Connect with us

Elektrik Motorları

Bir elektrik motorundan daha fazlası

Published

on

Merhaba değerli okurlarımız bu ay sizler için ELK MOTOR Satış ve Pazarlama Müdürü Alkan DEMIRCIOGLU, ELK MOTORÜretim ve Teknoloji Koordinatörü ve aynı zamanda ELK Genel Müd. Yrd. A. Raif ALTUNSU ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.Kendilerine, ELK Motor fabrika kurulumu sürecinden elektrik motorlarında verimlilik konusuna kadar geniş kapsamlı sorularımızı sorduk. Bizleri aydınlattıkları için teşekkür ederiz. Şimdi sizleri bu güzel söyleşi ile baş başa bırakıyoruz.

 

Alkan Bey, Öncelikle Yılmaz Redüktör’ deki yeni görevinizin hayırlı olmasını diliyoruz. Bize Yılmaz Redüktör ve ELK Motor hakkında bilgi verebilir misiniz?

 

Alkan DEMİRCİOGLU; YILMAZ Redüktör, ülkemizde sektöründe lider olan çok köklü bir kuruluş. Ülkemizde, sektöründeki diğer ana imalatçı firmalar ile kıyaslanamayacak derecede eşsiz teknolojiye, geniş ürün yelpazesine ve imalat gücüne sahip. İmalatını tamamlayıp satışını gerçekleştirdiği her redüktör grubunu yakınen takip ediyor. Müşterilerin teknik soru ve ihtiyaçlarına en kısa zamanda destek verip çözümler sunuyor. Tüm bunları yaparken, 60 yıllık bilgi birikiminden, köklü tarihinden güç alıyor.

 

 

ALKAN DEMİRCİOGLU Kimdir?

Elektrik Yüksek Mühendisi

Satış ve Pazarlama Müdürü // ELK MOTOR SAN. ve TİC.A.Ş.

 

Sırasıyla 1996 Lisans ve 1998 Yüksek Lisans İ.T.Ü. mezunu 1999-2016 arasında Siemens Türkiye Organizasyonu Endüstri Departmanında Elektrik Motorları, Inverterler ve Redüktörlerden oluşan Ürün ve Proje Grubunun Satış ve Pazarlama Biriminde görev almış, ilgili zaman zarfında tüm sektörlere gerek direkt satış, gerekse bayi ağı üzerinden satışlar ile çok önemli çözümlerde rol almış. Kasım 2016 itibarıyla ELK MOTOR Ailesine katılmış.

 

Demircioğlu iş hayatına ELK MOTOR markasına yönelik iç ve dış pazarlarda satış ve pazarlama faaliyetlerinden

sorumlu yönetici olarak devam etmektedir.

 

Yaklaşık 5 sene önce ELK MOTOR’un ilk düşünsel temelleri, YILMAZ Redüktör’e yüksek hacimlerde ve aynı zamanda en yüksek kalite ve verimlilik sınıflarında 3 Fazlı Sincap Kafesli Elektrik Motorlarının, kendi Ailemiz bünyesinde üretilip tedarik edilmesi ana fikri ile atılıyor.  Düşüncede başlayan bu büyük proje, bundan 3 sene önce gerçekleştirilen ilk motor imalatımız ile somut olarak başlamış oluyor. Günümüze geldiğimizde, her geçen gün titizlikle planlayarak arttırmakta olduğumuz imalat portföyümüz ile bugün artık ülkemizde YILMAZ Redüktör’ün yanısıra direkt nihai kullanıcılarımız için yüzbinlerle ifade edilen ciddi adetlere ulaşmış durumdayız.  ELK MOTOR ve YILMAZ Redüktör, aynı ortak çatı altında Türkiye Sanayisine en yüksek kalitede ürün ve hizmet sunmakta olup, %100 Türk mühendisliği ile kendi dizayn ve imalatlarını yapmakta olan kardeş şirketlerdir. Bu sinerjide hiç kuşkusuz çok haklı bir paya sahip olan Ailemizin bir diğer kardeş kuruluşu da MES Döküm Fabrikamızdır.  Bugün yıllık 1.000.000 adet üretim kapasitesine sahip Çerkezköy OSB’de kurulu, 40.000m2 kapalı alanda faaliyet gösteren fabrikamız ile ELK MOTOR, en yüksek kalitede imalat anlayışı ile müşterilerimize IE2 ve IE3 verimlilik sınıflarında elektrik motorlarımız ile çözümler sunmaktadır.

