Connect with us

Redüktörler

Bonfiglioli’den biyogaz sektörüne özel redüktör çözümleri

Yayın Tarihi:

-

Bonfiglioli, biyogaz sektörüne özel redüktör çözümleriyle bu alandaki makina üreticilerine değer katmaya tüm gücüyle devam ediyor.

Biyogaz tesislerinin çalışma yoğunluğu ve döngüsünün yüksek olması nedeniyle, mekanik olarak şok yüklere dayanma özellikleri önem kazanmaktadır. Tam burada, Bonfiglioli’nin uzun yıllardan gelen tecrübesi ile uzmanlaştığı ve piyasada liderliğini sürdürdüğü lokomotif ürünlerinden olan planet redüktörler ön plana çıkmaktadır.

Bonfiglioli’nin sektörel tecrübesi ile birlikte biyoreaktör uygulmasına özel ürettiği ürünlerin faydaları şu şekildedir:

Termal kapasitesinin yüksek olması sebebiyle kullanıcıya, uzun çalışma döngülerinde ısınma problemleri yaşatmamaktadır.

Uygulamalarda sıklıkla meydana gelebilen şok yüklenmelere dayanım sağlayabilmek için konvansiyonel redüktörlerden farklı olarak aktarma noktalarındaki temas sayısını artırarak, 1 kademede 3-4 noktadan aktarma yaparak, şok yüklenme sonucu zayıf kalabilecek aktarma organlarının hasarının önüne geçilerek, uzun ömürlü kullanım sağlanmaktadır.

Planet redüktörlerin yapısı gereği, aynı güçte kullanılan diğer redüktörlerden farklı olarak daha az hacim kapsamakta; bu durum da kullanıcıya bakım ve işletme kolaylığı sağlamaktadır.

Dikey ve yatay karıştırıcılarda sağlanmış olan üstün çıkış mili özelliği sayesinde redüktör bağlantısı özel sıkma bileziği ile sağlanarak olası ekstrem şok yüklerde redüktörün ya da herhangi bir dişlinin zarar görmesinin önüne geçilmektedir.

Rutin bakım sırasında planet redüktörün montaj kolaylığı sayesinde tüm kademelerin kolaylıkla sökülmesi, bakımının yapılması ve tekrar monte edilmesi, diğer redüktör modellerine göre 4’te 1 oranında zaman tasarrufu sağlamaktadır.

Çok yüksek güçlerde dahi planet redüktörlerin bağlantı adaptörlerinin IEC standartlarında olması sayesinde kaplin ya da ara herhangi bir bağlantı elemanına gerek kalmadan, direkt montaja imkân sağlanmaktadır.

Sektöre özel ekstra boya koruma çözümü sayesinde, özellikle aşırı sıcak aşındırcı gazların bulunduğu bu ortamda redüktörün dış yüzeyinin korunması sağlanmıştır.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com