performance Seri, sağda).

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com