 

2017 yılı Mart ayı sonu itibarıyla, motor imalat aralığımızı 250 gövdeye (55kW) çıkartmış olacağız. Bunu takip eden aylarda 280 gövdeyi (90kW) de tamamlayıp seneyi bitirmeden 315 gövde de üretimimizi tamamlayarak tüm

yelpazede komple üretimimizi gerçekleştirip sanayimizin hizmetine sunmuş  olacağız.

 

 

ELK Motor hangi ürün çeşitleriyle sektörde yer alıyor? ELK Motor’un hedeflediği sektörlerden bahseder misiniz?

Alkan DEMİRCİOGLU; 3 Fazlı Sincap Kafesli AC Motor üretimi yapıyoruz. %100 Türk mühendisliği ve emeğiyle, kendi fabrikamızda ve kendi dizaynımızla, alüminyum ve dökme demir gövdelerde imalatlarımız var. Fabrikamızın bize verdiği büyük güç ile müşterilerimizden gelen birbirinden farklı teknik talepler içeren özel imalatlara son derece esnek ve uygun maliyetler eşliğinde hızlı çözümler sunabiliyoruz. IE2 ve IE3 verimlilik sınıflarında üretim yapıyoruz. IE3 verimli motorlarımıza ilişkin bugün itibarıyla başka hiçbir yerel rakibimizin sahip olmadığı IE3 verimliliği ile ilgili “VDE Onay Belgesine” sahibiz.  VDE, Almanya portalında bağımsız bir kuruluş ve bu belge imalatçı olarak bizim ürettiğimiz ürün ile kataloğumuza yazdığımız teknik verilerin birbirleri ile tam uyumlu ve doğru olduğunu belgelemiş, ispatlamış oluyor.  Müşterilerimiz bizi tercih ettiklerinde tesislerinde kullandıkları motordan, verim değerinden, kendilerine sağlayacağı enerji verimliliğinden %100 emin olmuş oluyorlar.

 

 

Raif ALTINSU; Bizim motorlarımız aslında genel maksat motoru yani standartları çok net bir şekilde tanımlanan mil çapıyla gücüyle vs. standart bir ürün dolayısıyla çok amaçlı kullanılabilir. Genel maksat motoru olarak adlandırdığımız bu motorları neredeyse hayatımızın her noktasında görebiliyoruz. Bindiğimiz asansörlerde, alışveriş merkezlerindeki yürüyen merdivenlerde, musluğumuzdan akan suyu sağlayan pompada mutlaka bir elektrik motoru görüyoruz. Yediğimiz ekmeğin hamuru karıştıran yine elektrik motorları, yani hayatımızın her noktasında ve doğal olarak sanayide kullanılan her makinada yine bu motorları görebilirsiniz.

 

Elektrik motorları aynı zamanda sanayideki enerji tüketiminde %70 paya sahiptir. Tahminimizce Türkiyenin Toplam yıllık sanayi motoru ihtiyacı yaklaşık 1,5 milyon civarındadır. Bunun çok az bir kısmı ithal ediliyor, büyük bir kısmı ise yerli olarak kullanılıyor. %80-85 civarında yerli üretim diyebiliriz. İşte bu %85’lik kısımdan da 250.000 adedini ELK motor olarak biz karşılıyoruz. Geçen ay bayi toplantımızda deklere ettiğimiz üzere, kuruluşumuzdan bu yana 500.000 adet elektrik motoru ürettik ve bu başarıyı hem çalışanlarımız hem de bayilerimiz ile kutladık.

Yakın zamanda pazara sunduğunuz ya da sunacağınız yeni bir ürün bulunuyor mu? Varsa bu ürün hakkında değerlendirme yapar mısınız? Şayet ürün pazara çıktıysa ne zaman çıktı, özellikleri neler, satışlarınıza sağladığı katkı nedir?

Alkan DEMİRCİOGLU; Biz fabrikamızı, kurduğumuz ilk günden bugüne ürettiğimiz her bir adet ELK MOTOR için en yüksek kalite ve verim seviyesinde olması gerekliliğini kendimize temel hedef aldık. Sektörün ihtiyaçları doğrultusunda ürün gamımızı bugüne kadar çok dikkatli ve planlı bir şekilde arttırdık.  2017 yılı Mart ayı sonu itibarıyla, motor imalat aralığımızı 250 gövdeye (55kW) çıkartmış olacağız. Bunu takip eden aylarda 280 gövdeyi (90kW) de tamamlayıp seneyi bitirmeden 315 gövde de üretimimizi tamamlayarak tüm yelpazede komple üretimimizi gerçekleştirip sanayimizin hizmetine sunmuş  olacağız.

 

 

Bunların yanısıra, standart imalatlarımıza paralel olarak müşterilerimizden gelen ihtiyaçlara göre sırasıyla Çift Hızlı (Dahlander sargılı) Elektrik Motorlarımızı, Kompakt Gövdede (Arttırılmış Güçlü) Elektrik Motorlarımızı, S3 Kesintili Çalışma Özel Dizaynında Elektrik Motorlarımızı, Özel 87Hz imalat Elektrik Motorlarımızı, vb. Çerkezköy’de yerleşik fabrikamızda üretebiliyoruz. Bu arada bir sürprizimiz daha olsun: Yılmaz Redüktör Otomasyon Bölümünü kurdu ve başına Özgür Biliz arkadaşımız geçti. Bu noktada sözü kendisine bırakmak istiyorum kısaca bundan da bahsetmeden geçmiş olmayalım.

 

 

GA: Özgür Bey, öncelikle hayırlı osun. Bize biraz kendinizden, kurulan bu yeni bölümden ve hedeflerinizden bahseder misiniz?

Özgür Biliz: Çok teşekkür ediyorum. Elektrik mühendisiyim, 1995 senesinden bu yana hep endüstri içinde ve motor hız kontrol cihazları, motorlar, otomasyona yönelik yazılım konularında çalıştım.  Bu süre zarfında Alkan Bey ile 10 seneye yakın bir süre birlikte çalışma imkanımız da olmuştu…  Yılmaz Redüktör ve ELK motor, az önce bahsedildiği gibi mevcut ürün yelpazesini büyüterek bir yandan dikine büyüme yatırımlarını yaparken, bir yandan da tamamlayıcı ürünleri ilave edecek şekilde, sanırım sektörün en güzel örnek yatay büyüme hamlelerini gerçekleştiriyor.  Motor hız kontrol cihazlarını (yada diğer adıyla sürücüleri) portföye eklediğimizde, müşterilerimize redüktör-motor-sürücü olarak komple set çözüm verip; tek isim altında garanti, teknik destek, mühendislik çözümleri veriyor olacağız.

 

Bizim hedefimiz; birbirini  tamamlayan nitelikte ürünleri tek elden vererek, ürünler arasındaki doğal uyum ve sinerjiden müşterilerimizi faydalandırmaktır. Özelikle içerisinde yazılım barındıran ve programlama/parametreleme özellikleriyle elektronik tabanlı bir ürün olan sürücüler söz konusu olduğunda, bazen bir uygulamayı yapmanın birden fazla, ama birbirlerine göre avantaj/dezavantajları olan seçenekler olabiliyor. İşte bu noktada; en doğru, en verimli ve en kullanıcı dostu komple set çözümleri sunmak için mühendislik desteklerimiz de olacaktır.

 

 

Özgür BİLİZ // Elektrik Mühendis

Otomasyon Bölümü / Bölüm Md.

ELK MOTOR SAN. ve TİC.A.Ş. // YILMAZ REDÜKTÖR A.Ş.

 

1995’de Elektrik Mühendisliğinden mezun olan BİLİZ 1995-1998 arası, o zamanlar için özellikle makina imalatı sektöründe pek bilinirliğe sahip olmayan servo motor ve sürücüleri ile ilgili çalışmalarda bulunmuş ardından 1998 başında Siemens’e girmiş ve Standard Drives (Standart motor ve motor hız kontrol cihazları) bölümünde ürün sorumluluğu görevini üstlenmiş. 2008’de Türkiye adına Siemens Almanya’ya bağlı Expert Community (uzmanlar topluluğu) yönetim takımına katılmak üzere İngiltere’ye gitmiş ve 2 sene süresince çoklukla teknik konular ve eğitimleri içerecek faaliyetlerde bulunmuştur. 2010 senesinde Türkiye’ye döndüğü zaman, SANPA Otomasyon firmasında 4 sene yöneticilik yapmış 2014 senesinde, Alman markası VEM Motorları’ nın Türkiye temsilciliğinde 2 sene kadar görev almıştır. 1 Aralık 2016’da ise Yılmaz Redüktör bünyesinde yeni kurulan Otomasyon Bölümünün sorumluluğunu üstlenmiş bulunuyor.

 

Ürünlerinizin kullanıcıları için özel tavsiyeleriniz var mıdır? Ürün seçimi konusunda nelere dikkat etmeleri gerekiyor? 

Alkan DEMİRCİOGLU; Biz ELK MOTOR Ailesi olarak ürün teknik eğitimlerine, yerinde bilgilendirmelere, sahada süpervizörlük hizmetlerine ve sektör spesifik seminerlere çok önem veriyoruz.  Bu doğrultuda ülkemizde alınacak çok yol var. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını çok iyi biliyoruz. Müşterilerimizin faaliyette bulundukları sektörlerine yönelik uzun yıllara dayalı derin bilgi birikimlerimiz var. Bu bilgiyi gidebildiğimiz, ulaşabildiğimiz tüm müşterilerimizde paylaşmak istiyoruz.

 

Bunu planlı ve uzun soluklu bir eyleme dönüştürebilmemiz için aslında çok büyük bir avantajımız var. YILMAZ Redüktör’ün güçlü tarihiyle birlikte gelen, bilgi birikimi kuvvetli, tüm ülkemize yaygın köklü bir bayi ağımız var. Gerektiğinde bayilerimiz ile çeşitli ortak zeminlerde sinerjiler yaratarak, gerektiğinde direkt kendimiz, müşterilerimiz ile biraraya gelerek karşılıklı bilgi ve tecrübe paylaşımlarında bulunacağız.

 

‘’ELK Motor fabrikasında özgün tasarım ve mühendislik yapılabiliyor, buna bağlı olarak dünya ile rekabet edebilecek ürünler yapabiliyoruz. ELK Motor’un fark yaratan en önemli özelliği: özgün, tasarımların esnek

üretim koşullarıyla birleştirilerek, hızlı bir şekilde doğru ürünü üretebiliyor olmasıdır.”

 

Şinasi YILMAZ 

ELK MOTOR Genel Müdürü

 

 

Yurt içi ve yurt dışı pazarları ile ilgili önümüzdeki dönem nasıl bir pazarlama stratejisi izleyeceksiniz? 

Alkan DEMİRCİOGLU; Müşterilerimizin uygulamalarına yönelik teknik ihtiyaçlarını öncelikle en tepeye koyarak çalışmaya başlayacağız. Daima önce tekniği konuşacağız. Ardından, en yüksek kalite ve verimlilik sınıfında elektrik motorunu en uygun fiyat politikalarımız eşliğinde kendilerine sunacağız. Satış sonrası koşulsuz müşteri memnuniyeti ile sürekli takip edeceğiz.

 

Raif Altunsu; özellikle makine imalatçılarımızın rekabet şansını arttıracak çözümler sunmak istiyoruz. Küçük firmalarda bu tür işler için, maliyet sebebiyle, yeterli mühendis bulunmuyor. Tabi tecrübede gerekiyor, sadece mühendislik ile bu iş olmuyor. Makine imalatçılarına daha küçük daha düşük maliyetlerle aynı işi görebilecek çözümler üretiyoruz. Özellikle kesintili çalışma dediğimiz; yani 3dk çalışıp 10dk duran uygulamalar için neredeyse yarı güçte daha doğrusu yarı büyüklükte özel tasarladığımız bir motor verip, rekabet şansını ciddi anlamda arttırıyoruz. Makine imalatçısı da bu sayede kendi mahallesinin dışına özellikle Türkiye sınırları dışına çıktığında yine biz pazar payımızı katlamış oluyoruz. Yani bizim bütün odağımız Türkiye’nin dışına doğru daha çok ürün pazarlamak. Bu gün en büyük sıkıntımız, sizlerde çok iyi biliyorsunuz, 10 liralık mal ihraç ettiğimizde 20 lirada ithal ediyoruz. Yani açığımız var dolayısıyla bizim bu ülkede doğmuş büyümüş kişiler olarak en büyük hedefimiz bu bütçe açığını kapatmaya katkıda bulun-mak. Ana çıkış noktamızda budur. Çok ulvi bir görevle çalışıyoruz. Bizim farkımız yeni kapılar ve yeni pazarlar açıyor olmamız! En büyük farkımız budur. Memlekete de en büyükkatkımız bu olacaktır.

 

Sanayide kullanılan elektrik enerjisinin %70’ini elektrik motorları tüketiyor. Elektrik motorlarında sağlanacak enerji verimliliği, ülkemizdeki enerji verimliliği çalışmaları için önemli bir adım olacaktır.

 

ELK Motor enerji verimliliği konusunda neler yapıyor?

Alkan DEMİRCİOGLU; ELK MOTOR Ailesi olarak bugün kendi fabrikamızda ürettiğimiz IE3 süper yüksek verimli elektrik motorlarımızı, ilgili Regülasyona tam uygunlukta ürettiğimizi belgeleyebilen tek Türk elektrik motoru markasıyız. VDE Sertifikamız mevcut.  Altını tekrar çizerek vurgulamam gerekirse, ürettiğimiz her motorumuzun kataloğumuza yazdığımız her teknik değerinin arkasındayız.

 

Ürettiğimizi yazıyoruz, yazdığımızı üretiyoruz. Bu bir norm demektir, bir Kalite anlayışı demektir. Bu bağlamda, gerek IE2 gerekse IE3 verimli ELK Motorlarımız ile sektörden bağımsız olarak tüm zorlu uygulamalarda müşterilerimizin yanında olup onlara destek olabilmeyi arzuluyoruz. Müşterilerimizin, bizleri tercih edip işletmelerinde ELK MOTOR ile çalıştıklarında ne kadar enerji tasarrufunu sağlayabileceklerini ve ilgili amortisman sürelerinin ne olacağını hesaplayıp kendilerine gösterip excel tabanında çalışan, kullanımı son derece basit, bir “Enerji Verimliliği Hesap Makinesi” oluşturduk. Dileyen tüm müşterilerimiz bizimle veya bayilerimizle irtibata geçip bu programı temin edebilir, hemen çalışıp sonuçlarını görebilirler.


2016 yılında ve bu yılın ilk yarısında alanınızda hedefinize ne kadarlık ulaştınız? Gelecek dönem için

hedefleriniz nelerdir?

Alkan DEMİRCİOGLU; ELK MOTOR Ailesi olarak %100 Türk mühendisliği, emeği ve sermayesi ile elektrik motorlarımızı üretiyoruz. Bunu yaparken amacımız ülkemizde en yüksek kalitede ve yüksek verimde elektrik motorunu imal edip sanayimizin hizmetine sunabilmek.  Bugün itibarıyla Misyonumuz, ülkemiz sanayisi içerisindeki tüm fabrikalarda ve işletmelerde ELK MOTOR’u kullanan her kim varsa, orada en çok tercih edilip kalitesine en çok güvenilen elektrik motoru markası olabilmek. Vizyonumuz ise globalde bilhassa makina imalatı sektöründe, dünyanın en güçlü OEM’lerince tercih edilen elektrik motoru markası olabilmek.

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Elektrik Motorları

Volt Elektrik Motorları geleceği güçlendiren adımlar atmaya devam ediyor

Published

on

By

“Geleceği Güçlendiriyoruz” sloganıyla yola çıkan Volt Elektrik Motorları, sürdürülebilirlik alanındaki kararlılıkla sektörde önemli adımlar atmaya devam ediyor. İkinci sürdürülebilirlik raporunu yayınlayan şirket, raporda geleceğe dair güçlü taahhütlerini ve başarılarını detaylandırıyor.

Çevresel inovasyon:

“Geleceği Güçlendiriyoruz” misyonu çerçevesinde, çevresel inovasyona özel önem gösteren Volt Elektrik Motorları; yenilenebilir enerji kullanımı, atık azaltma stratejileri ve karbon ayak izi yönetimi ile çevresel etkisini sürekli olarak azaltmaya odaklanıyor. 

Toplum sorumluluğu:

Volt Elektrik Motorları toplumsal katkılarla geleceği daha yaşanabilir kılmayı hedefliyor. Eğitim projeleri, çeşitlilik konusundaki taahhütleri ve sosyal programları aracılığıyla topluluklara değer katarken, çalışanlarına adil ve destekleyici bir çalışma ortamı sağlamaya devam ediyor.

Ekonomik sürdürülebilirlik:

Şirketin belirlediği “Geleceği Güçlendiriyoruz” ilkesi, ekonomik sürdürülebilirlik alanındaki taahhütlerini de içeriyor. Finansal başarılarının yanı sıra tedarik zinciri yönetimi ve iş etiği konularında da sorumluluk sahibi olarak hareket ediyor. Adil ticaret prensiplerine bağlı kalarak sürdürülebilir bir ekonominin destekçisi olmaya devam ediyor.

Volt Elektrik Motorları; gelecek vizyonu ile inovasyon, sürdürülebilirlik ve liderlik anlayışıyla sektörde öncü olmaya devam ederek hem şirketin hem de gezegenin geleceğini güçlendiriyor. İkinci sürdürülebilirlik raporu ile şirketin sürdürülebilirlik alanındaki güçlü yönlerini vurgulayarak, paydaşlarıyla açık iletişimi sürdürmeyi amaçlıyor. 

İkinci sürdürülebilirlik raporunu “Geleceği Güçlendiriyoruz” sloganıyla uyumlu olarak Volt Elektrik Motorları sürdürülebilirlikteki lider konumunu vurgulamaktadır. Paydaşları ile birlikte geleceği güçlendirmek adına yaptığı çalışmaları paylaşarak, şeffaf ve sorumlu bir yaklaşım sergilemeye devam ediyor.

Continue Reading

Elektrik Motorları

Lider markaları tek bir çatıda buluşturan VEK Motor, kaliteyi mühendislikle güçlendiriyor

Published

on

By

40 yıllık sektör tecrübesiyle 2005 yılında faaliyetlerine başlayan VEK Verimli Endüstriyel Komponentler, zengin ürün yelpazesinde yer alan yerli ve yabancı pek çok markayla sektörlere güç aktarmaya devam ediyor. 

Mühendis ağırlıklı kadrosuyla satışın yanı sıra, güç aktarım sektörünün çözüm ortağı olarak öne çıkan VEK Motor; WEG, AEMOT, WAT-TEE, NİDEC, Rotor NL, Marathon, KISTLER,  KOSTAL, Danfoss, LS Electric ve Yılmaz Redüktör gibi alanında lider markaları, satış öncesi ve sonrası hizmetleriyle güçlendiriyor. 1.600 m2 kapalı alana sahip merkezinde 6’sı mühendis 15 çalışanıyla İstanbul Hadımköy’de faaliyetlerini sürdüren firma; madencilik, demir-çelik, tekstil, gıda, tarım, inşaat ve altyapı, ulaşım gibi sektörler başta olmak üzere 15’ten fazla farklı endüstriye hizmet sunuyor. Sektörde yetişen ve ihtiyaçlara göre çözümler geliştiren teknik bir kadroya sahip firma, müşterilerinin ihtiyaçlarını anlamanın yanında, tasarım sürecinden saha kullanımına kadar çözüm ortağı oluyor.

Elektrik motorları konusunda sahip olduğu tasarım, üretim, satış öncesi ve sonrası hizmet tecrübeleriyle müşterilerinin rekabet gücünü artıran VEK, standart ve regülasyonların tarif ettiği enerji verimliliğine sahip, teknolojinin gerektirdiği yenilikleri bünyesinde barındıran ve uygulamada motorun maruz kalacağı en zor şartlara uygun konstrüksiyona sahip ürünleriyle müşterileri için fark yaratan avantajlar sağlıyor.

Pek çok referans projede yer alan ve birçok endüstriyel tesise alçak ve orta gerilim standart ve özel tip elektrik motorları, hız kontrol cihazları ve motorlu redüktörleriyle hizmet veren VEK Motor; alçak gerilim elektrik motorlarında dünyanın lider üreticileri arasında yer alan WEG, AEMOT ve WAT-TEE elektrik motorlarının bayiliğini üstleniyor, WEG ile yaptığı iş birliği kapsamında “engineered partner” olarak hizmet veriyor. 0.12 kw-1000 kW güç aralığında IE3-IE4 yüksek verim sınıfına sahip standart motorların yanı sıra, müşteri talepleri doğrultusunda özel mekanik konstrüksiyonda ve özel elektriksel tasarımda motorları da ürün gamında bulunduran VEK, sektörün ihtiyaç duyduğu yüksek güç seviyelerinde alçak gerilim motor (90 kw-1000 kw) ve orta gerilim motorlar (3kv, 6kv, 10kv, 13.8kv gerilim seviyesinde, 50.000 kW’a kadar güç seviyesinde) konusunda da hizmet veriyor.

Continue Reading

Trendler

Güç Aktarım Sistemleri - Redüktörler, Rulmanlar, Motorlar, Sürücüler sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et